Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo ThinkPad L560 - Ciągnie prąd po wyłączeniu

11 Sie 2017 20:52 528 9
  • Poziom 7  
    Witam.
    Jak w temacie - nowy L560 ciągnie prąd. Jestem kawałek od domu i nie mam możliwości, ani chyba nie za bardzo chcę, dawać go do serwisu, tym bardziej iż na razie doszedłem, że CHYBA przyczyna nie jest sprzętowa.
    Po kolei:
    Po całkowitym wyłączeniu Windows 10 Pro ciągnie prąd w tempie ok. 7% dziennie. Po niewiele ponad tygodniu od wyłączenia muszę po prostu szukać ładowarki.
    Po wyjęciu baterii (fizycznie) - po tygodniu bateria ma dalej 100%.
    Wyłączone "Power USB", "wake on lan", wyłączony "szybki rozruch Win10" a i biosów już kilka przetestowałem - a mimo to telefonicznie (dzwoniłem) serwis Lenovo (wysoce nieuprzejmy oraz po prostu zupełnie niefachowy) odpowiada, że "to windows pobiera prąd". Bzdura. Na innych sprzętach nie pobiera.
    I teraz najlepsze/najgorsze: odkryłem, że jak wgram Windowsa czystego, to problem nie znika - ale jak wgram "ichniego" czyli od Lenovo windowsa (recovery), to problem... znika! Rozładowuje się ok. 1-2% na dobę, co już mógłbym zaakceptować.
    Mógłbym, gdyby nie fakt, że po krótkim czasie - kilka dni - problem wraca.
    Przecież nie mogę wgrać recovery z pierwszego windowsa, bo takie to stare wgrywa i odłączyć od internetu, no litości... Tym bardziej, że nie wiem czy coś się chrzani w istniejącej instalacji, czy system coś pobiera, co "szkodzi mu"....?
    Da się jakoś sprawdzić co to pobiera ten prąd i jakoś zaradzić?
  • Spec od monitorów
    Wpisz w "wujku Google" frazę, np.
    Cytat:
    how to see which applications are draining battery-on-windows-10

lub
    Cytat:
    Windows 10 Pro consumption battery

Przykładowa jedna z opowiedzi (z obrazkami )Link

Ale czy te pozycje w System/Bateria nie dotyczą tylko włączonego laptopa i Windowsa? Czy na wyłączonym - a o tym piszę - również może mieć to znaczenie?
    Dodam, że mam inne, starsze modele laptopów i nie ma takich problemów z baterią, a również mają Win10 ?
  • Poziom 24  
    @lisek, a mógłbyś w żołnierskich słowach wyjaśnić o co chodzi? Nie każdy ma czas i znajomość języka. To jednak nadal polskojęzyczne forum.
  • Poziom 7  
    Z tego co ja na razie pobieżnie wyczytałem, to W10 pokazuje w System/Bateria jaką ilość energii zużywają poszczególne aplikacje (wcześniej muszą być choć raz użyte). Funkcja przydatna, ale jakby nie jestem pewien, czy i jakie ma to przełożenie na zużycie energii na WYŁĄCZONYM laptopie - nie uśpionym czy zahibernowanym, ale całkowicie wyłączonym...?
    Edit:
    Jeszcze wygenerowałem raport battery z jednego ze znalezionych linków i mam w pozycjach, gdy wyłączałem laptopa nazwę "suspended" - to znaczy tak ma być w takim raporcie, czy mam rozumieć, że się usypia laptop a nie wyłącza? Bo tłumaczenie z ang. jest trochę dwuznaczne..?
    A na pewno wyłączam a nie usypiam!
  • Spec od komputerów
    Lisek jak zwykle wrzucił co znalazł w sieci.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Lisek jak zwykle wrzucił co znalazł w sieci.

Nie tylko, .... :D
    *podałem to co kiedyś zastosowałem , bo był problem

Pyt. do kol. boro1...7

Skąd te wiadomości mam wziąść.?
    - zadzwonić do Microsoft ?
    - przeczytać w książce (której), i zapodac na forum odpowiedz?
    - ile ksiązek i czasopism (które) musiałbym kupić dla rozwiązania problemu
    - wymyśleć samemu po licznych eksperymentach z Win10Pro, bo taki problem wynikł na forum
    - może proroczy sen ???
    - itp., itd
  • Spec od komputerów
    Cytat:
    Nie tylko, .... :D
    *podałem to co kiedyś zastosowałem , bo był problem

To napisz Autorowi co ma zrobić.
    Może nie jest biegły w angielskim.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    podałem to co kiedyś zastosowałem , bo był problem

U mnie zadziałało.

Poczekamy na rezultat testów.

p.s
    Dla mnie wystarczy dostęp do Internetu , google, chińska wyszukiwarka .... i moje 8x dyski po 1TB ze SM, opisami usuwania awarii, historia uszkodzeń i tych uszkodzeń co naprawiałem/-naprawialiśmy , ....
  • Poziom 7  
    Zadziałało w sensie, że na wyłączonym laptopie pomogło? Tak...?
    Poprzestawiałem godzinę temu w tym panelu, że powyłączałem wszystkie aplikacje w tle (nie zezwalaj na uruchamianie w tle) oraz włączyłem tryb oszczędzania energii. Poziom przed wyłączeniem - 98%.
    Jutro dam znać, żeby jakieś przynajmniej ok. 12 godzin minęło - co i jak :)
    Dodano po 9 [godziny] 40 [minuty]:
    NIC to nie dało - po 11 godzinach od wyłączenia i stanu 98% jest w tej chwili już tylko 95%. :( Tak jak podejrzewałem - te rady są OK, ale dotyczą włączonego laptopa, a nie wyłączonego. Natomiast wg raportu, z jednego z linków z google dot. baterii wynika, że laptop się włącza jak jest wyłączony, dodatkowo ma odłączone zasilanie, a pisze w raporcie, że jest na "AC" a nie na baterii. I bądź tu mądry.
    Jakieś pomysły?