Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino Uno + prtokół LANC i obrót kamerą

13 Sie 2017 10:11 645 1
 • Poziom 11  
  Witam. Stworzyłem Sterownik obrotu ramieniem w poziomie i pionie na sterownikach napisanych w Bascom i złożonych na elementach firmy AVT. Niestety możliwości są ograniczone jeśli chodzi o regulację prędkości i obsługę protokołu LANC. LANC - Służy do sterowania kamerą Sony lub Canon (różnymi ukrytymi opcjami) za pomocą wejścia REMOTE. Dlatego zacząłem się bawić Arduino i językiem C. Napisałem kod dla arduino do sterowania układem L298N (mostek H) dwoma silnikami ramienia , pion i poziom , sterowane kierunek i prędkość za pomocą joistica analogowego. Skorzystałem z kodu zamieszczonego w sieci do protokołu LANC który działa super. Mój problem polega na tym (powiem otwarcie :(
  Nie potrafię połączyć kodu Sterowania ramieniem i kodu protokołu LANC tak , aby można było sterować jedną kamerą i jednym ramieniem za pomocą jednego Arduino.
  Jak do tej pory mam dwa arduino - jedno do ramienia i jedno do Protokołu LANC
  Poniżej zamieszczam kody. Za pomoc z góry dziękuje , i liczę na waszą wyrozumiałość. Pozdrawiam
  Kod: csharp
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  Kod: csharp
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod
 • Poziom 11  
  Skleiłem te dwa kody , nie pokazuje mi w Arduino ide żadnych błędów w tokenach ani innych. Wiem że program jest może chaotyczny , nie mam go jak sprawdzić czy działa iż jestem po za domema. Prosił bym o sprawdzenie okiem czy wszystkie znaczniki dobrze są. Proszę o konstruktywne uwagi.

  Kod: c
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod