Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LG 55LB700V - Brak obrazu

Przeemek15 13 Sie 2017 07:41 312 14
  • #1 13 Sie 2017 07:41
    Przeemek15
    Poziom 2  

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam ogromny problem z TV LG.
    Otóż około 2-3 tygodni temu menu telewizora zaczęło snieżyć a dokładnie napisy w opcjach smart tv. Nazwy funkcji (np. Youtube) pojawiły się piksele. Z czasem przeczytanie wyrazów z funkcji smart stało się niemożliwe. Zanikała również możliwość odczytu napisów z ustawień telewizora. Po pewnym czasie znikło całkowicie smart tv a w jego miejsce pokazywał się czarny pasek u dołu ekranu. Później oprócz paska na dole doszedł szary i śnieżący pasek z boku na pół ekranu. Telewizor potrafił samoczynnie wyłączać się i zaraz samemu włączyć ponownie.
    Teraz po włączeniu tv telewizor nie wyświetla treści z dekodera jest tylko logo LG.

Przywracałem ustawienia fabrycznne ale bez rezultatów. Nic się nie zmieniło. Zadzwoniłem do serwisu LG i powiedzieli mi ze najprawdopodobniej uszkadzona jest płyta główna.
    Moje pytanie jest następujące czy faktycznie jest to płyta czy może być to coś zupełnie innego.
    Ja płytę mógłbym kupić sam i wymienić koszt płyty to 860 zł oryginalna. Ale chciałbym wiedzieć czy wystarczyło by wymienić płytę.
    Proszę o opinie z góry dziękuję i pozdrawiam.

• Pomocny post
    #2 13 Sie 2017 09:35
    janomo
    Poziom 24  

W tym wypadku wymiana płyty pomoże na 80%, ale może taniej było by zanieść do serwisu żeby naprawili, zamiast od razu płytę główną wymieniać?
    A gdzie podana obsada modułów w TV, jakieś pomiary wykonałeś? Aby pisać w tym forum trzeba znać podstawy elektroniki!
    A jeśli po wymianie płyty trzeba będzie jakieś ustawienia w trybie serwisowym zrobić? Jak sobie wtedy dasz radę?

• #3 13 Sie 2017 10:15
    mirex
    Poziom 43  

janomo napisał:
    trzeba będzie jakieś ustawienia w trybie serwisowym zrobić? Jak sobie wtedy dasz radę?

Da sobie radę! Przecież jest mistrzem -
    Przeemek15 napisał:
    Zanikała również możliwość odczytu napisów z ustawień telewizora. .... Teraz po włączeniu tv telewizor nie wyświetla treści z dekodera jest tylko logo LG. ..... Przywracałem ustawienia fabrycznne ale bez rezultatów. Nic się nie zmieniło.

==========
    Przeemek15 napisał:
    Ale chciałbym wiedzieć czy wystarczyło by wymienić płytę.

Jeśli opinia serwisu fabrycznego nie jest miarodajna, to idź do wróżki.
    Wstępnie jeszcze weź słownik i sprawdź znaczenie słowa "najprawdopodobniej".

• #4 13 Sie 2017 12:45
    Przeemek15
    Poziom 2  

Mirex słuchaj zalogowałem się tutaj aby poradzić się fachowców w temacie elektroniki. Proszę o radę nie idiotyczne komentarze. Jeśli nie masz ochoty pomagać laikom po prostu oszczędź sobie zbędnych i niczego nie wnoszących do tematu komentrzy.

Masz ochotę się ponabijać z kogoś umow się na niedzielny obiad z rodziną i poszukaj blizych osób przy stole.

Dodano po 7 [minuty]:

Janomo dziękuję Ci za opinie.
    Może i zakup płyty byłby prawidłowym rozwiązaniem ale masz racje jeżeli prócz montażu płyty będę musiał grzebać w ustawieniach serwisowych i tak wówczas dodałbym telewizor do serwisu więc może lepiej jak od razu oddam go w ręce fachowców.
    Napisałem tutaj bo telewizor nie jest już na gwarancji a pozagwarancyjny serwis lg w zielonej górze za sama diagnozę chce 450 zł rozbój w biały dzień.

• #7 13 Sie 2017 18:40
    DiZMar
    Spec od TV

GanCegall napisał:
    Przeemek15 napisał:
    Telewizor LG55700

Pierwsze słyszę o takim modelu, jesteś pewien?

Ja też i nie mogę nic znaleźć na temat tego modelu.

• #10 13 Sie 2017 18:48
    DiZMar
    Spec od TV

Ricoh_220 napisał:

Chyba za dużo różnic w określeniu modelu. Poczekajmy na odzew autora tematu.

• #11 13 Sie 2017 18:58
    Przeemek15
    Poziom 2  

Przepraszam Panowie edytowalem opis z modelem ale chyba się post niezaktualizował.
    Mój model to LG 55LB700V

• #12 13 Sie 2017 19:09
    DiZMar
    Spec od TV

Mogę podać, że to chassis LD42B

• #13 13 Sie 2017 19:25
    GanCegall
    Poziom 26  

Przeemek15 napisał:
    Przepraszam Panowie edytowalem opis z modelem ale chyba się post niezaktualizował.
    Mój model to LG 55LB700V

Czyli wcześniej dyskutowaliście o nieistniejącym TV, teraz można zacząć rozmowę, ale byłoby dobrze wprowadzić oznaczenie płyty main "EAX... EBT...EBR..."
    DiZMar napisał:
    Mogę podać, że to chassis LD42B

Tak, to wiele wyjaśnia :-)

• #14 13 Sie 2017 19:32
    Przeemek15
    Poziom 2  

Sprawdzałem taśmy od płyty z zasilaczami i do podświetlenia telewizora nigdzie oraz płytę nigdzie nie jest popalone nie widać zadymionych miejsc jakby od przecięcia.

W serwisie LG w Warszawie za diagnozę przyczyn usterki oraz szacunkowy koszt naprawy biorą 50-100 zł już dokładnie nie pamiętam ponieważ rozmowa z serwisem odbyła się miesiąc temu. W Zielonej Górze 400 zł to jest lekka masakra.

Nie wiem co się dzieje z tym telewizorem na początku zniekształcone były napisy w menu i funkcji smart.
    Po pewnym czasie zamiast menu zaczęły pojawiać się szare pasy na telewizorze. Włączał się samoczynnie i po tym wyłączeniu sam włączał. Nie można było sterować pilotem gdyż reakcje były opóźnione.
    Teraz po włączeniu telewizora nie ma obrazu z dekodera jest tylko logo LG dodatkowo pojawił się niebieski pasek grubości jednego piksela biegnący z góry do dołu 10 cm od prawej strony krawędzi ekranu.
    Podczas rozmowy z serwisem w której opisałem o zaistniałym problemie ze smart tv oraz menu. Zasegerowałem aby może wgrać nowego softa ale Pan powiedział mi, skoro przywracanie ustawień fabrycznych nie przyniosło poprawy to może coś się dziać z płyta główna.

Już dawno przetransportowałbym ten telewizor do serwisu i nie zawracałbym gitary gdyby nie ta zaporowa cena.
    Chciałem się tylko poradzić osób, którzy na codzień mają styczność z elektroniką ale nie wszyscy maja dobre intencje.
    Dodano po 3 [minuty]:
    Zdjęcie płyty

http://uploadfile.pl/pokaz/1181806---rehf.html

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME