Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows 10 - Zapętlona aktualizacja Office 2016 Pro Plus

Karpath 11 Aug 2017 23:45 1008 2
    Karpath
    Level 6  
    Witam wszystkich.
    Zainstalowałem Office 2016 Pro Plus w wersji klucza VL. Po zainstalowaniu Windows Update znalazł około 10 aktualizacji do Office 2016. Zaczał je pobierać, ale bardzo szybko to poszło i od razu przystąpił do instalacji. Po czym zaczął szukać aktualizacji jak to Windows Update ma w zwyczaju, ponownie znalazł te same aktualizacje i sytuacja się powtarza. Po 3-4 instalacjach tych samych aktualizacji pojawia się komunikat, urządzenie aktualne. Kiedy wybiorę wyszukanie aktualizacja sytuacja powtarza się. Co ciekawe, po odinstalowaniu Office 2016 z komputera, Update nadal pobiera i instaluje te same aktualizacje. Wyczyściłem podkatalogi "DataStore" oraz "Download" z katalogu "SoftwareDistribution". Szuka trochę dłużej, ale znów powtarza się ten sam schemat. Co ciekawe w historii aktualizacji widnieją one jako zainstalowane.
    Czy da się coś na to poradzić bez reinstalacji 10tki?
    marko888
    Level 16  
    Na początek wyłącz aktualizacje automatyczne na jakiś czas i nie wyszukuj ręcznie. Potem zobaczysz czy coś się zmieniło.
    Karpath
    Level 6  
    Nie sądzę by to coś zmieniło. Sprawdzałem czy da się te aktualizacje odinstalować. W kategorii Office 2016 zainstalowano łącznie 89 aktualizacji, w tym tak na prawdę jest ich może z 7 reszta to kopie tych 7. Kiedy wybieram opcję odinstaluj, pojawia się komunikat. "Wystąpił nieznany błąd..."
    Poza tym on te aktualizacje instaluje niezależnie od tego czy jest zainstalowany Office 2016 czy nie. Usunąłem Office 2016 przez aplikacje Microsoftu do usuwania Office z systemu, a ten nadal instaluje te aktualizacje. Tak jakby miał gdzieś zapisane.

Tutaj zamieszczam link do mojego filmiku o tym: http://www.dailymotion.com/video/k6rSlz6nmwEekIobqeC