Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo słaby przesył z kamery do rejestratora.

10 Sie 2017 23:25 1299 36
  • Poziom 10  
    Witam. Zakupiłem rejestrator i dwie kamery IP PoE ZXtech i jest problem z kablem. Kiedy podłączę kamerę skrętką o dł. 2m jest wszystko ok ale gdy podłączę 15m to przesył jest prawie żaden. Wszędzie piszą, że kamery IP działają nawet na odległościach 100m a u mnie nie chce na marnych 15m. Może coś źle ustawiłem w rejestratorze. Zamieniłem przewód na inny w ekranie ale nic się nie zmieniło. Zmiana kamery na drugą też okazała się nie skuteczna. Już zaczyna mi się odechciewać tego monitoringu. Bardzo proszę o pomoc.
  • Pomocny post

Poziom 23  
    zarobiłeś poprawnie ten przewód UTP?
  • Poziom 10  
    Tak UTP 4 a w ekranie FTP 4.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Kolego zrób zdjęcie tego przewodu.
  • Poziom 10  
    Dokładnie to jest na nich napisane:
    bez ekranu ( D01013 4WORD INSTALLATION CABLE CAT. 5E UTP 4 PAIR MADE IN PRC 2013/04/03 091MTR ),
    z ekranem to ( FTP shielded twisted 4 Pairs enhanced category 5E cable ( solid,CCA) CablexPert FPC-5004E- SOL ).
    Co dziwne, że na tym chińskim bez ekranu coś tam łapie a na tym drugim nic. Czy połączenia nie muszą być może jakoś skrosowane ?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Podbijam wrzuć zdjęcie z zarobionym wtykiem rj45
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    niepotrafie napisał:
    Podbijam wrzuć zdjęcie z zarobionym wtykiem rj45

a nawet 2 zdjęcia z obu stron kabla
  • Poziom 10  
    Dziękuję wszystkim za pomoc, już działa. Miałem zamienione biało-zielony z biało-niebieskim. Nie wiedziałem, że aż tak ta zamiana tłumi sygnał.
  • Poziom 10  
    Witam. Przez 2 lata wszystko działa jak trzeba na dwuch kamerach i rejestratorze zxtech więc chciałem dołożyć następną i mam problem. Kupiłem kamerkę hikvision DS-2CD1021-i ale mój rejestrator jej nie widzi. Czy kamera musi być tej samej firmy co rejestrator? Nie widzę w niej żadnego przycisku reset jak to jest w instrukcji ani ustawiania ostrości. Czy jest możliwość aby to jakoś współdziałało?
  • Pomocny post
    specjalista-kamery przemysłowe
    ignac80 napisał:
    Kupiłem kamerkę hikvision DS-2CD1021-i ale mój rejestrator jej nie widzi.

Tak to właśnie jest, jak się kupuje sprzęty różnych producentów...
    Jaki masz konkretnie model tego rejestratora?
    Ta kamera i przycisk reset i regulacja ostrości? Coś Ci się chyba pomyliło.
  • Poziom 10  
    Rejestrator to ZxTech mini 9 kanałowy 4xPoe 2Mpx model MN401PN. W instrukcji jest napisane, że powinien współpracować z takimi firmami jak hikvision, dahua itd.
  • Pomocny post
    Nie ma takiego modelu dostępnego u wujka Google'a, ale zapewne to będzie ten model.
    Wstaw zdjęcia z ustawień sieciowych samego rejestratora jak i z okna dodanych już obecnie kamer.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Pobierz SADP i ustaw w kamerze adresację taką jaką ma rejestrator, przy okazji ustaw hasło
    https://www.hikvision.com/en/Support/Downloads/Tools#
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki za zainteresowanie się moim problemem. Próbowałem zmienić adres w kamerze ale dalej nic. Spróbuję może dzisiaj wkleić parę zdjęć. Jestem ciekaw czy gdy bym sprawdził tym SADP-em jedną z tych działających już kamer to zobaczył bym może jakie mają ustawienia , chyba że musi to być hikvision.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    ignac80 napisał:
    Wielkie dzięki za zainteresowanie się moim problemem. Próbowałem zmienić adres w kamerze ale dalej nic. Spróbuję może dzisiaj wkleić parę zdjęć. Jestem ciekaw czy gdy bym sprawdził tym SADP-em jedną z tych działających już kamer to zobaczył bym może jakie mają ustawienia , chyba że musi to być hikvision.

Jaki adres IP ustawiłeś w nowej kamerze? Z załączonych zdjęć wychodzi mi, że jest ona w innej podsieci? Powinien być 192.168.2.203.
  • Poziom 10  
    Witam. Ustawiłem adres 192.168.2.203 i nic to nie zmienia. Rejestrator gdy włączę "dod. auto" zdjęcie 2 automatycznie wyszukuje kamery nadaje im kolejne IP lecz tej nie znajduje. Ten wpis na 3 pozycji to wprowadziłem ręcznie. Jak kliknę w ikonkę kamery konfiguracji to ściągnie mi informację o tej kamerze (zdjęcie 3). Przy nowej kamerze wprowadzonej ręcznie nie może podać informacji(zdj.5). Gdy ją podłączę z routerem także nie można się z nią połączyć. Programem dołączonym na CD można zmieniać jej ustawienia ale obrazu nie udało mi się z niej uzyskać.
    Kupując zestaw parę lat temu myślałem, że kupując zestaw IP to przyszłość ale widzę, że to same problemy. Jestem już tak zmęczony tymi kombinacjami, że chyba ją odeślę i będę miał spokój.
    Teraz mam takie pytanie. Co bym mógł zrobić abym mógł dołożyć ze 2 kamery czy pchać się w zxtech czy może zmienić rejestrator ale co z tymi moimi dwiema kamerami?
  • Poziom 25  
    Zacznijmy po kolei.

Czy możesz z przeglądarki internetowej w komputerze wejść na stronę WWW nowej kamery Hikvision?
    Nie zapomnij loginu i hasła jakie ustawisz, bo potem jest problem z jego zresetowaniem.

Czy na tej stronie widzisz obraz z kamery?
    Może być konieczne użycie Internet Eksplorera, bo inne przeglądarki mogą nie chcieć wyświetlić obrazu.
  • Poziom 10  
    Tylko skąd mam wziąć tę stronę, wpisując adres 192.168.2.203 z kamery nic nie znajduje . Kamerę oczywiście podłączyłem pod komputer.
  • Pomocny post
    Bezpośrednio pod komputer czy poprzez dodatkowy switch PoE? Jeśli nie przez PoE to musisz podać kamerze 12V, a komputerowi ustawić na sztywno adres z puli IP kamery, czyli np kamera ma 192.168.2.203, to komputer musi mieć np 192.168.2.88. I wtedy spróbuj się z nią połączyć.
  • Poziom 10  
    Oczywiście,że zasiliłem kamerę zasilaczem 12V. Próbowałem zmieniać w komputerze IP ,pobrałem także aplikację na tableta do obsługi kamer hikvision i wszędzie tylko dane, a obrazu brak. Nie mam już cierpliwości dalej walczyć, muszę ją jak najszybciej oddać i cieszyć się kaską. Myślę, że może być uszkodzona.
    Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Masz zainstalowany iVMS-4200? Z jego poziomu może dodasz kamerę? Jak kamerka ma IP domyślne 192.168.1.64 to w kompie nadaj 192.168.1.60. Sprawdź czy wtedy przechodzą pingi i czy dodasz kamerę w programie.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    ignac80 napisał:
    wszędzie tylko dane a obrazu brak

Czy widzisz, stronę WWW kamery, ale bez obrazu?
    Czy w ogóle nie widzisz strony?
    Czy kamera odpowiada na ping z komputera?
  • Pomocny post
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Panie Ignacy,
    Proszę raz i jednoznacznie i wyczerpująco odpowiedzieć na stawiane pytania. Nie jesteśmy na miejscu i nie widzimy co tak naprawdę jest robione jakie są ustawienia itp.
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Przepraszam, że nie odpowiadałem na zadawane pytania ale nie miałem dzisiaj możliwości się tym zająć. Spróbowałem wpisać adresy 192.168.1.64 w kamerze i 192.168.1.60 w kompie i ping zadziałał. Przeglądarka też się połączyła i jest obraz. Dobrze by było teraz zgrać ją z monitoringiem?

Bardzo słaby przesył z kamery do rejestratora.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Jak udało połączyć się z kamerą, to wejdź ponownie na kamere przez www lub przez SADP i ustaw NA KAMERZE adres 192.168.2.203 w polu IPv4 Address (zamiast tego 192.168.1.64), po tej zmianie na komputerze również zmień adres na np. 192.168.2.60 i sprawdź tak jak poprzednio, czy działa ping. Nastepnie wyszukaj ją i dodaj na rejestratorze.
  • Poziom 10  
    Nareszcie zadziałała w monitoringu ale jej nie wykrywał. Odezwała się po wpisaniu protokołu rtsp i adresu główny rtsp://192.168.2.203:554/0 i podrzędny 192.168.2.203:554/1.
    Jeszcze mam problem nawiązania podglądu przez internet . P2P włączone a status offine.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    I nadal offline? A rejestrator jest wpięty na pewno do sieci tzn do internetu?
    Bardzo słaby przesył z kamery do rejestratora. Bardzo słaby przesył z kamery do rejestratora.
  • Poziom 10  
    Wczešniej przed wprowadzeniem zmian pod tę 3 kamerę podgląd przez internet działał teraz jest z tym problem. Jak znajdę chwilę to będę jeszcze kombinował. Sprubuje odłączyć tę nową kamere, usunąć ją i zobaczę czy zadziała podgląd.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Masz problem z dostępem przez Internet do nowej kamery czy do rejestratora?