Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka spalinowa, po najechaniu na kamień spadają obroty przy wjeździe w trawę

12 Sie 2017 23:50 1512 5
 • Poziom 2  
  Witam, miałem ostatnio bardzo niemiły incydent z moją kosiarką. Jest to jakiś chiński wytwór, ba nawet nikt się nie chciał przyznać do produkcji tego, bo nie widzę nigdzie żadnego loga itp. Ale mimo wszystko byłem z niej zadowolony, zapalała praktycznie zawsze za 1 razem i na moje potrzeby była wystarczająca. Niestety ostatnio podczas koszenia już w wieczornej porze nie zauważyłem dość pokaźnego kamienia i trach, kosiarka się na chwilę zdławiła ale nie zgasła i pracowała dalej. Myślę sobie - no skoro działa dalej to raczej nic się poważnego nie stało, ale jednak się stało. Teraz kosiarka nieco inaczej pracuje, już przy jej uruchamianiu słychać, że nie wkręca się na obroty tak jak przedtem, a po wjeździe w nawet niezbyt wysoką trawę, która dotychczas nie była dla niej problemem, obroty bardzo mocno spadają. Czy to coś poważnego, czy może można to niewielkim nakładem naprawić? Od czego zacząć diagnozę problemu?
 • Poziom 21  
  Zajrzyj od dołu czy widać jakieś uszkodzenia po kamieniu.
  Zaobserwuj czy kopci inaczej niż dotychczas.
 • Poziom 36  
  Wymienić trzeba klin na kole magnesowym, bo po uderzeniu w kamień ma on zostać ścięty - u Ciebie tylko przestawił się zapłon (stąd brak mocy - klin nie został całkiem ścięty, ale oberwał). Klin kosztuje zazwyczaj <10zł.
 • Poziom 34  
  Jaki jest tam silnik podaj producenta. Sprawdź czy wał nie jest ugięty.
 • Poziom 2  
  @Barton-wlkp
  Chwilę po uderzeniu ją zgasiłem i zajrzałem pod spód, nie zauważyłem nic niepokojącego. Nóż wyglądał raczej normalnie, nie było na nim śladów deformacji. Jeśli chodzi o kopcenie to raczej nic takiego nie ma miejsca.

  @Ture11
  Jeśli to tylko klin za kilka złotych, to nie jest najgorzej. Tylko teraz jest problem - tak jak pisałem jest to chińska kosiarka za śmieszne pieniądze, nawet nie wiem jaki tam jest silnik. Mam nadzieję, że jakoś się dobierze od innego producenta czy to Briggsa, czy to innego chińskiego producenta.

  @jerry1960
  Właśnie z tym silnikiem to może być problem, bo oprócz tego, że ma 118cm^3 nie widzę na nim żadnych oznaczeń producenta :(
 • Poziom 36  
  Arturoo55 napisał:
  Właśnie z tym silnikiem to może być problem, bo oprócz tego, że ma 118cm^3 nie widzę na nim żadnych oznaczeń producenta :(


  Prześlij nam jakieś wyraźne zdjęcia, zazwyczaj silniki produkowane są "szablonowo". Zapewne coś z foto będziemy mogli rozpoznać.