Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ibiza 6J - Kontrolka świateł długich a światła dzienne.

damikr 13 Sie 2017 11:22 180 5
  • #1 13 Sie 2017 11:22
    damikr
    Poziom 8  

Witam!
    Mam problem.
    Kupiłem sobie moduł świateł dziennych do swojej Ibizy 6J. Moduł zmniejsza napięcie na światłach długich przez co świecą jak oryginalne dzienne w np. Rapidzie czy Tipo jednak pojawił się problem.
    Po podłączeniu układu wszystko działa tylko miga cały czas kontrolka świateł długich. Im wyższe napięcie tym szybciej, jest to irytujące przez co uniemożliwia korzystanie z modułu. Jest jakiś sposób na pozbycie się napięcia z kontrolki? W układzie nie ma przekaźników i chyba jedynym sposobem będzie zastosowanie jakiejś diody. Tylko jakiej i gdzie ją podłączyć? Napięcie do świateł z modułu mogę podłączyć zarówno przy bezpiecznikach jak i przy samej lampie bo kable mam przeciągnięte.

Pozdrawiam.

• #2 13 Sie 2017 11:55
    jerry1960
    Poziom 33  

jaki to moduł. Podaj typ zdjęcie.

• #3 13 Sie 2017 12:32
    damikr
    Poziom 8  

modul-swiatel-dziennych-dlugie-30-mocy-plus-

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

Typowy moduł świateł dziennych z allegro za 50zł. Podaje napięcie ok.4v na żarówki świateł długich. Z tego co widziałem na yt to po zamontowaniu tych modułów w VAGach kontrolka długich tez sie świeci tylko słabiej a u mnie w Ibizie 2009 kontrolki sa na diodach i zamiast świecić słabiej to miga pełna mocą...

• Pomocny post
    #4 13 Sie 2017 13:59
    jerry1960
    Poziom 33  

Podobny moduł montowałem w Fiacie grande Punto, oraz w Toyocie Awensis ( tu z odwrotnym sterowaniem czyli minusem zamiast plusa )i żaden błąd nie wyskakiwał skontaktuj sie ze sprzedawca, o ile dobrze podłączyłeś.

• Pomocny post
    #5 13 Sie 2017 14:03
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Kontrolka się zapala bo jest podłączona równolegle ze światłami drogowymi za włącznikiem a napięcie z modułu zasila te część instalacji przez co zaświeca kontrolkę. Moduł nie ma nic do tego. Może w tamtych autach było sterowanie przez przekaźniku przez to brak problemu. VAG nie stosował przekaźników do świateł.
    Pierwszym rozwiązaniem może być zasilanie z tego modułu świateł mijania.
    Drugie to dołożenie diod prostowniczych na ponad 5A tyle że wtedy przy włączeniu długich napięcie na nich będzie niższe o jakieś 0,6V (spadek napięcia na diodzie). Diodę montujesz na przewodzie podającym plus na żarówkę drogowych. Zasilanie z modułu dajesz między żarówka a diodą. W ten sposób zasilanie z modułu będzie blokowane przez diodę i nie będzie zasilało instalacji auta co powoduje działanie kontrolki.
    Jest jeszcze inny sposób. Dołożenie przekaźników do świateł drogowych i danie zasilania z modułu pomiędzy żarówkę a przekaźnik. Trzeba oczywiście jeszcze podpiąć odpowiednio przekaźnik.
    W obu sposobach musisz zrobic to dla obu lamp.

• #6 13 Sie 2017 16:24
    damikr
    Poziom 8  

Dziekuje bardzo za informacje i pomoc. Podlaczylem dziś dla sprawdzenia w samochodzie ojca ten moduł Fiat Croma 2006 i tam działa poprawnie więc moduł pozostanie tam. Do siebie do Ibizy wymysle cos innego bo nie chce ingerować aż tak w instalacje. Wiec w skrócie w Ibizie 6J taki moduł nie działa poprawnie - info dla potomnych. W Cromie działa perfekcyjnie .
    Pozdro.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME