Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa resora w przycepce, oraz dorobienie nakładek

fotzsyzrk 13 Sie 2017 01:21 267 4
  • #1 13 Sie 2017 01:21
    fotzsyzrk
    Poziom 11  

Witam!

Czas się wziąć za modernizację i naprawę przyczepki,
    Mam problem z lewym resorem, awaria nastąpiła na skutek 1 roczeneko obciążenia przyczepki :( na zdjęciu widać że obecnie przyczepka jest skoszona, z lewej strony obuj od belki dzieli tylko 1 cm gdzie z prawej jest ok 4cm, nie wiem co z tym zrobic, aby nie naruszyć zbierznosci przyczepki, planowałam odciąć zawieszenie resora i przespawac bliżej, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Ogonie chce zdemontować wszystkie elementy nie stalowe, wyczyścić ogniska rdzy i ponownie ocynkować

Do tego chce dorobić zakladki, obecnie przyczepka kończy się na 84cm, z czego burtą to 33cm, chciałem na początku zrobić plandke, ale raczej nie będzie to tanie, a mi potrzebna ona jest 3 razy do roku kiedy muszę przewieźć drewno, zastanawiam się na jaką wysokość ja podwyższyć, (dodam że przyczepka jest przystosowana do tego) przyczepka transportuje rabane drewno. Czy podwyższenie o 50cm będzie ok? Czy może więcej? Zakładki mam zamiar wykonać z profili prostokątnych 30x20 2mm gdyż takie posiadam ok 15mb resztę dokupie, do tego mam zamiar użyć blachy płaskiej lub trapezowej.Naprawa resora w przycepce, oraz dorobienie nakładek Naprawa resora w przycepce, oraz dorobienie nakładek Naprawa resora w przycepce, oraz dorobienie nakładek Naprawa resora w przycepce, oraz dorobienie nakładekNaprawa resora w przycepce, oraz dorobienie nakładek Naprawa resora w przycepce, oraz dorobienie nakładek Naprawa resora w przycepce, oraz dorobienie nakładek Naprawa resora w przycepce, oraz dorobienie nakładek Naprawa resora w przycepce, oraz dorobienie nakładek Naprawa resora w przycepce, oraz dorobienie nakładek

• #3 13 Sie 2017 17:28
    fotzsyzrk
    Poziom 11  

Zdjęcia już uzupelnielem, nie wiem dlaczego za 1 razem się nie zapisały :(.
    Nadmiernie jeszcze tylko że ów przyczepka przeżyła już kolizje i to dość powazna, stąd te partackie naprawy przy resorach. Przyczepka oczyscie SAM, w orginale, pobijala niejedna przyczepkę produkcji masowej!

• #4 13 Sie 2017 19:24
    bearq
    Poziom 35  

No cóż, nie zostaje nic innego jak rozebrać to na części pierwsze, sprawdzić stan resorów oraz pomierzyć ramę przyczepy. Ciężko coś więcej powiedzieć skoro nikt nie ma tego przed sobą.

• #5 13 Sie 2017 22:13
    Staszek49
    Poziom 33  

Zgadzam się z opinią kolegi powyżej - przyczepę rozebrać na czynniki pierwsze, usunąć korozję, wymienić uszkodzone podzespoły i pomalować.
    Moim zdaniem w szczególności sprawdź ramę, czy nie jest pęknięta, skrzywiona bądź nadmiernie skorodowana, również dot. to osi. Wieszaki resorów przespawać we właściwe miejsce (podglądnąć u innych). Jeden z nich pewnie był oderwany i źle go przyspawano, stąd różnica w wysokości. Amortyzator jeden wycieka, więc do najlepiej oba do wymiany. Felgi dość skorodowane, więc po próbie oczyszczenia zdecydować o ich przydatności. Przypuszczam, że przyczepa stoi po chmurką (wygląd o tym świadczy), więc podłoga chyba też do wymiany. Burty i zamknięcia pewnie też zniszczone.
    Jeśli przyczepa jest zarejestrowana i będzie się poruszać po drogach publicznych, to musisz ją doprowadzić do odpowiedniego stanu, bo za ewentualne zdarzenia drogowe z jej udziałem będziesz odpowiedał.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME