Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung WW70J5346FX - Nowa pralka słabo i nie zawsze wiruje

son78 11 Sie 2017 19:11 393 7
  • #1 11 Sie 2017 19:11
    son78
    Poziom 10  

Pralka Samsung ECO Bubble model WW70J5346FX

Problem. Pralka wchodzi w tryb wirowania (6 minuta) kręci bębnem i odpompowuje wodę (5 minuta) lecz to kręcenie trwa i trwa i trwa wygląda tak jak by zawieszało się na 4 minucie gdyż ta 4 minuta trwa ponad siedem minut. Potem wirowanie szybko wskakuje na najwyzsze obroty i jak tylko zdąży dobrze sie rozpędzić to natychmiast jest koniec wirowania. Efekt taki że mimo 1200 obrotów które moim zdaniem trwa za krótko pranie jest słabo odwirowane.
    Zdaża się co trzecie, czwarte pranie że wirowanie nie włącza sie wcale.
    Bęben pokręci, trochę przyspieszy ale nie wiruje.
    Już drugiego dnia bardzo się zdziwiłem kiedy żona wyjęła pranie z którego ciekła woda.
    Dziś żona wyjęła znów mokre pranie po czym nastawiła na samo wirowanie aby pozbyć sie wody, pralka kręciła i odpompowała wodę lecz wirowanie nie załączyło się wcale co skłoniło mnie do napisania na elektroda.
    Tego już za wiele, pralka za dwa tysiące a pranie z wodą na balkonie. :evil:
    Program "Szybkie Pranie 15 minut" zmodyfikowany na 40 stopni, trzy płukania, wirowanie 1200, całość 42 minuty.
    Następnie zrobiłem próbę, włożyłem do będna jeden duży mokry ręcznik kąpielowy i włączyłem wirowanie. Po piętnastu minutach podejmowania przez pralkę prób wirowania straciłem cierpliwośc i wyłaczyłem probram, ręcznik nie odwirowany.
    Zaznaczam że przy podłączeniu nowej pralki kalibracja była robiona.

W innym podobnym temacie czytałem że ktoś wrzucił za mało prania i nie mogło równomiernie się ułożyć dlatego pralka zrezygnowała z wirowania.
    U mnie nie ma znaczenia ilość prania, raz jest więcej raz mniej, czasem wiruje czasem nie a czasem tylko troszkę. Wydaje mi się mało prawdopodobne żeby pralka rezygnowała z wirowania bo nie może równo ułożyć wsadu. Nie widzę żadnej zależności, czasem ładnie rozłoży i nie wiruje a czasem wiruje mimo że bęben skacze znacznie. Upatruje tutaj wadę w czasie do końca prania który zatrzymuje się w miejscu. W mojej starej pralce nazwał bym to programatorem.
    Żaden błąd się nie wyświetla (czytałem o UE unbalance error)

Pralka jest oczywiście na gwarancji lacz zanim zgłoszę chcę zapytać tutaj, nie chciałbym żeby ktoś z serwisu stwierdził że nie widzi wady i ten typ tak ma.
    Był bym wdzięczny gdyby mógł się wypowiedzieć ktoś doświadczony w temacie lub ktoś kto miał podobny problem.
    Gdzie jest problem, czym się sugerować przy zgłaszaniu usterki ?

Wrzucam film https://www.youtube.com/watch?v=tYR5fpvT9uQ&feature=youtu.be

• #2 11 Sie 2017 19:45
    h jaworski
    Poziom 39  

Pralka najczęściej nie wiruje bo albo widzi wodę w bębnie (tu trzeba sprawdzić czy jej nie ma i czy hydrostat dobrze działa ) lub gdy nie może dobrze rozłożyć prania z wszystkimi jego problemami a te mogą być różne poza samym praniem np. luźny pasek złe pracujący silnik czy też tacho.
    Zaczął bym od wody w bębnie jak na koniec prania nie wiruje otwieram drzwi sprawdzam czy nie ma wody jak nie ma ustawiam samo wirowanie i sprawdzam czy jest wirowanie jak jest to sprawdzam jak długo trwa poróżnienie bębna z wody bo jak za długo to też może nie być wirowania.
    Jeszcze 1 nie na wszystkich programach jest tak samo intensywne wirowanie bo na delikatnych programach wirowanie z reguły jest dużo słabsze .

• #3 12 Sie 2017 09:48
    son78
    Poziom 10  

Dziękuję za odpowiedź. Wody napewno nie ma bo słychać to po dźwięku pompy. Bardziej obstawiam jakąś wadę lub to ze nie może ułożyć równo prania. Ewidentnie widać jak kręci układa i nic z tego. Ale bez przesady przecież to nie apteka żeby tak wyważać.
    Potestuje jeszcze na dłuższych programach.

• #4 12 Sie 2017 12:12
    h jaworski
    Poziom 39  

Sprawdź jak długo trwa opróżnienie bębna bez prania bo jak za długo to też problem max 2 min .

• #5 13 Sie 2017 16:17
    son78
    Poziom 10  

Dziś znów pralka testowała moją cierpliwość. Próba wirowania trwała 18 minut.
    Jakie to ECO skoro przez 15 minut pralka niepotrzebnie kręci i odsysa wodę ?
    Wsad to prześcieradło, trzy ręczniki, dwie koszulki, trzy pary majtek. Objetosciowo było pół bębna.
    Zirytowany tą sytuacją natrafiłem na coś takiego.
    http://www.samsung.com/pl/support/skp/htv/20704

• #6 13 Sie 2017 17:50
    Michelson
    Poziom 18  

Witam.
    Nie jestem fachowcem, lecz zwykłym użytkownikiem, ale chyba pralka ma problemy z wyważeniem wsadu, przynajmniej na tym filmie który załączyłeś. Moim zdaniem nie powinno nim tak telepać. A jak zachowuje się pralka przy załączonym praniu bez wsadu? Może to by dało jakąś odpowiedź.

• #7 14 Sie 2017 00:32
    h jaworski
    Poziom 39  

Pytałem w poście #4 (12.08) jak długo trwa opróżnianie bębna z wody i nie dostałem żadnej odpowiedzi. Kolego pomoc polega na tym, że my ci proponujemy co sprawdzić i ewentualnie jak ty sprawdzasz odpowiadasz i już coś wiemy. Jednak z racji, że nie dostaje żadnej odpowiedzi kończę ten temat.

• #8 14 Sie 2017 19:47
    son78
    Poziom 10  

Zazwyczaj zdanie pytające zawiera znak zapytania na końcu a takiego nie widziałem. Sugerowałeś żeby sprawdzić jak długo trwa opróżnianie bębna z wody i tak też zrobiłem lecz trwa to bardzo krótko, nieco ponad 30 sekund i wydaje mi się ze nie to jest problemem.
    Bardziej skłaniam się ku temu że ma problem z wyważanie wsadu.
    h jaworski dziękuję za pomoc, nie obrażaj się 😢

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME