Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Usterka Pionieer DEH8400BT - Awaria pokrętła? Software? Patrz film.

11 Sie 2017 14:22 762 6
  • Poziom 9  
    Dzień dobry.
    Od 2013 roku posiadam radio Pioonier DEH - 8400BT które dziś nagle doznało usterki przed ów problem radio sprawowało się dobrze (tylko rok po zakupie wylądowało na gwarancji z uszkodzonym wyświetlaczem który został wymieniony).
    Problem doskonale widać na załączonym filmie:

Link

Pokrótce kręcąc pokrętłem od głośności włączają się ustawienia Bluetooth telefon na każdym z odbiorników (Radio, USB1, USB2, BTAudio, AUX/SD) czy istnieje choć cień szansy na uratowanie tego sprzętu (dziś już radio nieosiągalne a kupić coś w podobnej jakości bardzo ciężko).
    Dodam, że jestem w stanie wysłać radio na naprawę (jeśli ktoś się jej podejmie).
    Pozdrawiam.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 19  
    Witam, uszkodzony może być sam impuls-omert lub zwarty któryś z klawiszy w panelu. Jeśli masz możliwość podstawienia innego panelu, to sprawa się szybko wyjaśni.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 9  
    Radio samo w sobie jest dość rzadkie a znajomi na pewno nie mają. Pisałem również do serwisu i również stwierdzili usterkę "przełącznika wielofunkcyjnego". Czyli rozumiem że da rade naprawić tylko dostać ów część.
    Edit:
    Rozebrałem panel radia i na potencjometrze pisze "ALPS(od góry) UA0(z boku)" zaś na płytce drukowanej "S1811".
  • Poziom 19  
    Ja osobiście próbował bym rozebrać przełącznik wielofunkcyjny.
  • Poziom 9  
    sSmall, dziś zauważyłem że radio wyświetlało w trybie usb ustawienia bluetooth a przy radiu pty (w funkcje wyszukiwania w ogóle nie szło wejść) więc może awaria to jednak zwarcie w przyciskach co do samego impulsatora to doczytałem że ma też switcha.
    Co do samych prób napraw brakuje mi podstawowego sprzętu i wiedzy żeby do tego podejść dlatego wolałbym to komuś zlecić.
  • Poziom 15  
    Kup clener do elektroniki w sprayu i popruskaj dość mocno ten przełącznik wielofunkcyjny i pokręcone nim pociskami itp. Potem osuszyć go kładąc gdzieś w ciepłym miejscu na 30min.
  • Poziom 9  
    Po wymianie połowy elementów w panelu radio nadal nie wstało. Poszło na części.