Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Solomon SL-30 temperatura grota

03 Sie 2005 01:57 2132 3
  • Poziom 2  
    Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem stacji lutowniczej Solomon SL-30. Zaobserwowałem w trakcie jej pracy dziwną rzecz. Czasami (w zasadzie nawet często) stacja stara się utrzymać temperaturę wyższą o jakieś 10-20C od zadanej (dioda "heater on" zapala się już przy np. 285C, podczas kiedy ustawione jest na 270C). Czy to jest normalne zachowanie?
    Z góry dzięki za odpowiedź i przepraszam jeśli pytam o jakiś zupełnie oczywisty banał, ale to moja pierwsza stacja lutownicza:).
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 14  
    Witam
    Skąd wiesz jaka jest temperatura na końcu grotu czy ją mierzyłeś innym czujnikiem?, jeżeli tak to opisz w jaki sposób (jakiej klasy miałeś czujniki i jakiej klasy miernik temperatury). Pamiętaj o gradjancie temperatur grota (jest to różnica temperatury na grocie między jego końcami), Podejrzewam że twoja stacja uwzględnia gradjant temperatury grotu. Jeżeli tak, to jest wszystko OK!. W czasie lutowania gardjant powstaje jeszcze większy ponieważ grzejesz jeden koniec a chłodzisz drugi koniec grotu.
    Pozdrawiam
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 2  
    Aktualną temperaturę grota podaje sama stacja lutownicza. Niestety nie mam możliwości skorzystania z innych czujników:(. Mnie również wydaje, że stacja uwzględnia gradjant, ale zastanawia mnie dlaczego granica przy której odpala się podgrzewanie jest "ruchoma". Raz następuje to 20C powyżej ustalonej, raz 10C, a raz idealnie przy ustawionej. Ma może ktoś takiego samego SL-30? Czy zachowuje się tak samo??
  • Poziom 32  
    Dzis z ciekawosci sprawdziłem jak jest u mnie i wyłaczał sie w ustalonej temperaturze.