Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie zaawansowane centrali FAAC 414

13 Sie 2017 22:02 2262 1
  • Poziom 12  
    Założyłem u siebie siłowniki Faac 414. Mam ograniczniki zamknięcia i otwarcia.
    Mam pytanie o programowanie bo nie wiem czy to dobrze zrozumiałem.
    Włączam zaawansowanie programowanie skrzydło 1 się otwiera kawałek przed ogranicznikiem naciskam przycisk żeby zwolniło. I teraz moje pytanie czy mam zatrzymać przyciskiem skrzydło jak tylko dotknie ogranicznika czy poczekać 1-2 sekundy? Analogicznie czy przy zamykaniu też czekać jakiś czas czy od razu? Boje się o żywotność siłowników i stąd moje pytanie.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam, CIKO

Moderowany przez Marek J.:

Wydzieliłem z obcego tematu...
    3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

• Pomocny post
    specjalista -automatyka bramowa
    Ogólnie siłowniki MAJĄ króciutko pracować na blokadzie - czyli siłownik dojeżdża do odboju, burczy jakieś 2-4 sekundy i dopiero się wyłącza - taka praca jest normalna dla siłowników 230V - ten czas na blokadzie to zapas na trudniejsze warunki (w lecie bramie jest lekko - w zimie, silnym wietrze lub gdy trochę ruda dopadnie zawiasy - mniej); mogłoby się zdarzyć że przy większych oporach siłowniki nie dojeżdżałyby do odbojów.
    A szczegółowiej - co egzemplarz to nieco inaczej ale w tym zestawie pierońsko ciężko wstrzelić się w te 2-4 sekundy zapasu - wszystko jest mało powtarzalne i precyzyjne (tzn. ustawiasz a potem okazuje się że czasy są ok 2-3 sekundy dłuższe). Przeważnie trzeba zwolnienia zapuścić zaledwie jakieś 10 cm od odbojów a zatrzymanie TUŻ przed dotknięciem skrzydła do odboju i wyjdzie w miarę dobrze.
    Mnie udaje się przyzwoicie ustawić czasy w ciągu 2-5 prób (u ciebie do pełnej satysfakcji może być i 10....)
    PS. Ustawianie zaczynasz od bramy bezwzględnie ZAMKNIĘTEJ - lampa nie miga, centralka w spoczynku, wskazania diody lub wyświetlacza wskazują na zamknięcie skrzydeł. Jeśli skrzydła na początku nie chcą dojechać do odboju - doprowadź na raty, jeśli centrala się zamknęła a nie chce się wyłączyć - czekaj spokojnie aż siłowniki się wybuczą (może to trwać i 20 sekund - nic im nie będzie) i centrala SAMA się wyłączy.
    Jeśli masz centralę 455 - po ustawieniu koniecznie przeleć całe podstawowe menu aż do pozycji stanu bramy bo nie zapamięta. Przy 452 LED DL10 ma obowiązkowo przestać mrygać.