Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 5 - Jakie zabezpieczanie do Golfa 5?

11 Sie 2017 14:52 1425 10
  • Poziom 26  
    Golf5, benzyna, MPI, manualna skrzynia, centralny zamek z pilota - jakie zabezpieczenie przed kradzieżą polecacie?, klasyczny alarm z syreną, czy też odcięcie obwodu zasilania, rozrusznika, inne?
    Wstępnie zamierzam montować Ampio CAN bezpilotowy (syrena,ultradźwięki+czujnik wstrząsowy) - plusy, minusy tego systemu?
    Z góry dziękuję za rady i sugestie.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Alarm godny polecenia ;)
  • Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    MM2X napisał:
    klasyczny alarm z syreną

...kto zareaguje na "wyjącą" syrenkę ?
    W przypadku kradzieży klucza, alarm nie stanowi już żadnej bariery.
    "Ingerencja" w magistralę CAN pozwala wyłączyć alarm.

MM2X napisał:
    odcięcie obwodu

Jak najbardziej - tak.
    Szczególnie jeżeli jest dobrze ukryte, bez żadnych diod LED, itp
  • Poziom 26  
    BoroPiotr napisał:
    Alarm godny polecenia

A co w nim jest unikalnego?
    CameR napisał:
    .kto zareaguje na "wyjącą" syrenkę ?

To fakt ale dla "nieprofesjonalnych" amatorów cudzego mienia czy podchmielonej młodzieży jakiś efekt odstraszający jest ;)
    CameR napisał:
    "Ingerencja" w magistralę CAN pozwala wyłączyć alarm.

Czy chodzi o to, że przez gniazdo OBD można go wyłączyć?, nie chcę dodatkowych pilotów, pastylek itd., jeżeli nie to może z praktyki doradzisz coś innego :)

CameR napisał:
    Szczególnie jeżeli jest dobrze ukryte, bez żadnych diod LED, itp

oki, dzięki.

bhtom napisał:
    Jeśli autoalarm, to na pewno nie rozbrajany po CAN-ie, a tylko dodatkowym pilotem.

Z tym mam największy problem, często zapominam/zostawiam pilot-kluczyk a tu jeszcze 2-gi, albo te pastylki, które trzeba nosić przy sobie, aby uniknąć auto-napadu.

A gdyby zainstalować ampio-can bezpilotowy i odcięcie zapłonu 1 cm? , teraz nie mam alarmu i brakuje mi tego piknięcia syreny jak zamykam drzwi, ktoś zagada, telefon zadzwoni i wracam się sprawdzić, czy drzwi zamknięte a tak piknięcie dźwiękowe + błysk kierunkowskazów i ma się pewność, że zamknięte jest, - wiem głupio to brzmi ale jest praktyczne ;)

Czy odcięcie zapłonu albo elektromagnesu rozrusznika immo "1cm" z ukrytym sensorem zbliżeniowym np. pod kokpitem albo pod elementem plastikowym tapicerki drzwi kierowcy jest praktycznym rozwiązaniem?, czy też należy gdzie indziej ten sensor umieszczać. Nie znam nikogo kto ma to rozwiązanie i nie wiem jak sie sprawdza to uaktywnianie sensoru palcem przez tapicerkę, czy za każdym razem "chwyta"?
    https://www.proxima.pl/produkt/immobiliser-1cm/
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Kazdy szczur jest lepszy od alarmu. A radia dziś już nie kradną
  • Poziom 26  
    andrzej20001 napisał:
    Kazdy szczur jest lepszy od alarmu

Nie potrafię tej łamigłówki odgadnąć ;)
    andrzej20001 napisał:
    A radia dziś już nie kradną

Nie chodzi mi o radio a o to, aby nie wracać taksówką czy pociągiem jak gdzieś się oddalę od domu :)
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Szczur czyli ukryte immo bez diody
  • Poziom 26  
    andrzej20001 napisał:
    Szczur czyli ukryte immo bez diody

Wow, dzięki.
    A mógłyś polecić jakiś sprawdzony ale bez dodatkowego pilota, pastylki itd.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    W ampio can masz dodadkowy przycisk możesz nawet ustawić kod in do odpalenia