Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o opinię na temat zestawu PC

ash69 12 Sie 2017 16:38 417 12
  • #1 12 Sie 2017 16:38
    ash69
    Poziom 3  

Poproszę o opinię kogoś ogarniętego na temat zestawu, który wstępnie wybrałem. Budżet mocno ograniczony, więc raczej proszę o zasugerowania jakiegoś tańszego "zamiennika". Z góry wielkie dzięki.

INTEL CORE I5-7500 3,40GHZ BOX (BX80677I57500)
    Płyta główna ASRock H110M-HDS, H110M, DDR4, SATA3, USB 3.0, mATX
    Pamięć Corsair ValueSelect 8GB DDR4 2133MHz CL15
    GIGABYTE GEFORCE GTX 1060 6GB WINDFORCE OC
    Obudowa SILENTIUMPC REGNUM RG1 PURE BLACK
    Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W
    Dysk SSD ADATA Premier SP580 120GB SATA3

• #2 12 Sie 2017 17:17
    jareckim
    Poziom 13  

A po co dysk SSD? Lepiej jakiś 1 Tb dysk SATA3 i nie ASRocka, tylko coś Asusa lub Gigabyte, no i zasilacz mocniejszy.

Moderowany przez dt1:

W jakim celu ten mocniejszy zasilacz? Czy ma Kolega jakieś argumenty, dlaczego Asus lub Gigabyte, a Asrock i inne płyty nie? Bo bez sensownych argumentów czy jakiegokolwiek uzasadnienia wybór jednych producentów a skreślenie innych ma zerową przydatność - są to tylko prywatne preferencje Kolegi bez żadnego podparcia.

• #3 12 Sie 2017 17:22
    badboy84
    Poziom 36  

Zasilacz mocniejszy? Po co? Przecież ten komputer nie będzie zużywał więcej jak 200-220W i to już z górką. Ale ja osobiście bym wziął zasilacz innej firmy, nie mam jakoś zaufania do zasilaczy SPC chociaż mam obudowę i chłodzenie tej firmy ale dobry zasilacz to podstawa.

• #4 12 Sie 2017 17:39
    ash69
    Poziom 3  

jareckim napisał:
    A po co dysk SSD? Lepiej jakiś 1 Tb dysk SATA3 i nie ASRocka, tylko coś Asusa lub Gigabyte, no i zasilacz mocniejszy.

Mam twarde ze starego zestawu. Ssd na system i Wiedźmina 3 :) Dlaczego nie ASRock?

Dodano po 6 [minuty]:

badboy84 napisał:
    Zasilacz mocniejszy? Po co? Przecież ten komputer nie będzie zużywał więcej jak 200-220W i to już z górką. Ale ja osobiście bym wziął zasilacz innej firmy, nie mam jakoś zaufania do zasilaczy SPC chociaż mam obudowę i chłodzenie tej firmy ale dobry zasilacz to podstawa.

Jak nie SPC to co? Chieftec? Corsair?

• #5 12 Sie 2017 17:56
    jareckim
    Poziom 13  

ash69 napisał:
    Mam twarde ze starego zestawu. Ssd na system i Wiedźmina 3 :) Dlaczego nie ASRock?

W takim wypadku, to ma sens. SSD na system.
    Dlaczego nie ASRock? Z doświadczenia. A dlaczego karta Gigabyte, a nie MSI lub Palita? Niby chipset ten sam, ale wykonanie i przez to działanie jak by nieco inne. Tym bardziej zasilacz mocniejszy. Sama karta będzie potrzebowała ok 250-300 W pod obciążeniem.

Dodano po 3 [minuty]:

badboy84 napisał:
    Zasilacz mocniejszy? Po co? Przecież ten komputer nie będzie zużywał więcej jak 200-220W i to już z górką

Sama GTX 1060 potrzebuje pod obciążeniem ok 280 W do tego dwa dyski, płyta, procek to gdzie ta górka?

Moderowany przez dt1:

Proszę weryfikować informacje, które Kolega wypisuje. Specyfikację kart z układem GTX1060 znajdzie Kolega chociażby na stronie producenta układu. Jak już Kolega przepisuje jakieś dane z jakiegoś testu (a na to trochę wygląda), to proszę doczytać, co jest mierzone.

• #6 12 Sie 2017 18:11
    badboy84
    Poziom 36  

Tyle to mogą zużyć 2 karty w SLI, przestań już wypisywać głupoty. Moc która jest podawana to najczęściej zużycie całej jednostki a nie samej karty a to można oszacować na podstawie TDP podawanego przez producenta.

• #7 12 Sie 2017 18:14
    ash69
    Poziom 3  

jareckim napisał:
    ash69 napisał:

W takim wypadku, to ma sens. SSD na system.
    Dlaczego nie ASRock? Z doświadczenia. A dlaczego karta Gigabyte, a nie MSI lub Palita? Niby chipset ten sam, ale wykonanie i przez to działanie jak by nieco inne. Tym bardziej zasilacz mocniejszy. Sama karta będzie potrzebowała ok 250-300 W pod obciążeniem.
    Dodano po 3 [minuty]:
    badboy84 napisał:
    Zasilacz mocniejszy? Po co? Przecież ten komputer nie będzie zużywał więcej jak 200-220W i to już z górką

Sama GTX 1060 potrzebuje pod obciążeniem ok 280 W do tego dwa dyski, płyta, procek to gdzie ta górka?

W specyfikacjach GTX1060 sugerują zasilacze 400W, stąd właśnie myślałem o 500W. Ale ok, przeanalizuję dokładnie jaki mój zestaw miałby pobór mocy.

• #8 12 Sie 2017 18:46
    jareckim
    Poziom 13  

badboy84 napisał:
    Tyle to mogą zużyć 2 karty w SLI, przestań już wypisywać głupoty.

Nikt ci nie każe czytać tych "głupot" i popisywać się elokwencją. No chyba, że piszesz tylko dla nabijania sobie punktów.

Dodano po 14 [minuty]:

ash69 napisał:
    W specyfikacjach GTX1060 sugerują zasilacze 400W, stąd właśnie myślałem o 500W. Ale ok, przeanalizuję dokładnie jaki mój zestaw miałby pobór mocy.

Trochę namieszałem i wprowadziłem w błąd. Rzeczywiste zasilacz 500 będzie do tego zestawu ok, ale właśnie jakiś, jak już, bardziej markowy. Chieftec lub OCZ ModXStream będzie dobry.

• #9 12 Sie 2017 18:49
    badboy84
    Poziom 36  

Tak, bo bardzo mi zależy na punktach ...

Pokaż mi więc gdzie jest napisane że ta karta pobiera 250-300W, jeżeli masz takie źródło to chętnie się z nim zapoznam. Karta ma jedno złącze 6pinowe, więc nie wiem skąd może pobierać takie ilości prądu.

Chieftec zszedł na psy, są dużo lepsze zasilacze a modXstream już nie jest produkowany.

• #10 12 Sie 2017 19:03
    ash69
    Poziom 3  

badboy84 napisał:
    Tak, bo bardzo mi zależy na punktach ...

Pokaż mi więc gdzie jest napisane że ta karta pobiera 250-300W, jeżeli masz takie źródło to chętnie się z nim zapoznam. Karta ma jedno złącze 6pinowe, więc nie wiem skąd może pobierać takie ilości prądu.

Chieftec zszedł na psy, są dużo lepsze zasilacze a modXstream już nie jest produkowany.

To konkretnie, panowie, odnośnie tego zasilacza. SPC są wysoko oceniane, więc się tym sugerowałem. Jak coś innego, to co?
    I Płyta główna Gigabyte Płyta główna Gigabyte GA-H110M-S2, H110, DDR4, SATA3, USB 3.0, mATX
    zamiast pierwotnie proponowanej może być?

• #11 12 Sie 2017 19:13
    badboy84
    Poziom 36  

Płyta może być, BIOS może wymagać aktualizacji bo chcesz włożyć procesor Kaby Lake do płyty która pierwotnie była pod szóstą generację czyli Sky Lake, i dotyczy to obydwu płyt. Chociaż obecnie płyty już powinny mieć aktualny BIOS.

Co do zasilacza, to w podobnej cenie widzę tylko Corsair CX450 albo ciut droższy XFX Core XT 500W. Jak dołożysz około 30zł to masz be quiet system power 8 500W za około 220zł i to według mnie najlepsza opcja.

• #12 13 Sie 2017 02:15
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

ash69 napisał:
    To konkretnie, panowie, odnośnie tego zasilacza. SPC są wysoko oceniane, więc się tym sugerowałem. Jak coś innego, to co?

Be Quiet z serii System Power 8 (wersja 400W będzie absolutnie wystarczyć, koszt poniżej 180zł, wbrew głupotom wypisywanym w tym temacie producent twierdzi, że jego układ ma TDP do 120W, więc można szacować, że tyle i nie więcej prądu karta pobierze pod obciążeniem - przy ewentualnym ciężkim OC karty można sobie małą górkę zostawić, ale w parze z 65W procesorem ten zestaw realnie będzie pobierał w okolicach 200W - cały, nie tylko karta). Alternatywnie XFX TS450 w podobnej cenie, ewentualnie, jeśli zależy na modularności, to może Thermaltake Smart SE 430W. Każdy z tych zasilaczy uciągnie ten komputer ze sporym zapasem.

ash69 napisał:
    I Płyta główna Gigabyte Płyta główna Gigabyte GA-H110M-S2, H110, DDR4, SATA3, USB 3.0, mATX

Może, chociaż ten Asrock jest bardzo dobrą płytą. Tego Gigabyte bym nie brał, bo producent w ramach maksymalnej oszczędności nie zastosował wszystkich kondensatorów polimerowych, tylko przyoszczędził i w niektórych miejscach są zamontowane zwykłe kondensatory elektrolityczne. Ogólnie trochę odchudzona sekcja zasilania, chociaż przy 65W procesorze nie ma to wielkiego znaczenia. Po taniości wybrałbym MSI H110M PRO-D, MSI H110M PRO-VD, MSI H110M PRO-VH (te trzy płyty różnią się jedynie wyjściami zintegrowanej karty graficznej, z której teoretycznie nie będziesz korzystał). Z drugiej strony biorąc pod uwagę, że będziesz musiał dopłacić do aktualizacji BIOS, czy nie lepiej dopłacić ~50zł i wziąć płytę MSI B250M PRO-VD? Płyty B250 obsługują procesory siódmej generacji w każdej wersji BIOS, więc jeden problem odpadnie. Również B250 oficjalnie obsługuje DDR4-2400 (gdzie H110 obsługuje oficjalnie jedynie DDR4-2133).

• #13 13 Sie 2017 09:07
    ash69
    Poziom 3  

dt1 napisał:
    ash69 napisał:

Be Quiet z serii System Power 8 (wersja 400W będzie absolutnie wystarczyć, koszt poniżej 180zł, wbrew głupotom wypisywanym w tym temacie producent twierdzi, że jego układ ma TDP do 120W, więc można szacować, że tyle i nie więcej prądu karta pobierze pod obciążeniem - przy ewentualnym ciężkim OC karty można sobie małą górkę zostawić, ale w parze z 65W procesorem ten zestaw realnie będzie pobierał w okolicach 200W - cały, nie tylko karta). Alternatywnie XFX TS450 w podobnej cenie, ewentualnie, jeśli zależy na modularności, to może Thermaltake Smart SE 430W. Każdy z tych zasilaczy uciągnie ten komputer ze sporym zapasem.

ash69 napisał:

Może, chociaż ten Asrock jest bardzo dobrą płytą. Tego Gigabyte bym nie brał, bo producent w ramach maksymalnej oszczędności nie zastosował wszystkich kondensatorów polimerowych, tylko przyoszczędził i w niektórych miejscach są zamontowane zwykłe kondensatory elektrolityczne. Ogólnie trochę odchudzona sekcja zasilania, chociaż przy 65W procesorze nie ma to wielkiego znaczenia. Po taniości wybrałbym MSI H110M PRO-D, MSI H110M PRO-VD, MSI H110M PRO-VH (te trzy płyty różnią się jedynie wyjściami zintegrowanej karty graficznej, z której teoretycznie nie będziesz korzystał). Z drugiej strony biorąc pod uwagę, że będziesz musiał dopłacić do aktualizacji BIOS, czy nie lepiej dopłacić ~50zł i wziąć płytę MSI B250M PRO-VD? Płyty B250 obsługują procesory siódmej generacji w każdej wersji BIOS, więc jeden problem odpadnie. Również B250 oficjalnie obsługuje DDR4-2400 (gdzie H110 obsługuje oficjalnie jedynie DDR4-2133).

No i o takie konkrety mi chodziło. Dzięki.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME