Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw Passat 2.0 TDI Bluemotion - Kontrolka uszkodzenia katalizatora

grejsb 11 Sie 2017 22:43 690 4
  • #1 11 Sie 2017 22:43
    grejsb
    Poziom 5  

Witam
    Podczas podróży na wakacje do Chorwacji zapaliła mi się podczas jazdy żółta kontrolka check engine co po przeczytaniu w książce serwisowej oznacza uszkodzenie katalizatora i powinno się udać z tym do serwisu celem sprawdzenia. Auto to VW Passat 2.0 TDI z 2012 roku przejechane ma 236 000 km. Auto nie dymi, nie odczułem również spadku mocy , oprócz w/w zapalonej kontrolki nie było i nie ma żadnych innych komunikatów oraz pracy w trybie awaryjnym.
    Moje pytanie brzmi czy muszę to naprawić w Chorwacji czy dam radę wrócić jeszcze do kraju i naprawić to u nas ?

• #2 12 Sie 2017 04:18
    marko888
    Poziom 15  

Żółta kontrolka check engine może oznaczać wiele awarii i optymalnym rozwiązaniem byłoby podpięcie vaga i odczytanie o co dokładnie chodzi. Możesz popytać czy ktoś nie zabrał ze sobą laptopa z odpowiednim interfejsem i może ci to sprawdzić. Jakaś szansa zawsze jest, bo ja np. zawsze mam ze sobą taki zestaw i wtedy przy odczytaniu błędu ze sterownika możemy coś doradzić.

• #3 12 Sie 2017 11:50
    grejsb
    Poziom 5  

Masz chyba rację że może to być nie tylko katalizator.Będę pytał mam o możliwość podpięcia po weekendzie pozostaję tu do środy tak więc jeszcze kilka dni mam. Miałem kiedyś podobny przypadek w Toyocie też w dieslu po zatankowaniu i przejechaniu około 40 km zapaliła mi się kontrolka check engine i wtedy podjechałem na serwis ASO sprawdzili i wykasowali błąd przekazując info że sterownik pracy silnika wygenerował błąd i może on się powtórzyć np. jutro, za miesiąc, rok lub w ogóle i podali szacunkowy koszt - ale już więcej nie zapaliła się ta kontrolka a auto miało przejechane sporo mniej niż w obecnym przypadku. Teraz w vw też kontrolka zapaliła się po postoju na parkingu przy autostradzie a przejechałem po zatankowaniu około 300 km

• #4 12 Sie 2017 13:00
    andrzej20001
    Poziom 42  

Nie czytaj instrukcji i sie nie stresuj. Przyczyn może byc z 200. Podjedz na odczyt błedu obd.

• #5 12 Sie 2017 17:50
    grejsb
    Poziom 5  

Postaram się odwiedzić jakiś warsztat w Chorwacji w poniedziałek/wtorek jakiś kontakt mam od gospodarza u którego jestem na wakacjach a jak nie to wracam na tym błędzie do Polski.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME