Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregaty prądotwórcze Einhell (STE 800, STE 2500 ...)-opinie

sp5wcx 19 Maj 2010 20:24 92537 46
    stoton
    Poziom 11  
    Co robicie z paliwem podczas dłuższych przerw w pracy?
    Dotychczas trzymałem zalane w urządzeniu, aby w razie potrzeby można było szybko uruchomić agregat, fachowcy od silników dwusuwowych (w serwisie kosiarek) stwierdzili jednak, że przed dłuższą przerwą należy wypalić całe paliwo. Nie można też wg nich używać mieszanki benzyny z olejem starszej niż miesięczna, bo grozi to zatarciem silnika, twierdzili, że umieszaną w jesieni ub. roku należy po prostu wylać (?).
    Stosowanie się do ich zaleceń byłoby jednak dość kłopotliwe.
    Dotychczas po zakupie 5l benzyny od razu mieszałem ją z olejem i używałem w miarę potrzeb. Robią tak też inni użytkownicy, ewentualnie do starej dodając jeszcze trochę oleju. Czy to rzeczywiście jest bardzo szkodliwe dla silników?
  • Relpol przekaźniki
    darco2
    Poziom 12  
    Testował ktoś może STE 800, STE 2500 na lodówce/chłodziarce do 100 W ?
    Dariusz Wójcik
    Poziom 11  
    Mam budget 2000w od 6 lat jako prąd w terenie. Wiertarka 600 w wyśmienicie, szlifierka 2000w przy rozruchu się przydusi i dalej ładnie. Ostatnio podłączałem kompresor metabo z silnikiem 2200w i przy 6bar nie ruszył ale jak zeszło do 3 to uruchomił silnik, ale agregat wtedy bardzo ciężko pracuje. Z awari tym roku wymieniłem pękniętą sprężynę rozruchową ( pasuje od huskvarny -jakoś tak się pisze) odpala zawsze za drugim trzecim razem. Użytkuje go od wiosny do jesieni.
    pozdrawiam
    DTaras
    Poziom 11  
    Zapytam
    Jak macie na tabliczkach 2000 VA to jak myslicie jaka to moc??
    Wg mnie przy mało korzystnym cos fi bedzie to jakieś 1600 W przy bardziej korzystnym 1800...
    Taka pierwsza uwaga...
    Drugie pytanie
    Kto odpowie co zrobić gdy sterownik kotła gazowego zacznie pokazywał durnoty przy pracy z agregatem? Wg mnie znowu kocioł jako dość dobrze uziemiony naturalnym uziomem (rura wodne gazowa itp) będzie miał inny potencjał zera niż najczesciej nieuziemiony agregat. Agregat należy uziemić przez podłączenie do sondy uziemiającej.

Proszę o podzielenie sie opiniami na te dwa poruszone problemy...
    sp5wcx
    Poziom 33  
    DTaras napisał:

... Drugie pytanie
    Kto odpowie co zrobić gdy sterownik kotła gazowego zacznie pokazywał durnoty przy pracy z agregatem? Wg mnie znowu kocioł jako dość dobrze uziemiony naturalnym uziomem (rura wodne gazowa itp) będzie miał inny potencjał zera niż najczesciej nieuziemiony agregat. Agregat należy uziemić przez podłączenie do sondy uziemiającej.

Proszę o podzielenie sie opiniami na te dwa poruszone problemy...

Wszystkie agregaty jednofazowe, nawet te chińskie lub stare wojskowe, nie mają żadnego "bieguna" napięcia wyjściowego połączonego z obudową. Tak więc połączenie obudowy agregatu z uziemieniem nic nie zmieni w rozpływie prądów "doziemnych", a tylko będzie stanowiło zabezpieczenie przed pojawieniem się napięcia na obudowie agregatu na skutek jakiegoś uszkodzenia. Jak nie wierzyćie to sprawdźcie to omomomierzem (megaomomierzem) lub zerknijcie na schemat ideowy.
  • Relpol przekaźniki
    DTaras
    Poziom 11  
    Problem należy rozpatrywać od drugiej strony - strony kotła

wyrażę się prosto:

weź na tym starym wojskowym agregacie poszukaj śruby niewiadomego przeznaczenia i skonfrontuj to z dziwną pozycją w DTR jaką jest uziom w postaci szpilki....

nawet chiński agregat jednofazowy ma takie złacze zaznaczone drzewkiem. Mimo ze w jednofazowym brak jest przewodu środkowego to obudowa podłacozna jest do ochronnego - ot ekwipotencjalizacja. Jeżeli zastosować to samo w kotle to ustalenie innego poziomu przewodu ochronnego poprzez brak uziemienia agregatu moze skutkować i skutkuje innym potencjałem a różnica potencjałów to już napięcie a stąd już krok do przepływu prądu..

to Twoje "tylko" w przypadku urzadzeń elektronicznych to bardzo wiele - jeżeli masz laptopa to podłąćz go do gniazda bez bolca. Na 99 % w słuchawkach pojawi się brum. Podobnie jest w kotłach.
    pocinak
    Poziom 9  
    Odświeżę temat
    Jak by ktoś szukał części do swojego chińczyka to znalazłem sklep z częściami / zamiennikami do agregatów prądotwórczych.
    Części agregaty
    Kupiłem tam głowicę do swojego agregatu i w sumie tanio mnie to wyniosło.
    XCzesiox
    Poziom 2  
    :arrow:
    Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    ale i tak agregaty się przydają a czasami lepiej kupić tani a nie taki za 3tys i pochodzi 2 dni z wczorajszym

Dodano po 49 [sekundy]:

A
    brofran
    Poziom 38  
    stoton napisał:
    Co robicie z paliwem podczas dłuższych przerw w pracy?
    Nie można ... używać mieszanki benzyny z olejem starszej niż miesięczna, bo grozi to zatarciem silnika, Czy to rzeczywiście jest bardzo szkodliwe dla silników?

Uwazam ze paliwa nie nalezy długo przechowywać . Po pierwsze następuje spadek liczby oktanowej , a po drugie olej separuje sie od benzyny . Te pozostałe parę litrów mieszanki wlewam do baku samochodu ( zatankowany do ok 1/4 ) , a gdy potrzebuję uruchomić agregat to robię nową mieszankę - zazwyczaj przechowuję przez 2 miesiące taki zestaw ( ale nie w agregacie lecz w małym kanistrze ) i co 2 mce odnawiam zapas.
    sp5wcx
    Poziom 33  
    Są specjalne stabilizatory dodawane do benzyn długo przechowywanych. Można je na przykład kupić w sklepach firmowych B&S. Mała ampułka starcza na 10 l benzyny i kosztuje około 10 zł. Benzynę z tym dodatkiem (także mieszankę z olejem) można przechowywać do 2 lat.
    To żadna nowość - w wojsku od dawna stosowano i nadal jest stosowany podobny specyfik w składach paliw "mobilizacyjnych".
    60jarek
    Poziom 11  
    Wartość kondensatora to był kondensator 0,022 mf (mili farada). W serwisie stwierdzili że jego wartości nie znają a obecnie nie mają na stanie kosztował 19 Euro. Serwis bez komentarza.
    StBorek
    Poziom 10  
    Jeżeli potrzebujesz niewielkich mocy np. do sterownika pieca to zamiennikiem agregatu może być przetwornica ok. 400 W podłączona do akumulatora pracującego samochodu. Większych mocy nie ma co używać, bo alternatory mają podobną moc. Samochód na luzie pali tyle co agregat, albo mniej?
    DTaras
    Poziom 11  
    Aby alternator w samochodzie dał wymaganą moc silnik musiałby rzeźbić ponad 1500 obrotów - będziesz siedział i trzymał gaz? Ile to paliwa?
    agegat jest lepszym rozwiązaniem.
    dj_john
    Poziom 14  
    Awaryjne zasilanie pieca - rozwiązaniem tematu jest prosty UPS 300..500VA z zewnętrznym akumulatorem kilkadziesiąt Ah.. spokój zapewniony.
    StBorek
    Poziom 10  
    Moc alternatora w samochodzie nie zależy od obrotów. Nawet na wolnych obrotach ładuje akumulator dając napięcie ładowania ok. 14,4 V. Aby takie napięcie utrzymać odpowiada regulator napięcia. Oczywiście alternator obciąży troszkę silnik ale on to skoryguje poprzez utrzymanie stałych wolnych obrotów silnika. Wypróbowane działa.
    piotrc5
    Poziom 1  
    Witam wszystkich i proszę o pomoc. Kupiłem nowy agregat prądotwórczy KRUZER TH3900 . Odpala, pracuje super. Działa i zasila wszystko oprócz pieca gazowego De dietrich. Tzn na wyświetlaczu pieca pojawiają się błędy i zwyczajnie nie chce wystartować. Po podpięciu pieca na powrót pod gniazdko w ścianie piec zaczyna poprawną pracę. Co jest powodem takiego stanu rzeczy..? Troszkę się podłamałem bo agregat swoje kosztował i nie ukrywam że miał być źródłem zasilania głównie do lodówki i pieca w czasie braku zasilania z elektrowni co u nas bywa częstym zjawiskiem... Proszę o pomoc. Czy coś trzeba przerobić, coś podłączyć. Bardzo proszę o łopatologiczne wytłumaczenie tematu gdyż elektronika stanowi dla mnie czarną magię. Z góry bardzo dziękuję.
    60jarek
    Poziom 11  
    Może kto inna da radę ja bym poprosił sąsiada elektryka żeby zerkną fachowym okiem musi pomierzyć agregat pod kątem sprawności przy pracy z piecem W/g Mnie to albo napięcie za male lub częstotliwość z agregatu ma wpływ na pracę pieca i bez dodatkowego ups się nie obędzie ups musi być przewidziany do współpracy z agregatem. Może kto ma inny pomysł?