Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony HCDH1600-Odwrotnie włożone taśmy łączące płytki

03 Sie 2005 10:48 1304 6
  • Poziom 10  
    Wymieniałem laser w wieży Sony HCDH1600 i gdy ją składałem włożyłem w nie te gniazda co trzeba taśmy łączące płytki,po prawidłowym włożeniu taśm okazało się że niema dzwięku,sprawdziłem wzmacniacz jest sprawny,podejrzewam przedwzmacniacz ale nie mam do tej wieży schematu i niewiem jak się do tego zabrać.Niewiem co to jest za układ i gdzie go szukać,proszę o pomoc
  • Poziom 27  
    napisz dokładnie jaka tasme i jaka płytk aco naniej jest , podejzewam ze usrałem jakis moduł od dziweku i teraz masz problem
  • Poziom 10  
    Więc są to dwie taśmy łączące płytkę czołową z płytką boczną,Płytki boczne są dwie blisko siebie jedna jest radiowa a druga więkasza niewiem od czego,są na niej układy typu:CD452,CD4066,R4558,CXA1492Q oraz jakiś układ scalony na radiatoże kturego nie mogę odczytać lecz napewno nie jest to wzmacniacz.Jeszcze do tej bocznej większej płyty jest podłączona mała płytka na kturej są układy:LA5601,SN74HC.Na płycie czołowej jest tylko mnustwo większych kwadratowych układów.Może ten opis w czymś pomoże
  • Poziom 27  
    jesli mozesz to sprawdz czy jest wyjscie na cincz, jesli wogóle takie jest i czy działa przełaczanie ,inaczej napisz dokadnie co działa o co nie działa, jesli niema tylko dzwieku moze uszkodziłes przelacznik lub przedwzmacniacz, ale z tym bedxzzie cieszo , przydało by sie zdjecie najlepiej zapodaj mi na poczte szkoda zapychac elke, jak mozesz to zapodaj płytki z bardzo bliska i zaznacz która tasme pomyliłes, poniewasz ja tez niemam do niej schematu
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Wejście cincz nie działa,przełanczanie wszystkich funkcji działa bez zażutu,kiedy przełączę np.na radio stacje radiowe wyszukuje normalnie tylko brak jest ruchu wskaźnika Korektora(powinny diody mrugać w takt muzyki czy innego sygnału) dodam jeszcze że brak ruchu wskaźnika jest na wszystkich funkcjach.Zdjęcia niestety nie mam możliwości zrobić
  • Poziom 27  
    to masz uszkodzony układ prtzedwzmacniacza, musisz zobacxzyc na czym jest alanizator widma i korektor,oraz jakiego rodzaju jest przedwzmacniacz, sprawdz sygnał z jakiego układu idzie na koncwke,, niewiesz czy mozę ten model jest na allegro dostepny,
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Nie spotakałem się na allegro z takim modelem,pozostaje mi posprawdzac to co pisałeś.Dzięki pozdrawiam