Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon do 500 zł, Huawei czy sony ?

koni1997 11 Sie 2017 22:26 636 3
  • #1 11 Sie 2017 22:26
    koni1997
    Poziom 17  

Witam.
    Jak zwykle u mnie bywa czas na coroczną zmianę telefonu...
    Aplikacje stają się coraz bardziej ramożerne, procesorożerne ble ble ble..
    Potrzebuję czegoś co jest w miarę wydaje, nie mówię - może się zaciąć raz czy dwa ale żeby wysuwanie klawiatury w messengerze nie trwało 30 sekund...

Przez następstwo dwóch lat korzystałem z serii G od LG.
    G -> G2 mini -> G4 stylus..
    Pojawiła też się Xperia M2 ale na chwilkę.

Jestem zwolennikiem dużych wyświetlaczy powyżej 5,5 cal. Teraz postawiłem jednak na kompromis, ciut mniejszy wyświetlacz, ale o wiele mocniejsze parametry niż obecny G4 Stylus ... Praktycznie co jakieś 2 miesiące muszę go restartować, 1 GB ram to zdecydowanie za mało jak na taki telefon.

Budżet mam do 500 zł, załóżmy 530 zł max.

Telefon oczywiście używany poszukuję.

Mam 3 typy do wyboru

Xperia Z2 - 3 GB ramu, wbudowana pamięć 12 gb w zupełności powinno mi wystarczyć do kilku aplikacji , do tego fenomenalny jak dla mnie desing.

LG G3 - również nie wygląda na słabeusz, lecz desing serii G trochę mi się już przejadł.

Huawei P8 - nigdy nie korzystałem z technologi tej chińskiej marki, lecz desing mi bardzo odpowiada, parametry chyba najmocniejsze z całej trójki.

Tak jak już wspomniałem, chciałbym w miarę dobrą wydajność, nie pogardziłbym również aparatem który potrafi dobrze kręcić filmy gdyż czasami coś na YT nakręcę A nie zawsze jest okazja mieć przy sobie lustrzankę, a obecny G4 stylus kręci w HDready....

Interesowałby mnie te modele, ewentualnie inne propozycje też bym rozpatrzył, ale marek krzak unikajmy, samsunga również..

0 3
  • #2 12 Sie 2017 10:18
    tino2003
    Admin grupy GSM

Przy wyborze należy pamiętać, że suche dane producenta nijak się mają do rzeczywistych możliwości telefon i tu już zdecydowanie odradzam P8, sony też nie polecam z racji awaryjności tej marki, natomiast co do LG to sam sobie odpowiedziałeś.

Zwróć uwagę na xiaomi które ostatnimi czasy są bardzo popularne i mają bardzo dobrą cenę w stosunku do oferowanych parametrów i jakości wykonania.
    W tej cenie kupisz nowy: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4a-gold-eu-32gb-2gb-lte-800mhz-vat23-i6797298661.html

Lub 100zł więcej i masz: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4x-prime-32-3gb-gold-eu-24h-z-pl-fv23-i6889759174.html

0
  • #3 12 Sie 2017 14:10
    cxzcxz123
    Poziom 32  

koni1997 napisał:

Przez następstwo dwóch lat korzystałem z serii G od LG.
    G -> G2 mini -> G4 stylus..
    Pojawiła też się Xperia M2 ale na chwilkę.

LG G to szczerze mówiąc nie wiem o który Ci chodzi. Ale wiem, że pozostałe trzy które wymieniłeś to zamulacze. Dostawałeś te telefony od operatora czy sam takie kiepskie modele wybierałeś?

koni1997 napisał:

LG G3 - również nie wygląda na słabeusz, lecz desing serii G trochę mi się już przejadł.

Korzystałem z LG G3 jakieś 2-3 miesiące w tamtym roku. Ogólnie telefon dobry, a dla foto maniaków nawet bardzo dobry. Ale są i minusy - w moim G3 przeglądarka potrafiła się sama wyłączać zamykając przy tym wszystkie otwarte karty. Ładowałem niekiedy 2 razy dziennie - w końcu ekran QHD swoje musi "zjeść". No i jak ktoś chce zrootować LG G3 to musi pogodzić się z tym, że kontakty na karcie SIM nie będą widoczne ani nie będzie się dało zapisywać kontaktów na SIM. To tak w skrócie.

koni1997 napisał:
    Interesowałby mnie te modele, ewentualnie inne propozycje też bym rozpatrzył, ale marek krzak unikajmy, samsunga również..

Takie paradoksy mnie trochę dziwią.
    koni1997 napisał:
    Huawei P8 - nigdy nie korzystałem z technologi tej chińskiej marki, lecz desing mi bardzo odpowiada, parametry chyba najmocniejsze z całej trójki.

A Huawei pochodzący z Chin nie zalicza się do marek "krzak"? Widać tu też fascynację ilością rdzeni ;).

Ja tam miałem Xiaomi Redmi Note 2 Prime, a od września (czyli prawie rok) używam Redmi Note 3 Pro i nie widzę potrzeby zmieniać. Brat ma Redmi 4X, a jego Xperia M4 Aqua leży w szafce, bo wifi samo z siebie przestało w telefonie działać.

Jak za wszelką cenę nie chcesz krzaczków to ja bym proponował może pójść w stronę Galaxy S5. Używany da się znaleźć za 500 zł. Baterię da się wymienić co w przypadku kupna używanego telefonu nie jest bez znaczenia. Większych wad ten telefon nie ma. Tylko zwykły S5, a nie żadne NEO.

P.S. Aha... I jakbyś zdecydował się na LG G3 to dobrze jest wiedzieć, że standardem jest pęknięta ramka koło diody podczerwieni (zdarzają się także pęknięcia koło wejścia micro USB).

0
  • #4 12 Sie 2017 23:39
    koni1997
    Poziom 17  

Dlaczego kolega odradza P8 ?
    Co do sony, sam miałem parę modeli co prawda low-endow, ale nigdy nie miałem problemów z nimi.
    Co do Xiaomi - jest nowy, cena całkiem zadowalająca, lecz znowu desing czysty z iphone zakrawa mnie o wylew. Wiem że to dziwne ale jako użytkownik zwracam też strasznie uwagę na wygląd, lubię kanciaste telefony.

To kolega cxzcxz123 nie doinformowanynie wie że optimus E975 to był LG G ?
    Kiepskie modele ? Nie stać mnie na lepsze chyba że mi kupisz ;)

Samsung to dla mnie kupa gówna, spośród kolegów/rodziny nie znam nikogo kto byłyby zadowolony z tego koreańskiego gówna.

Być może zwiększę budżet i wtedy zakupie coś lepszego, to wydaje sie najrozsądniejszą opcją.

0