Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę ustawić natywnej rozdzielczości mojego monitora

WyWy 13 Sie 2017 11:43 237 25
  • #1 13 Sie 2017 11:43
    WyWy
    Poziom 4  

Witam mam problem z moim monitorem otóż kupiłem nową kartę graficzną po podłączeniu jej wszystko działa podłaczyłem monitor włączyłem komputer zainstalowałem sterowniki i chciałem zmienić rozdzielczość na 1920x1080 tak jak miałem w poprzedniej karcie graficznej lecz teraz maksymalna rozdzielczość jaką mogę ustawić to 1280x1024 jak ustawić większą rozdzielczość? Dodam że próbowałem ustawić włąsna rozdzielczość w Nvidia control panel i po ustawieniu jej na 1920 obraz jest strasznie rozciągniety i rozmazany. Proszę o pomoc z góry dziękuje.

• #3 13 Sie 2017 12:01
    WyWy
    Poziom 4  

Grafika to geforce gtx 1050ti kablem vga z przejściówką do displayport a monitor to jakis LG flatron e2242

• #5 13 Sie 2017 12:05
    safbot1st
    Poziom 43  

WyWy napisał:
    kupiłem nową kartę graficzną

Odinstaluj sterowniki od starej za pomocą DDU. Właściwie odinstaluj wszystkie sterowniki grafiki za pomocą DDU i zainstaluj aktualne pod GTX 1050ti pod ...system którego nie podałeś.
    Modelu monitora też nie pamiętasz, więc o wersję sterowników NV nie pytam... mają być aktualne.
    WyWy napisał:
    kablem vga z przejściówką do displayport

WyWy napisał:
    LG flatron e2242

Przecież ten monitor ma D-SUB i DVI, to przechodzisz z D-SUB na displayport? Po co?

• #6 13 Sie 2017 12:07
    WyWy
    Poziom 4  

Tzn mam kabel vga d sub od monitora i podłączony jest do przejściówki do displayport która jest podłączona do karty graficznej i tak kabel był wcześniej sprawny i używany przy tym monitorze

• #8 13 Sie 2017 12:09
    WyWy
    Poziom 4  

Tak to jest ten monitor i pobrałem geforce experience i tam jest napisane że mam najnowsze sterowniki mój system to windows10

• #11 13 Sie 2017 12:15
    safbot1st
    Poziom 43  

enhanced napisał:
    Może pokaż screeny z panelu sterowania jak ustawiałeś rozdziałke/proporcje?

Przecież napisał, że nie ma 1920x1080.
    @WyWy Dlaczego nie łączysz D-SUB do D-SUB?
    WyWy napisał:
    pobrałem geforce experience

Po co to komu? Jak napisałem - usuń sterowniki grafiki przez DDU i zainstaluj ręcznie.
    10 postów i nie podałeś jaki system operacyjny!
    Dział Hardware - masz obowiązek podać listę sprzętu z modelem i marką zasilacza:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2996917.html
    Punkt 3!

Dodano po 1 [minuty]:

Ps. Screen - masz nieprawidłowo zainstalowaną kartę grafiki. Zrób co zalecałem.

• #13 13 Sie 2017 12:17
    WyWy
    Poziom 4  

Napisałem że system operacyjny to windows10 w DDU mamNie mogę ustawić natywnej rozdzielczości mojego monitora
    mam usunąć te wszystkie? od Nvidii AMD i intela?

@enhanced
    W panelu sterowania już próbowałem tak zmienić i wtedy ekran się strasznie rozciąga i jest rozmazany

• #14 13 Sie 2017 12:27
    safbot1st
    Poziom 43  

@enhanced Rozumiem, ale to nie jest

WyWy napisał:
    geforce gtx 1050ti kablem vga z przejściówką do displayport

tylko z displayport do D-SUB! ;)
    Ten kabel działał z inną kartą XYZ??? (podać!) na systemie XYZ??? (podać), ale nie musi z nową.
    Ja bym wyszedł z DVI->D-SUB.
    Czy otrzymamy brakujące informacje?
    enhanced napisał:
    nowe grafiki nie mają analogowego wyjścia

Nie ma to jak kupić kartę za 800zł i grać po analogu. Szkoda oczu.

Dodano po 6 [minuty]:

WyWy napisał:
    mam usunąć te wszystkie? od Nvidii AMD i intela?

Nie umiem odpowiedzieć na 100%, bo szklana kula nie podała mi Twojej karty poprzedniej i płyty głównej, ale wstępnie - Wszystkie.
    Następnie proponuję zainstalować chipset płyty głównej ze strony producenta.
    BIOS też wgraj najnowszy.
    W BIOS wyłącz FastBoot.
    NV Experience odinstaluj
    Reboot.
    Podłącz DVI do D-SUB przejściówką.
    Zainstaluj ręcznie sterowniki GTX150ti.
    Reboot.
    Ustaw rozdzdzielczość Full HD 1080p.

• #15 13 Sie 2017 12:27
    WyWy
    Poziom 4  

Płyta główna MSI H81M-P32 Kabel działał poprzednio z kartą graficzną msi radeon r9 270x i na tym samym systemie windows10 i tak DVI>D-SUB to też muszę kupić przejściówkę? dodam jeszcze że zawsze korzystałem z dwóch monitorów na poprzedniej karcie graf były one podłączone przez DVI i Dp ale ta karta graf nie ma takiego samego wejścia DVI( nie jestem pewny czy to DVI czy coś innego ale wiem że przejściówka z poprzedniej karty graf nie wchodzi do tej) więc tak i tak miałbym ten problem na jednym z monitorów.

• #17 13 Sie 2017 12:36
    safbot1st
    Poziom 43  

WyWy napisał:
    msi radeon r9 270x

Jaki dokładnie model? MSI mają wszystkie DVI z "dziurkami w kwadracie do wyjścia analogowego i bez"):
    Nie mogę ustawić natywnej rozdzielczości mojego monitora

Dodano po 48 [sekundy]:

enhanced napisał:
    Coś źle myślisz - co ma analog do jakości? Cyfra = analog w jakości oczywiście jak wszystko sprawne. A tutaj jeśli mowa o oczach to ma kupić monitor? No wiesz nie każdego stać na takie wydatki.

Rozumiem, skupmy się na temacie.

Dodano po 56 [sekundy]:

WyWy napisał:
    ta karta graf nie ma takiego samego wejścia DVI

wyjścia.

Dodano po 2 [minuty]:

@enhanced @WyWy Póki ci, wydaje się, że windows działa w trybie VGA bez akceleracji. Nic dziwnego, że nie ma full HD.
    Czy model zasilacza otrzymam???

• #18 13 Sie 2017 12:36
    WyWy
    Poziom 4  

MSI R9 270X GAMING 2GB DDR5 PCI-E 256BIT 2DVI/HDMI/DP czy to jest wystarczająco dokładny model karty graf jeżeli nie to nie wiem jak napisać inaczej ale ta karta graficzna co teraz mam to ma Dual Link Dvi-D a w poprzedniej używałem właśnie tej pierwszej DVI-I

• #20 13 Sie 2017 12:39
    WyWy
    Poziom 4  

Procesor to i5-4460 a zasilacz to SilentiumPC Deus G1 500W 80Plus

• #22 13 Sie 2017 12:41
    WyWy
    Poziom 4  

Teraz nie pamiętam to jest stara karta graf a ta aktualna której teraz używam to asus geforce gtx 1050ti

• #24 13 Sie 2017 12:47
    WyWy
    Poziom 4  

Tak i ja mam przejściówkę do DVI-I z poprzedniej karty i własnie miałem jeden monitor do DVI-I i drugi do siplay port a tutaj mam na razie jeden do displayport i mam problemy z rozdzielczością i chciałem podłączyć drugi monitor pod hdmi ale potrzebuję przejściówki

• #25 13 Sie 2017 12:47
    safbot1st
    Poziom 43  

I jak jest po czyszczeniu DDU i:

safbot1st napisał:
    Następnie proponuję zainstalować chipset płyty głównej ze strony producenta.
    BIOS też wgraj najnowszy.
    W BIOS wyłącz FastBoot.
    NV Experience odinstaluj
    Reboot.
    Podłącz DVI do D-SUB przejściówką.
    Zainstaluj ręcznie sterowniki GTX150ti.
    Reboot.
    Ustaw rozdzdzielczość Full HD 1080p.

???

• #26 13 Sie 2017 12:48
    WyWy
    Poziom 4