Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefon do 500 zł, Huawei czy sony ?

koni1997 11 Aug 2017 22:26 810 3
    koni1997
    Level 17  
    Witam.
    Jak zwykle u mnie bywa czas na coroczną zmianę telefonu...
    Aplikacje stają się coraz bardziej ramożerne, procesorożerne ble ble ble..
    Potrzebuję czegoś co jest w miarę wydaje, nie mówię - może się zaciąć raz czy dwa ale żeby wysuwanie klawiatury w messengerze nie trwało 30 sekund...

Przez następstwo dwóch lat korzystałem z serii G od LG.
    G -> G2 mini -> G4 stylus..
    Pojawiła też się Xperia M2 ale na chwilkę.

Jestem zwolennikiem dużych wyświetlaczy powyżej 5,5 cal. Teraz postawiłem jednak na kompromis, ciut mniejszy wyświetlacz, ale o wiele mocniejsze parametry niż obecny G4 Stylus ... Praktycznie co jakieś 2 miesiące muszę go restartować, 1 GB ram to zdecydowanie za mało jak na taki telefon.

Budżet mam do 500 zł, załóżmy 530 zł max.

Telefon oczywiście używany poszukuję.

Mam 3 typy do wyboru

Xperia Z2 - 3 GB ramu, wbudowana pamięć 12 gb w zupełności powinno mi wystarczyć do kilku aplikacji , do tego fenomenalny jak dla mnie desing.

LG G3 - również nie wygląda na słabeusz, lecz desing serii G trochę mi się już przejadł.

Huawei P8 - nigdy nie korzystałem z technologi tej chińskiej marki, lecz desing mi bardzo odpowiada, parametry chyba najmocniejsze z całej trójki.

Tak jak już wspomniałem, chciałbym w miarę dobrą wydajność, nie pogardziłbym również aparatem który potrafi dobrze kręcić filmy gdyż czasami coś na YT nakręcę A nie zawsze jest okazja mieć przy sobie lustrzankę, a obecny G4 stylus kręci w HDready....

Interesowałby mnie te modele, ewentualnie inne propozycje też bym rozpatrzył, ale marek krzak unikajmy, samsunga również..
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Przy wyborze należy pamiętać, że suche dane producenta nijak się mają do rzeczywistych możliwości telefon i tu już zdecydowanie odradzam P8, sony też nie polecam z racji awaryjności tej marki, natomiast co do LG to sam sobie odpowiedziałeś.

Zwróć uwagę na xiaomi które ostatnimi czasy są bardzo popularne i mają bardzo dobrą cenę w stosunku do oferowanych parametrów i jakości wykonania.
    W tej cenie kupisz nowy: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4a-gold-eu-32gb-2gb-lte-800mhz-vat23-i6797298661.html

Lub 100zł więcej i masz: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4x-prime-32-3gb-gold-eu-24h-z-pl-fv23-i6889759174.html
    cxzcxz123
    Level 32  
    koni1997 wrote:

Przez następstwo dwóch lat korzystałem z serii G od LG.
    G -> G2 mini -> G4 stylus..
    Pojawiła też się Xperia M2 ale na chwilkę.

LG G to szczerze mówiąc nie wiem o który Ci chodzi. Ale wiem, że pozostałe trzy które wymieniłeś to zamulacze. Dostawałeś te telefony od operatora czy sam takie kiepskie modele wybierałeś?

koni1997 wrote:

LG G3 - również nie wygląda na słabeusz, lecz desing serii G trochę mi się już przejadł.

Korzystałem z LG G3 jakieś 2-3 miesiące w tamtym roku. Ogólnie telefon dobry, a dla foto maniaków nawet bardzo dobry. Ale są i minusy - w moim G3 przeglądarka potrafiła się sama wyłączać zamykając przy tym wszystkie otwarte karty. Ładowałem niekiedy 2 razy dziennie - w końcu ekran QHD swoje musi "zjeść". No i jak ktoś chce zrootować LG G3 to musi pogodzić się z tym, że kontakty na karcie SIM nie będą widoczne ani nie będzie się dało zapisywać kontaktów na SIM. To tak w skrócie.

koni1997 wrote:
    Interesowałby mnie te modele, ewentualnie inne propozycje też bym rozpatrzył, ale marek krzak unikajmy, samsunga również..

Takie paradoksy mnie trochę dziwią.
    koni1997 wrote:
    Huawei P8 - nigdy nie korzystałem z technologi tej chińskiej marki, lecz desing mi bardzo odpowiada, parametry chyba najmocniejsze z całej trójki.

A Huawei pochodzący z Chin nie zalicza się do marek "krzak"? Widać tu też fascynację ilością rdzeni ;).

Ja tam miałem Xiaomi Redmi Note 2 Prime, a od września (czyli prawie rok) używam Redmi Note 3 Pro i nie widzę potrzeby zmieniać. Brat ma Redmi 4X, a jego Xperia M4 Aqua leży w szafce, bo wifi samo z siebie przestało w telefonie działać.

Jak za wszelką cenę nie chcesz krzaczków to ja bym proponował może pójść w stronę Galaxy S5. Używany da się znaleźć za 500 zł. Baterię da się wymienić co w przypadku kupna używanego telefonu nie jest bez znaczenia. Większych wad ten telefon nie ma. Tylko zwykły S5, a nie żadne NEO.

P.S. Aha... I jakbyś zdecydował się na LG G3 to dobrze jest wiedzieć, że standardem jest pęknięta ramka koło diody podczerwieni (zdarzają się także pęknięcia koło wejścia micro USB).
    koni1997
    Level 17  
    Dlaczego kolega odradza P8 ?
    Co do sony, sam miałem parę modeli co prawda low-endow, ale nigdy nie miałem problemów z nimi.
    Co do Xiaomi - jest nowy, cena całkiem zadowalająca, lecz znowu desing czysty z iphone zakrawa mnie o wylew. Wiem że to dziwne ale jako użytkownik zwracam też strasznie uwagę na wygląd, lubię kanciaste telefony.

To kolega cxzcxz123 nie doinformowanynie wie że optimus E975 to był LG G ?
    Kiepskie modele ? Nie stać mnie na lepsze chyba że mi kupisz ;)

Samsung to dla mnie kupa gówna, spośród kolegów/rodziny nie znam nikogo kto byłyby zadowolony z tego koreańskiego gówna.

Być może zwiększę budżet i wtedy zakupie coś lepszego, to wydaje sie najrozsądniejszą opcją.