Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Impulsator 3-fazowy - miernik zużycia energii

tikky 11 Sie 2017 21:59 951 3
  • #1 11 Sie 2017 21:59
    tikky
    Poziom 8  

Witam,

Chciałbym w domu dorobić pomiar prądu z pomocą urządzenia LanKontroler3 - z wykresami zużycia.
    Idealnie dla każdej fazy osobno.

Szukam więc urządzenia, które mogłoby generować impulsy.

Początkowo do testów użyłem: ORNO OR-WE-501
    http://orno.pl//t186,1,pl,1-fazowy-wska ... znej-40a,1

idealny byłby jednak 3-fazowy. Znlazłem np. taki ORNO OR-WE-501 z tym, że na wyjściu mamy tylko jeden wspólny impuls sumarycznie dla 3-faz.
    http://orno.pl//t186,1,pl,1-fazowy-wska ... znej-40a,1

Czy znacie może jakieś urządzenie, które miało by wyjście impulsowe dla 3-faz osobno?
    Jeśli nie, pozostanie zamontowanie trzech liczników jednofazowych, bądź tylko pomiar sumaryczny.

0 3
  • #3 14 Sie 2017 00:54
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Mam ORNO WE505 i mogę polecić. Dają 1000 imp/kWh ale tylko z trzech faz jednocześnie.
    Jeśli chcesz osobny pomiar każdej fazy to musisz kupić trzy małe liczniki jednofazowe.

0
  • #4 14 Sie 2017 09:09
    tikky
    Poziom 8  

@michcior dlaczego trzy impulsy nonsensowne? Mam urządzenie LanKontroler3, który ma wejście na 4 liczniki impulsów. Myślałem więc, że skoro mam taką możliwość to wykorzystam jeden na impulsy z wodomierza, a 3 pozostałe na poszczególne 3 fazy.

@Jan_Werbinski ORNO WE501 juz mam, więc zapewne ORNO WE505 będzie działać równie dobrze - tyle, że mam już mało miejsca w skrzynce i 3 jednofazowe był łatwiej upchnął.
    Zaletą rozwiązania WE505 jest większy prąd nominalny. W WE501 podają 5A nominalne, 20A maksymalne, nie wiem więc czy to będzie ok dla instalacji domowej.
    Drobną wadą 501 są też zaciski na max. 6mm2 kabel, bo w domu mam 10mm. Ale to na kostce można zredukować.

Czyli reasumując nie ma mierników 3fazowych z wyjściem na 3 impulsy. Rozumiem, dzięki za odpowiedzi.

0