Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Envy 15-j142na - Brak dźwięku na słuchawkach po podłączeniu monitora HDMI

sunp 13 Sie 2017 19:58 471 4
  • #1 13 Sie 2017 19:58
    sunp
    Poziom 2  

Cześć,
    Mam dość nietypowy problem. Raz już go rozwiązałem poprzez ponowne zainstalowanie Windowsa 10 :), więc to nie wina sprzętowa.

Niedawno kupiłem używany monitor Philips 192E na działkę który łącze przez kabel hdmi -> vga do laptopa HP Envy 15-j142na. Od razu po podłączeniu przełącza na dźwięk z monitora. W monitorze nie ma głośników więc został wyłączony w ustawieniach (Dźwięk > odtwarzanie).
    Od momentu podłączenia monitora do laptopa nie mam już dźwięku w słuchawkach, a na głośnikach wbudowanych jest

W domu mam dwa monitory ASUS - jeden podłączony przez HDMI ->DVI drugi przez USB->DVI i taki błąd nigdy się nie zdarzył.

Gdy w ustawienia wyłączę dźwięk z monitora i głośników wbudowanych to nie mogę pogłośnić dźwięku na słuchawkach i klikając na ikonę głośności od raz przełącza mnie na rozwiązywanie problemów. Wynikiem rozwiązywania problemów jest rodzajowy sterownik audio.

Wszystkie ulepszenia dźwięku powyłączałem, przeinstalowałem sterowniki (nie tylko na te ze strony producenta). Dopiero przeinstalowanie systemu pomogło (ale nie będę tego robił co tydzień)

0 4
  • #2 13 Sie 2017 20:22
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

Po podłączeniu tego monitora oraz słuchawek w ustawieniach Dźwięk > odtwarzanie masz inne urządzenia oprócz wbudowanych głośników? Próbowałeś je ustawić jako domyślne?

0
  • #3 13 Sie 2017 20:26
    jowyma
    Poziom 22  

A nie możesz podłączyć słuchawek bezpośrednio do monitora? Przedłużacz na małe jacki i bezpośrednio słuchawki do monitora. Może to nie jest idealnie to co chciałbyś zrobić, ale może wystarczy tak?

HP Envy 15-j142na - Brak dźwięku na słuchawkach po podłączeniu monitora HDMI

0
  • #4 13 Sie 2017 20:28
    sunp
    Poziom 2  

Tak, zarówno mam Monitor jak i słuchawki. Słuchawki ustawiłem jako domyślne oraz monitor i głośniki wbudowane wyłączyłem i wyświetla mi w prawym dolnym rogu wyciszony dźwięk, a po naciśnieciu przechodzi od razu do rozwiązywania problemów.

Nie mam w monitorze wyjścia AUX. I po odłączeniu monitora dalej nie działa dźwięk na słuchawkach

0
  • #5 13 Sie 2017 20:56
    jowyma
    Poziom 22  

Nie wiem czy to by zadziałało, ale są ekstraktory dźwięku z hdmi - taka przejściówka, która wydziela dźwięk. Trzeba by podpiąć pomiędzy pierwszą przejściówką a monitorem...
    Hdmi To Hdmi + Audio (Spdif + RCA Stereo) Audio Extractor Converter

0