Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wkrętarka - co kupić dla domu.

tomcio94 15 Jan 2018 19:43 15339 40
 • #31
  zdzichra
  Level 30  
  Tak na poważnie to praktycznie każda wiertarko wkrętarka z płynną regulacją obrotów i momentu.Jak kupisz nową masz 2 lata gwarancji jak nie zajedziesz jej w ciągu tych 2 lat to będzie służyć,jak zajedziesz dostaniesz nową.
 • #33
  danthe
  Level 30  
  Zestaw LCT204 firmy Makita. Polecam, można również zakupić do tych wkrętarek kompletne silniki z przekładnią czy inne podzespoły, największa zaleta zestawu - 2 wkrętarki, jedna klasyczna dwubiegowa, druga udarówka, niecałe 100 nm w udarze, ale wkręty i śruby dobija znakomicie.
  Wada - cena, ale uważam że warto...
 • #34
  zdzichra
  Level 30  
  Z tym, że kolega nie chce akumulatorowej ze względu na temperatury panujące w garażu
 • #35
  danthe
  Level 30  
  Swoje wożę w aucie, w oryginalnej walizce, czasem zimne jak... Ale jak na razie wszystko ok. Wygodne, nie pałętasz się z kablami, do krótkich i sporadycznych prac idealne. Ja ten zestaw eksploatuję już ok 1,5 roku, niemal codziennie, udarówką zakręcam śruby do M8, wiertarką wiercę do 10 mm w stali, oraz blachy stalowe i alu wiertłami wielostopniowymi do 22 - 28 mm.
 • #37
  sulfan
  Level 7  
  Dobra wkrętarka 500 zł. Niebieski Bosch Professional
 • #38
  Narzędzia Bosch
  Level 11  
  grzegorz041 pomimo Twoich obaw warto przemyśleć zakup narzędzia akumulatorowego. Zapewni Ci ono większy komfort pracy i swobodę ruchów, a zastosowane w elektronarzędziach Bosch akumulatory litowo-jonowe są odporne na niskie temperatury, nawet do -20 stopni. Części zamienne są powszechnie dostępne, można je zamówić również bezpośrednio w serwisie Bosch.

  sulfan, a rozważałeś może zakup wiertarko-wkrętarki? Polecamy akumulatorowe wiertarko-wkrętarki, ponieważ dzięki temu masz dwa narzędzia w jednym. Warta uwagi jest GSR 120-LI, która zapewnia większą swobodę i wygodę pracy niż narzędzie przewodowe. W zestawie znajdziesz 2 akumulatory Li-Ion 12 V / 1,5 Ah z systemem ECP (Electronic Cell Protection), który zapewnia ochronę ogniw akumulatora, zapobiegając przegrzaniu i przeciążeniu.
  Alternatywą byłaby GSR 12V-15 FC o prędkości obrotowej do 1300 obrotów/min i maks. momencie obrotowym miękkim/twardym odpowiednio 15/30 Nm. To kompaktowe narzędzie z krótkim korpusem (132 mm), który umożliwia wiercenie i wkręcanie w trudno dostępnych miejscach. GSR 12V-15 FC jest wyjątkowo lekka, bo bez akumulatora waży jedynie 0,6 kg. Wyposażona w system Bosch FlexiClick ze zintegrowanym uchwytem magnetycznym pozwala na wkręcanie nawet w trudno dostępnych miejscach. Po rejestracji oba narzędzia objęte są 3-letnią gwarancją.
 • #39
  budro2
  Level 12  
  Dobra i niedroga wkrętarka aku to jedno ale równie ważne jest mocne zasilanie.
  Np. fitmy: Erbauer, Worx, Guild, Titan, JCB produkują wkrętarki (150-300zł-powystawowe) na kompatybilne akumulatory Li-Ion 18V, 1,5-4Ah. Łatwo wylicytować bardzo dobry akumulator Erbauera ERI606BAT 2Ah, 18V już od ~40zł. Będzie pasował do wkrętarek, kluczy, multifunkcji, wyrzynarek, lisic, pilarek, młotowiertarek SDS+... w-w firm . Oczywiście nie do wszystkich- uważaj co kupujesz!!!
  Ponadto 18V Li-Ion zapewnia odpowiednią moc, i wkrętarki są wyposażone w udar i 2 biegi co pozwala na wykonanie różnych prac domowych, garażowych, ogrodowych bez ciągania za sobą kabla. Wymieniamy tylko magazynki aku które ładują się szybko 1godzinną ładowarką. Pan BOSCH napisał że akumulatory Li-Ion są odporne na mróz ale to nie jest prawda, szybko tracą pojemność, chyba że ostro pracują i się zagrzeją (to jak z ludźmi :-). Na mróz najlepsze są NiCd, ale mają małą żywotność więc jednak LI-Ion który prawie nie ulega samo-rozładowaniu, ma dużą ilość cykli ładowań, mały ciężar, brak efektu pamięci i przy przechowywaniu nie traci więcej jak 5% pojemności / rok.
  Paradoksalnie body nowoczesnej wkrętarki nie jest drogie, cenę dyktuje akumulator i ładowarka naszpikowane skomplikowaną elektroniką, niezbędną do obsługi Li-Ionów..
 • #41
  budro2
  Level 12  
  Przez ponad rok mój poprzedni wpis trochę się zdeaktualizował. Firmy wprowadziły nową linię narzędzi i niestety akumulatory nie są już kompatybilne (Erbauer EXT i nowy JCB). Erbauer EXT jest sprzedawany w Ciastoramie w cenie narzędzi średniej jakości jednak niestety ciągle ma usterki projektowe. W poprzedniej generacji Erbauera padały silniki szczotkowe i włączniki więc zastąpiono je mocnymi silnikami bezszczotkowymi, ale silniki wymagają bogatej elektroniki którą umieszczono w aluminiowej brytfance zalanej polewą (żelem). Elektronika się w niej gotuje i często pada. Dotyczy to wszystkich narzędzi Erbauera EXT. We wkrętarkach pada nagminnie wolny bieg bo metalowy pierścień przerzutki zazębia się z plastikiem obudowy. Nowe wkrętarki JCB są ładne i można niedrogo kupić akumulatory i ładowarki ale jest kłopot w serwisowaniu.
  Wkrętarka - co kupić dla domu.
  Może ktoś wie jak to rozebrać?? Po odkręceniu wszystkich śrubek obudowa nie wychodzi spod srebrnej nasadki. Widać część żółtego plastiku w szparze nasadki i chyba trzeba zdjąć futerko i rozbierać od czoła. Jeżeli tak jest to ja tego nie kupuję.