Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szlifierka do gipsu + dkurzacz

brokus 11 Aug 2017 17:45 8112 7
    brokus
    Level 9  
    Witajcie,
    Mam zamiar kupić odkurzacz i szlifierkę do gipsu (zyrafę)
    znalazłem taką [URL="https://www.ceneo.pl/40292388"]Dedra DED7758[/URL] do szlifowania w narożnikach i takie cos by mnie interesowało :-) do tego [URL="https://www.ceneo.pl/40630368"]Dedra Odkurzacz z filtrem wodnym 1400W[/URL] ale nie wiem czy to wszystko jest siebie warte? Chce przeznaczyć koło 1600 na taki zestaw
    wada

VIP Meritorious for electroda.pl
    brokus wrote:
    Witajcie,
    Mam zamiar kupić odkurzacz i szlifierkę do gipsu (żyrafę)
    znalazłem taką Dedra DED7758 do szlifowania w narożnikach i takie coś by mnie interesowało :-) do tego Dedra Odkurzacz z filtrem wodnym 1400W ale nie wiem czy to wszystko jest siebie warte? Chce przeznaczyć koło 1600 na taki zestaw

Do zabawy czy do pracy ?
    co do odkurzacza to jeszcze potrzebujesz młot udarowy, jak ci skrzepnie gips w tym wiadrze z wodą. Wodne odkurzacze do szlifowania gipsu się nie nadają. Nawet jak na świeżo będziesz wybierał to i tak niezły kit będzie, i w dodatku filtracja pyłu po chwili w tym kicie będzie kiepska. i pył pójdzie do silnika.

A żyrafa - do krótkiej pracy może być - ale największa wada to ten sztywny wąż odsysający przy głowicy, który dodatkowo trze o widełki, efekt taki że blokuje to płynne gibanie głowicy i na suficie zostają głębokie przetarcia, wymiana trójkąta na talerz też jest upierdliwe. No i regulacja obrotów to prosty ściemniacz, nie zsynchronizowany z rzeczywistymi obrotami, po oderwaniu od ściany wpada na zawrotne obroty i po ponownym dotknięciu prawie staje, ale tymi nadmiernymi obrotami niezłą dziurę możne przetrzeć
    brokus
    Level 9  
    Do pracy, mam mieszkanie do remontu ale kolejne w drodze
    Co proponujesz?
    wada

najpierw usuń cudzysłowy " przy linkach w swoim pierwszym poście.

Za tak małe pieniądze to z żyrafą będzie problem
    można nauczyć się pracy z tą dedrą - włączać i wyłączać trzymając ją przy ścianie.
    A wąż kupić dwa kolanka kanalizacyjne 90° / 32mm i 50cm miękkiego węża do odkurzacza i problemu nie ma i cena dalej niska, ten trójkącik to dość fajny bajer - ciekawe jaka jest łatwość kupowania potem tych tarczy.
    Zobacz jak inni mają wypuszczony wąż Szlifierka do gipsu + dkurzacz hoć te BASSy mają za słabe te ramie i wszystko się telepie

A odkurzacz jakiś z dużym szmacianym workiem , albo mały tani z automatycznym czyszczeniem filtra, i oczywiście z gniazdkiem do podpięcia żyrafy.
    brokus
    Level 9  
    Czyli do tej ceny nie kupie nic lepszego więc ta dedra bedzie dobrym rozwiązaniem
    wada

Z wibrującym trójkącikiem chyba nie.

Ale poszukaj w necie , Allegro i inszych sklepach, często są podróbki markowych żyraf (podróbka - a tak w rzeczywistości to ta sama fabryka robi na zamówienie pod różnymi nazwami to samo) co znajdziesz to daj prawidłowo link do tego, może co-nieco ci podpowiem.

Do tej dedry musisz mieć siłę i posturę Pudziana :) silnik u góry na tak długiej dźwigni to tak jakbyś sobie machał 10 kilowym workiem z piachem na patyku. - fizyka i dźwignia dwustronna. Ale przynajmniej jest mniejsza awaryjność.
    Z powyższego powodu rura powinna być dość gruba i najlepiej jajowata.

Wygodniej i łatwiej robi się jak silnik masz na dole i on połączony jest linką z tarczą - no ale trwałość tych linek - w markowych dość długa - w tanich zależy od szczęścia, linkowe tak nie szarpią i bardziej płynnie chodzą.

PS.:
    Miałeś poprawić swój pierwszy post - zobacz jak poprawnie wygląda mój cytat twojego postu.
    PtasiorWro
    Level 27  
    Hej.
    Jak chcesz robić tylko jedno mieszkanie to lepiej skorzystaj z wypożyczalni, a jak chcesz robić tego więcej i zarabiać na tym to niestety zostaje ci albo flex albo festool, co do odkurzaczy to musi mieć koniecznie opcję automatycznego otrzepywania filtra z czujnikami przepływu ciśnienia bez tego będziesz więcej bluzgać na odkurzacz i go czyścić niż pracować. Odkurzacz nie tylko w takim układzie działa do odsysania tynku ale też przykleja talerz szlifierki podciśnieniem do ściany co daje równiejszą obróbkę i odciąża ręce bo nie trzymasz całego ciężaru na rękach.

Dodano po 3 [minuty]:

Szlifierka do gipsu + dkurzacz

Taki już starczy, to jest stara sprawdzona konstrukcja odkurzaczy z otrzepywaniem filtra i automatycznym gniazdem.
    brokus
    Level 9  
    Zakupiłem odkurzacz i szlifierke Dedry :) pierwszy remont ma już za sobą i muszę powiedzieć że spisuje się! zainwestowałem niewielkie pieniądze a sprzęt posłuży i zarobi na lepszy ;)