Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ruter Netiaspot kupiony na allegro świeci na czerwono

grelus88 12 Sie 2017 14:32 618 6
  • #1 12 Sie 2017 14:32
    grelus88
    Poziom 1  

witam, ruter Netiaspot zespół zepsuł mi się i czekam na wymianę od operatora, ale to potrwa kilka dni. W międzyczasie kupiłem Netiaspot na allegro i po podłączeniu ciągle świeci na czerwono (brak dostępu do internetu). Czy to znaczy ze muszę mieć konkretny ruter od Netiaspot ponieważ mają jakieś zabezpieczenia, a ten kupiony na allegro nie zadziała?

0 6
  • Pomocny post
    #2 12 Sie 2017 14:40
    krakarak
    Poziom 39  

Router to nie lampka nocna - pstryk i działa. Wymaga konfiguracji. Netia wysyła do klienta swój sprzęt już skonfigurowany. Jeśli nie masz dostępu do panelu i samodzielnego wpisania loginu i hasła dostępowego z umowy to musisz czekać na ten router od operatora.
    Tutaj masz instrukcję obsługi a resztę w swojej umowie z Netią na świadczenie usługi: Link
    Tutaj masz opisany sposób konfiguracji routera: Link
    Podobny temat: Link , Link

1
  • #3 12 Sie 2017 23:51
    mazi292
    Poziom 16  

Ten router co kupiłeś sam pobiera login i hasło od netii poprzez numer seryjny.

Możesz spróbować wpisać twój login i hasło ale to raczej na nic się nie zda bo router za 2minuty znów pobierze hasło po numerze seryjnym a tego nie ominiesz.
    Nie mówie że tak sie stanie ale jest to wielce prawdopodobne.

0
  • #4 13 Sie 2017 08:30
    krakarak
    Poziom 39  

@mazi292 a tego nie wiedziałem, człowiek uczy się przez całe życie, dzięki za tę informację. Dla firmy to łatwa lokalizacja kradzionego sprzętu a dla złodzieja (osoby nieświadomej co kupiła) bezużyteczny złom. Łatwe wyłączanie klienta niepłacącego za usługę.
    Jeśli nie można wyjąć firmware, zmodyfikować serial i wgrać ponownie, to wartość takiego routera na rynku wtórnym jest zerowa.
    Jeśli jest jak piszesz to faktycznie dużo lepiej kupić swój własny router zamiast używać tego od Netii (jeśli warunki umowy na to pozwalają).
    Poczekamy na odzew autora tematu.

0
  • #5 13 Sie 2017 08:40
    waldek123
    Poziom 15  

Żaden router nie pobiera loginu i hasła po nr. seryjnym tylko po nr.usługi na danym łączu

0
  • #6 13 Sie 2017 08:42
    mazi292
    Poziom 16  

Co ty powiesz tak sie składa że ja mam styczność ze spotami w swojej pracy od 8-16 od Poniedziałku do Piątku :D więc wiem co piszę.

Moderowany przez jimasek:

Zwracam uwagę na poziom twojej wypowiedzi
    3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

0
  • #7 13 Sie 2017 18:55
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

@mazi292 - skąd wiesz o jakiej usłudze mowa w zapytaniu? Może być ADSL, VDSL czy ETTH w tym dynamic IP jak i PPPoE?

0