Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napięcie zasilania lampy HPS 250W.

hqpacanowo 13 Sie 2017 08:24 282 20
  • #1 13 Sie 2017 08:24
    hqpacanowo
    Poziom 3  

Ile wolt, amper, jaki rodzaj prądu, itp. potrzebuje lampa HPS 250W?

• #2 13 Sie 2017 08:41
    krakarak
    Poziom 38  

Źle postawione pytanie. Poczytaj te tematy na Elektrodzie: Link, Link, Link, wyszukiwarka google Link.

• #3 13 Sie 2017 09:08
    hqpacanowo
    Poziom 3  

Chodzi o to ze potrzebuje, zwiezlej i "rzeczowej" odpowiedzi, ponieważ nie wiem czy posiadam odpowiednie elementy aby sie za o wogle zabrac. Nie znalazlem w sieci konkretnych informacji ktorych szukam, pomijajac informacie, z ktorych byc moze mozna to wywnioskowac.
    Domyslam sie ze jest to nieco bardziej skomplikowane, po Twojej odpowiedzi. Jednak skrutowe info na ten temat, moglo by sie stac pomocne, rowniez dla innych urzytkownikow. :)

• #5 13 Sie 2017 09:18
    krakarak
    Poziom 38  

hqpacanowo napisał:
    wogle ... skrutowe... urzytkownikow.

Droga Kwatero Główna Pacanowo - w skrócie na temat: aby lampa sodowa się świeciła potrzebny jest specjalny układ zapłonowy, aby pisać na publicznym forum potrzebna jest znajomość języka polskiego i szacunek dla niego. Twoje posty są wyjątkowo niechlujne.

• #6 13 Sie 2017 09:19
    hqpacanowo
    Poziom 3  

Tak ale chodzi o to jaki ten zasilacz ma prad wyjsciowy, jakie napiecie itp. Poniewaz mam interes w tym aby go skrecic jakos ze starych zasilaczy itp. Tylko chodzi o to zeby nie spalic zarowki, i ocb ze starterem, jesli chodzi o napiecie i sposub dzialania.

Jestem po nieprzespanej nocy i myslalem ze dostane konkretna odpowiedz, wiec zadalem proste i zwiezle pytanie. Nieprzygotowany na dlugie dyskusje, tym bardziej nie w temacie.

• #7 13 Sie 2017 09:26
    krakarak
    Poziom 38  

Skręcić to możesz sobie skręta a nie układ zapłonowy do lampy sodowej.
    Dostałeś już wyjaśnienia i link do kupna układu zasilającego.

• #8 13 Sie 2017 09:28
    hqpacanowo
    Poziom 3  

Posiadam w 50% sprawny "zasilacz" do lampy CFL 250W. Byc moze mugl bym go wykorzystac. Nie wiem czy w lampach CFL sa stosowane startery itd. Chodzi o podstawowe info. Dodam ze kupywanie zasilacza mija sie z celem, poniewaz jesli jakos zrobie to z czesci ktore posiadam to zarobie na tym kilka PLN. Koleszko krakarak w kwesti startera okey przypuszczam ze moge jakis urzyc od jakiejs innej lampy, tv czy czegokolwiek co posiada takowy. Jakie sa potrzebne parametry startera i zasilacza itd. Nie mowie ze mam zamiar tworzyc starter czy cokolwiek od podstaw jako produkt wlasnej produkcji oraz nie interesuje mnie np. skrucenie zywotnosci zarowki przez zastosowanie prowizorycznego zasilacza.

• #9 13 Sie 2017 09:53
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

hqpacanowo napisał:
    Posiadam w 50% sprawny "zasilacz" do lampy CFL 250W. Byc moze mugl bym go wykorzystac.

Na początek wykorzystaj słownik ortograficzny.
    A zasilacz do CFL sie nie sprawdzi z sodówką, która wymaga impulsu zapłonowego rzędu kilku kV.

hqpacanowo napisał:
    Nie wiem czy w lampach CFL sa stosowane startery itd.

Google wyłączyli?

hqpacanowo napisał:
    Chodzi o podstawowe info.

http://www.americanelectriclighting.com/Library/Literature/PDFs/HPS%20Servicing%20Guide.pdf
    http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2314717214000427
    W ogólności po zakończeniu zapłonu lampa pracuje z napięciem 90 do 120V przy pradzie ograniczonym do wartości związanej mocą lampy.

hqpacanowo napisał:
    Jestem po nieprzespanej nocy

To lulu i wróć wypoczęty, zamiast tu kaleczyć ortografię i mieć do innych zarzuty że Panu gotowego rozwiązania na tacy nie podają.

krakarak napisał:
    Dostałeś już wyjaśnienia i link do kupna układu zasilającego.

I sugeruję się zapoznać oraz zakupić statecznik i zapłonnik - budowa balastu do sodówki przez amatora nie posiadającego zielonego pojęcia o wyobrażeniu to coś z gatunku porywania się z motyką na księżyc...

• #10 13 Sie 2017 09:54
    jarek_lnx
    Poziom 43  

Tak jak inne lampy wyładowcze, HPS wymaga wysokiego napięcia (rzędu kV) do zainicjowania wyładowania w lampie, oraz statecznika ograniczającego prąd podczas pracy.

Zwykły użytkownik kupuje lampę wraz z odpowiednim osprzętem, przez co szczegółowe dane techniczne jak prąd lampy i napięcie podczas pracy, oraz napięcie
    zapłonu nie są mu potrzebne, ale jak dobrze poszukasz to coś znajdziesz.

hqpacanowo napisał:
    Dodam ze kupywanie zasilacza mija sie z celem, poniewaz jesli jakos zrobie to z czesci ktore posiadam to zarobie na tym kilka PLN.
    Niestety, teraz takie czasy, że żeby coś zarobić, trzeba trochę więcej umieć i trochę bardziej sie postarać.

Stare oprawy od lamp wyładowczych ze statecznikiem i zapłonnikiem spotyka sie na złomowiskach i punktach zbiórki elektrośmieci - to chyba jedyny sposób żeby mieć tanie i (w miarę) dobre.

• #11 13 Sie 2017 10:22
    hqpacanowo
    Poziom 3  

jarek_lnx napisał:
    Tak jak inne lampy wyładowcze, HPS wymaga wysokiego napięcia (rzędu kV) do zainicjowania wyładowania w lampie, oraz statecznika ograniczającego prąd podczas pracy.

Rozumiem ze teoretycznie mugl bym urzyc do inicjaci np. paralizatora.
    Moze potrafisz mniejwiecej okreslic w jakich urzadzeniach mozna znalesc "elementy" ktore by sie do tego nadawaly i moze jelsli ktos by podal taki wykres tych napiec itp. najlepiej w zakresie od min do max to bylo by bardzo fajnie. Moze starter i zasilacz od zwyklej jazenoiwki by pasowal?

Postaram sie znalesc puzniej czas aby zedytowac i poprawic swoje posty, i sorry ze nieco zignorowalem pisownie itd. Ale prubuje sie skupic na problemie.

[url=https://obrazki.elektroda.pl/3305465000_1502613190.jpg]Napięcie zasilania lampy HPS 250W.[/url
    Mysle ze z tego moge wiele wywnioskowac, pytanie jeszcze ile kv potrzeba do zainicjowania?

• #12 13 Sie 2017 10:31
    krakarak
    Poziom 38  

Problemem jest to, że się do ciebie pisze a ty nic z tego nie rozumiesz... Sam tego nie zrobisz. Kup nowe lub, jak radzą koledzy, szukaj na złomowiskach.

Co do tak żenujących błędów w pisowni - urzyc, mugl bym, mniejwiecej, jelsli, jazenoiwki, puzniej, prubuje - przecież ślepy nie jesteś, gdy piszesz post to automatycznie jest sprawdzana poprawność pisowni i błędna jest podkreślana na czerwono. Ty nie widzisz tego czy masz nas za głupców?!

Poziom tematu i jego wartość określona przez autora to jedno dno...

• #13 13 Sie 2017 10:40
    kkknc
    Poziom 40  

Pytanie tylko po co wyważać otwarte drzwi by odkryć Amerykę? Nowy układ zapłonowy od 20 zł nowy dławik od 60zł . Cały układ używany a sprawny kupisz od 40zł

• #14 13 Sie 2017 10:51
    hqpacanowo
    Poziom 3  

krakarak napisał:
    Problemem jest to, że się do ciebie pisze a ty nic z tego nie rozumiesz... Sam tego nie zrobisz. Kup nowe lub, jak radzą koledzy, szukaj na złomowiskach.

Co do tak żenujących błędów w pisowni - urzyc, mugl bym, mniejwiecej, jelsli, jazenoiwki, puzniej, prubuje - przecież ślepy nie jesteś, gdy piszesz post to automatycznie jest sprawdzana poprawność pisowni i błędna jest podkreślana na czerwono. Ty nie widzisz tego czy masz nas za głupców?!

Poziom tematu i jego wartość określona przez autora to jedno dno...

Akurat mi sie nie podkresla. Wiecej, dodam ze moim zdaniem krytyka na pisownie podczas dyskusji przed rozwiazaniem tematu jest bardzo idiotyczna i zniechecanie innych od szukania odpowiedzi zaszczepiajac pesymizmem. Moze ktos jest dobrym elektrykiem i wie ze zlozenie takiego ukladu jest nie dla amatorow, a jednak moze ktos inny potrafi zachowac otwarty umysl i zastosowac niekonwencjonalne rozwiazanie. Wiec apropo zarzutow lenistwa z mojej strony dotyczacego niepoprawnej pisowni jest nieproporcjonalne w stosunku do poprawnie zachowanej pisowni. Ktos mnie popiera tak na marginesie choc troche?

kkknc napisał:
    Pytanie tylko po co wyważać otwarte drzwi by odkryć Amerykę? Nowy układ zapłonowy od 20 zł nowy dławik od 60zł . Cały układ używany a sprawny kupisz od 40zł

Zakup nie jest w moim interesie. Potrzebna mi kasa. Jak wiem ze ktos potrzebuje cos kupic, a moge na tym cos zarobic to staram sie wykorzystac okazje. Mam cala szafe rozdemointowanej elektorniki. I dodam ze w gimnazjim mialem z matematyki 6-ki a do tej pory nie znam na pamiec tabliczki mnozenia, wiec wiem ze sie da i wcale nie szukam gotowego rozwiazania, tylko prostego shematu w jakims czytelnym oznakowaniu dla laika z "surowa" informacja o zapotrzebowaniu i sposobie dzialania. Jest to dla mnie nie zbedne aby zabrac sie za szukanie alternatywnych t.jakby "zamiennikow".

• #15 13 Sie 2017 10:59
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

hqpacanowo napisał:
    krytyka na pisownie podczas dyskusji przed rozwiazaniem tematu jest bardzo idiotyczna

Ale regulamin czytałeś i zakceptowałeś, więc się dostosuj.

hqpacanowo napisał:
    Ktos mnie popiera tak na marginesie choc troche?

Ja poprę u moderatorów za moment jak błędów w powyższych postach nie poprawisz.

• #16 13 Sie 2017 11:13
    hqpacanowo
    Poziom 3  

Akceptuje regulamin. Tylko jak ja poprawie bledy jak znajde na to czas to tresci to nie zmnieni, a np. twoje wytykanie moich bledow pozostanie wplatane w dyskusje i ktos potem bedzie szukal konkretnego info i bedzie sie musial naczytac Twojego narzekania. Napisalem ze potem poprawie jak znajde czas wiec w czym problem?

• #17 13 Sie 2017 11:25
    cyann
    Poziom 20  

hqpacanowo napisał:
    do tej pory nie znam na pamiec tabliczki mnozenia

Naprawdę masz się czym chwalić...
    hqpacanowo napisał:
    nie szukam gotowego rozwiazania, tylko prostego shematu w jakims czytelnym oznakowaniu dla laika z "surowa" informacja o zapotrzebowaniu i sposobie dzialania.

Przecież to wszystko jest w google, po wpisaniu "układ zasilania lampy sodowej".
    hqpacanowo napisał:
    Akceptuje regulamin.

hqpacanowo napisał:
    potem poprawie jak znajde czas

Wydaje mi się, że regulamin mówi o tym, że posty muszą być pisane poprawnie, a nie, że mogą być pisane niechlujnie, tylko później trzeba to poprawić.

• #18 13 Sie 2017 11:51
    kkknc
    Poziom 40  

Nie bardzo mogę zrozumieć na czym ty zarobisz?
    Skoro gotowca kompletnego i działającego można mieć ze złomowiska czy z elektro śmierci za 10-20 zł a no OLX już za 40zł. Pisanie postów i przeróbki to cały dzień jak ci się uda.
    To ile cenisz swoją roboczo godzinę? 50 groszy? Bo nawet 1zł nie wychodzi jak doliczysz koszt prądu i amortyzację sprzętu.

Dlatego pisałem o wyważaniu drzwi.
    A odpalić można i na starterze od świetlówki. Przy tej mocy nie każda i nie zawsze odpala. Mniejsze tak. A dławik musisz mieć.

• #19 13 Sie 2017 14:50
    Urgon
    Poziom 36  

AVE...

Od siebie dodam, że kolega raczej nie ma szans zrobić biznesu na sodówkach. Takie lampy są używane przez dwie grupy ludzi: tych, co muszą oświetlić spory teren tanim kosztem i hodowców roślin wszelakich, szczególnie tej jednej, nielegalnej rośliny. I mam wrażenie, że kolega autor jest jej entuzjastą sądząc po poziomie wypowiedzi i ogólnym "ogarnięciu". Tak czy siak pierwsza grupa ludzi kupi nowe gotowce po 150-250 złotych na alledrogo albo w sklepie branżowym, druga zaś zrobi albo to samo, co pierwsza, albo poszuka czegoś używanego za 10-50 złotych.

Koledze radzę dać sobie spokój z elektroniką, a zwłaszcza z elektryką oświetleniową i lampami sodowymi, dopóki kolega nie nauczy się przestrzegać zasad forum, czytania ze zrozumieniem i używania Google. Odstawienie wspomnianego, nielegalnego ziela wybitnie w tym pomoże. Inaczej kolega ryzykuje utratę zdrowia, życia, a nawet mienia, jak przypadkiem wywoła pożar swoją niekompetencją...

• #20 13 Sie 2017 15:45
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

hqpacanowo napisał:
    mugl bym urzyc
    LITOŚCI!!! Słownik ortograficzny kup i wykuj na pamięć wszystkie trudne słówka i zasady poprawnej pisowni!
    hqpacanowo napisał:
    moim zdaniem krytyka na pisownie podczas dyskusji przed rozwiazaniem tematu jest bardzo idiotyczna

Takie kaleczenie ojczystego języka to nawet nie żenada, to zamach stanu...
    hqpacanowo napisał:
    Akceptuje regulamin.
    Skoro akceptujesz, to pisz poprawnie.
    Co do meritum:
    Odpowiedzi dostałeś. Dostałeś, mimo, że wystarczyłoby wpisać w szukajkę "HPS 250W" i mieć wszystko co potrzebne. Ciągniesz wątek dalej olewając wcześniejsze porady i prośby o poprawienie pisowni - bezczelność, czy co?
    hqpacanowo napisał:
    szukam gotowego rozwiazania, tylko prostego shematu w jakims czytelnym oznakowaniu dla laika z "surowa" informacja o zapotrzebowaniu i sposobie dzialania. Jest to dla mnie nie zbedne aby zabrac sie za szukanie alternatywnych t.jakby "zamiennikow".
    Kolego, Ty w ogóle czytasz co Koledzy piszą?
    kkknc napisał:

Rozumiesz, że nie da się podać rozwiązania laikowi, skoro ten nawet nie potrafi zrozumieć, ze z g...a bata nie ukręcisz?

• #21 13 Sie 2017 15:58
    Mirek Z.
    Moderator

Zaniżanie poziomu forum pod wieloma względami, od pisowni zaczynając, poprzez brak użycia wyszukiwarki (na forum lub np. Google) i wspomniany przez kolegów cel napisania tego tematu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.13, p.3.1.16, p.3.1.17. Usuwam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME