Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch CTES32 - ekspres nie grzeje wody

kesy1 11 Aug 2017 21:44 3354 14
 • #1
  kesy1
  Level 10  
  Witam,
  mam problem z ekspresem Bosch CTES32, a mianowicie ekspres nie nagrzewa się, poza tym wszystko działa poprawnie. Przy robieniu kawy ekspres mieli ziarna, następnie puszcza wodę tylko że zimną, przy próbie puszczenia gorącej wody na wyświetlaczu pojawia się komunikat Nagrzewanie wody i po chwili ekspres wraca do stanu wyjściowego. Może ktoś doradzi w czym jest problem ewentualnie jak sprawdzić, czy grzałka nie jest uszkodzona. Ekspres mam rozkręcony, jeżeli ktoś by potrzebował mogę zrobić foty.
  Pozdrawiam
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Relpol przekaźniki
 • #2
  nioop

  Home appliances specialist
  Proszę mnie nie odebrać źle ale wydaje mi się po poście ze nie posiada Pan umiejętności obsługi multimetru?

  Bo bez tego ani rusz..

  Najczęściej uszkodzeniu ulega jeden z bezpiecznikow termicznych ale zdarza ja się przypadku uszkodzenia płytki elektronicznej..
 • Relpol przekaźniki
 • #3
  kesy1
  Level 10  
  Witam serdecznie,
  ma Pan rację nie jestem orłem w tej dziedzinie ale o ile dobrze zmierzyłem grzałkę to na mierniku pokazało nieskończoność więc prawdopodobnie będzie do wymiany, zastanawia mnie jeszcze bardzo niskie napięcie na grzałce (napięcie jest ale zaledwie kilka volt i tu ma Pan rację że uszkodzeniu mogło również ulec płytka tylko jak to sprawdzić) pozdrawiam

  Dodano po 3 [minuty]:

  dodam jeszcze ze napięcie na wyjściu z włącznika to 240V i takie też wchodzi na płytką a wyjście z płytki to tak jak pisałem wcześniej zaledwie kilka V
 • #4
  nioop

  Home appliances specialist
  I tu właśnie pojawia się ta bariera..

  Odpinamy przewody które prowadza prąd do grzałki i wówczas mierzymy ile V dochodzi..
  Naturalnie wziąść trzeba pod uwagę bezpieczniki termiczne grzałki.. Gdyby okazało się że któryś z nich jest uszkodzony to zaleca się wówczas tez wymianę czujnika ntc, który odpowiada za utrzymanie odpowiedniej temperatury.
  Tylko za nic nie mogę sobie przypomnieć czy leci tam prąd stały czy zmienny..
  Gdyby okazało się ze tego mapie co nie ma trzeba by w pierwszej relacji skontrolować przekaźnik na płytce elektrycznej, który odpowiada za załączenie grzałki.
 • #5
  kesy1
  Level 10  
  witam, zamówiłem całą grzałkę Spróbuję ją wymienić zobaczymy czy coś się zmieni
  pozdrawiam
 • #6
  bosman116
  Level 17  
  kesy1 sprawdź bezpieczniki przy grzałce czy są sprawne. Jeśli jeden z nich jest uszkodzony to jest duże prawdopodobieństwo że po wstawieniu nowej grzałki znowu go usmaży.
 • #7
  kesy1
  Level 10  
  Witam, chętnie bym to zrobił ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać ;) może jakaś podpowiedź które to bezpieczniki i jak je sprawdzić Bosch CTES32 - ekspres nie grzeje wody
 • #8
  bosman116
  Level 17  
  Umiemy miernikiem... ? Bosch CTES32 - ekspres nie grzeje wody
 • #9
  kesy1
  Level 10  
  coś tam kiedyś ;) trzeba je jakoś powypinać a mierzymy oczywiście omomierzem?
 • #10
  bosman116
  Level 17  
  Powypinać niekoniecznie, ale tak racja omomierzem - wujek google pomoże.
 • #11
  kesy1
  Level 10  
  Witam, pomierzyłem bezpieczniki no i miałeś rację jeden (ten na zasilaniu) jest uszkodzony, drugi ok (około 1,5 oma). Co do grzałki mierzona poza bezpiecznikami tez jest ok (około 35 omów). Grzałkę już zamówiłem tylko teraz boję się wstawiać skoro jest szansa że zaraz ją usmaży. Gdzie teraz szukać problemu???
  pozdrawiam
 • #12
  bosman116
  Level 17  
  Jak wstawisz nową grzałkę i ekspres po włożeniu wtyczki do kontaktu będzie ją nagrzewał tzn. że jeszcze moduł mocy ma zwarcie w układzie. Możesz sprawdzić to jeszcze na starej grzałce spinając przewody pomijając bezpiecznik. Uważaj tylko aby nie dotykały metalowych elementów ekspresu.
 • #13
  kesy1
  Level 10  
  Witam, czy ktoś doradzi jak ściągnąć ten pojemnik na kawę Nie mogę poradzić sobie z demontażem górnej obudowy ekspresu TES50321RW/12 a bez tego nie da się wymienić czujnika ntc Przewody idą za metalową ściankę i bez ściągnięcia górnej obudowy chyba nie da się do nich dostać A może ktoś zna jakiś inny sposób Proszę o pomoc
 • Helpful post
  #14
  bosman116
  Level 17  
  Musisz opróżnić pojemnik z ziaren kawy, odpiąć z zaczepów 2 czujniki optyczne od obecności, odgiąć zaczepy w okolicy młynka i dźwignąć całość ku górze. Oczywiście obudowy ekspresu dookoła muszą być zdjęte. Będzie o wiele łatwiej.
 • #15
  kesy1
  Level 10  
  dziękuje za pomoc Udało się naprawić ekspres, wymieniona grzałka i jak narazie wszystko działa
  pozdrawiam