Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC ONE S - Podłączenie telefonu do telewizora

Arrturr1991 13 Sie 2017 21:34 768 4
  • #1 13 Sie 2017 21:34
    Arrturr1991
    Poziom 2  

Witam. Chciałem zapytać czy jest możliwość podłączenia mojego telefonu do telewizora kablem mhl, aby odtwarzać obraz z telefonu na ekranie telewizora oraz audio przy odtwarzaniu filmów? Model telefonu HTC ONE S android 4.1 

Model tv LG 32LF510U led tv

Dziękuje i pozdrawiam :)

0 4
  • #2 15 Sie 2017 22:50
    pszemeq
    Poziom 18  

Cześć
    Używałem MHL z innym telefonem ale pracowało to bez zarzutu. Potrzebna Ci specjalna przejściówka i tyle. Poszukaj jej w specjalizowanych serwisach ( tych na A... :) ). Przejściówka ma wyjście HDMI więc bez problemu będzie działać z Twoim telefonem i telewizorem. Być może będzie kłopot z płynnością odtwarzania, ale to już zależy od samego materiału video.
    A i pamiętaj - potrzebne będzie jeszcze dodatkowe zasilania - w moim przypadku to 5 voltów.
    Pozdrawiam.
    P.

0
  • #3 28 Sie 2017 00:57
    Arrturr1991
    Poziom 2  

Czy moze Pan wytlumaczyc o jaka przejsciowke chodzi czy nie wsytarcza sam kabel mhl oraz 5 voltow czego ? Jak to znalezc to dodaktowy kabel ?

0
  • #4 28 Sie 2017 12:51
    pszemeq
    Poziom 18  

Witam
    Ja korzystałem z przejściówki MHL- HDMI ( gniazdo żeńskie) bo wówczas jest możliwość ładowania telefonu podczas korzystania z przesyłania obrazu ( stąd też to dodatkowe zasilanie 5V - służące do zasilania aparatu oraz przejściówki przy pomocy zwykłej ładowarki telefonicznej).
    Jeśli skorzysta Pan z samego kabla MHL-HDMI to oczywiście ten problem odpada.
    Pozdrawiam

0
  • #5 23 Sty 2018 20:28
    Yarpen_Zigrin
    Poziom 12  

Aż chciałoby się powiedzieć "Dziwne, u mnie NIE działa" :(
    Właśnie z Chin dotarł do mnie taki kabelek jak na obrazku.
    HTC ONE S - Podłączenie telefonu do telewizora

Wg opisu - " for All MHL Enabled Mobile Phones"
    Telefon HTC One S - ponoć własnie "enabled"...
    Po podłączeniu telefonu do TV Sharp AQUOS (bez dedykacji MHL) - na telefonie pojawia się powiadomienie że podłączono HDMI - ale na TV obrazu i dźwięku brak, po czym po chwili telefon się zawiesza zupełnie.
    Po podłączeniu do monitora Philips z obsługą MHL - również zero obrazu i dźwięku, tyle że telefon się nie zawiesza. Co ciekawe - na telefonie samoczynnie włącza i wyłącza się dźwięk (zmiana co kilka sekund, z komunikatem "przy połączeniu HDMI nie jest możliwe BeatsAudio" czy jakoś tak.
    W obu przypadkach podłączone zasilanie ze standardowej ładowarki 5V/1A
    Jutro jeszcze spróbuję podłączyć do TV Samsunga ale kończą mi się pomysły[/img]

0