Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio "fabryczne" Peugeot zamiana na coś z BT i obsługa manetki

14 Sie 2017 14:24 1776 7
  • Poziom 28  
    Radio "fabryczne" Peugeot zamiana na coś z BT i obsługa manetki

Witam.
    Mam w samochodzie radio mniej więcej takie jak na zdjęciu powyżej. Jednak brakuje mi bluetooth i USB.
    Chciałbym zamiast tego wsadzić coś innego z USB i BT, ale musi dać się obsługiwać manetką przy kierownicy i dobrze by było jakby potrafiło na wyświetlaczu coś wyświetlić (zwykły 1 linijkia)

O ile USB i BT ma teraz chyba wszystko, to nie mam pojęcia jak jest z obsługą pilota przy kierownicy.

Może ktoś coś podpowiedzieć?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Musisz szukać radia które ma właśnie obsługę sterowania z kierownicy. W opisie zawsze jest topodane. Dodatkowo w Peugeocie, jeżeli jest to model na magistrali MUX to musisz kupić adapter sterowania z kierownicy (koszt około 150zł w zależności jaki to dokładnie jest samochód). Co do wyświetlacza to widziałem że się da go aktywować (radio musi mieć taką możliwość), ale koszt takiego adaptera co obsługuję sterowanie z kierownicy i wyświetlacz jest dużo większy. Kiedyś widziałem za 600zł ale teraz nie mogę znaleźć, no i radio musi być kompatybilne. Według mnie nie warto.
  • Poziom 28  
    Partner 2008 rok.

Oidp. to tam jest CAN.
  • Poziom 27  
    No to musisz kupić taki adapter jak w tej aukcji http://allegro.pl/sterowanie-z-kierownicy-peugeot-partner-od-2008-i6867371864.html . Tylko najpierw zakup radio żeby napisać do jakiego dokładnie radia to ma być bo każda firma ma inaczej realizowane sterowanie z kierownicy. Alpine ma przykładowo za pomocą jacka którego się wpina z tyłu radia. Radio polecam ALPINE UTE-92BT. Ma wszystko czego wymagasz i jeszcze więcej :D Mnóstwo funkcji i fajnie gra. Na pokładzie ma Bluetooth (głośnomówiący i muzyka z telefonu), podświetlenie RGB, sterowanie z kierownicy, 3 pary RCA, zwrotnicę aktywną, i korekcje czasową która bardzo wpływa na zgranie zestawu w samochodzie. Dodatkowo odtwarza FLAC po USB więc jakość jak z płyty, których akurat nie ma :D Te radio będziesz miał spokojnie na zapas, jak złapiesz bakcyla do CA.
  • Poziom 28  
    Dzieki za naprowadzenie na temat.
    Troche poczytalem i jestem juz madrzejszy. Musze teraz porozgladac sie za czyms co by mi odpowiadalo.
    Bakcyl do Car Audio mi nie grrozi.Conajwyzej slomiany zapal :D
  • Poziom 27  
    Też tak kiedyś myślałem :D Najtańszym radiem które ma te funkcje co potrzebujesz to chyba Kenwood KMM-BT302, JVC KD-X330BT, Pioneer DEH-X2900UI lub Alpine UTE-72BT. Oczywiście nie mówię o jakiś chińczykach. Bo te chińskie radia to są shity i grają gorzej niż seria. A o obsłudze i niezawodności już nie mówię. Z tych chyba wahał bym się między Alpine i Kenwood.
  • Poziom 28  
    Popatrzyłem i... Wizualnie mi się nic nie podoba. Mam alergie na segmentowe wyświetlacze I wodotryski.
    Ale za to wpadło mi w oko radio Pioneer DEH-X8700BT,głównie ze względu na minimalistyczny design i wyświetlacz, a jest tylko ciut tylko droższe.
    Nie mogę się tylko doczytać czy ma możliwość współpracy z fabrycznym pilotem.

Ew. Możesz co innego polecić w tej klasie cenowej z wyświetlaczem matrycowym?

Zauważyłem jeszcze że jak radio ma DAB to nie ma BT I możliwości streamingu muzyki :(

Pozdrawiam.

Edit:

Do listy dopiszę jescze KENWOOD KDC-BT73DAB - ma DAB. Jest na alledrogo wyprzedażowy za 599PLN
  • Poziom 28  
    Ostatecznie, po przeanalizowaniu plusów jak i minusów:

Link

Postanowiłem upgrejdowac radio+wyświetlacz do wyższego modelu fabrycznego (rd45)