Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Arduino Uno + prtokół LANC i obrót kamerą

mateusz93mk 13 Aug 2017 10:11 804 1
    mateusz93mk
    Level 11  
    Witam. Stworzyłem Sterownik obrotu ramieniem w poziomie i pionie na sterownikach napisanych w Bascom i złożonych na elementach firmy AVT. Niestety możliwości są ograniczone jeśli chodzi o regulację prędkości i obsługę protokołu LANC. LANC - Służy do sterowania kamerą Sony lub Canon (różnymi ukrytymi opcjami) za pomocą wejścia REMOTE. Dlatego zacząłem się bawić Arduino i językiem C. Napisałem kod dla arduino do sterowania układem L298N (mostek H) dwoma silnikami ramienia , pion i poziom , sterowane kierunek i prędkość za pomocą joistica analogowego. Skorzystałem z kodu zamieszczonego w sieci do protokołu LANC który działa super. Mój problem polega na tym (powiem otwarcie :(
    Nie potrafię połączyć kodu Sterowania ramieniem i kodu protokołu LANC tak , aby można było sterować jedną kamerą i jednym ramieniem za pomocą jednego Arduino.
    Jak do tej pory mam dwa arduino - jedno do ramienia i jedno do Protokołu LANC
    Poniżej zamieszczam kody. Za pomoc z góry dziękuje , i liczę na waszą wyrozumiałość. Pozdrawiam
    Code: csharp
    Log in, to see the code

Code: csharp
    Log in, to see the code
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
    mateusz93mk
    Level 11  
    Skleiłem te dwa kody , nie pokazuje mi w Arduino ide żadnych błędów w tokenach ani innych. Wiem że program jest może chaotyczny , nie mam go jak sprawdzić czy działa iż jestem po za domema. Prosił bym o sprawdzenie okiem czy wszystkie znaczniki dobrze są. Proszę o konstruktywne uwagi.

Code: c
    Log in, to see the code