Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kotlin materiały do nauki

12 Sie 2017 17:30 1173 4
  • Poziom 37  
    Chyba nie dałeś tego

https://www.youtube.com/watch?v=PFCax3AxW-U
    https://www.youtube.com/watch?v=76-wWqlkCcg

Obserwuję głosy ze strony Kotlina, ten "ewangelizm" ... wieszczenie śmierci Javy itd ... charakterystyczne, że ze społeczności Scala, Groovy tak mocne deklaracje nie płyną. JESZCZE nie wiem co o tym myśleć.
    Tym niemniej umacnia się mój podziw do JVM jako projektu, i do społeczności koło tego.

(uprawiam przynajmniej dwa języki JVM, jakbym do CV zbierał to bym podał więcej)
  • Poziom 6  
    Dzięki, jak będziesz miał jeszcze jakieś materiały na temat Kotlina to możesz dodać je tutaj. Uczyłem się na początku przed Kotlinem trochę Scala, ale jest dużo trudniejsza od Javy przez tą funkcyjność i masę innych ficzerów. Czytałem też, że twórca Scala zaproponował nową składnię języka Scala, przypominającą tę z Pythona, Ruby czy Elixira. To nie dla mnie takie ciągłe skakanie za czymś nowym i przyzwyczajanie się do nowej składni. Dla mnie wygoda tkwi w prostocie języka, a Kotlin wydaje mi się prostszy od Javy. Kotlin jest Open Source, wspiera go dwie poważne korporacje jak Google i JetBrains z fajnym IDE IntelliJ na czele. Więc są narzędzia, możliwości, finanse i Android pod który przecież ten język programowania powstał. Sporo ebooków i książek już pojawiło się na ebay na temat Kotlina, tylko czekać aż Helion co niektóre wyda i przetłumaczy na Polski.
  • Poziom 1  
    Szukałem angielskich kursów, ale jednak co innego jest rozumieć wszystko w swoim ojczystym języku, a co innego połowę kursu, bo oprócz angielskiego pojawiają się także pojęcia specjalistyczne. Trochę poszperałem i dokopałem się do takiego kanału jak Revolshen, facet przedstawił podstawy Kotlina. Jak już się "wkręciłem" w Kotlina, to wszystkie inne informacje, które potrzebowałem, brałem prosto z dokumentacji.
  • Poziom 18  
    Kotlin na pewno nie umrze rychło, patrząc na możliwości i rosnącą społeczność, raczej wejdzie na stałe do kanonu języków. Sam mam zamiar zagłębić się w ten język za jakiś czas. Trudny w nauce raczej nie będzie , są w nim odniesienia do Javy a może bardziej javascript, kwestia wyuczenia skladni.