Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka - co kupić dla domu.

14 Sie 2017 16:48 11466 40
  • Poziom 5  
    Witam
    Chciałbym kupić wkrętarkę która byłaby używana niekiedy do prac przydomowych coś przykręcić, wywiercić jak i do trudniejszych zadań. Jaką wkrętarkę możecie polecić i jakiej firmy? Na rynku jest ogromna ilość wkrętarek i nie wiem co wybrać. Cena tak do 300zł myślę ze akumulator LI-ION. Cekam na odpowiedzi.
  • Poziom 39  
    Przy takiej cenie to radze poczekać na jaką wkrętarka z Lidla (Parkside) jest to chyba najlepszy budżetowy sprzęt. Minimum 18V jeśli ma być i do cięższej pracy.
    Test 20V z udarem szkoda tylko, że jeden akumulator w zestawie.

Link
  • Poziom 10  
    tomcio94 napisał:
    Witam
    chciał bym kupić wkrętarkę która była by używana niekiedy do prac przydomowych coś przykręcić, wywiercić jak i do trudniejszych zadań. Jaką wkrętarkę możecie polecić i jakiej firmy, na rynku jest ogromna ilość wkrętarek i nie wiem co wybrać, cena tak do 300zł myślę ze akumulator LI-ION, czekam na odpowiedzi.

Sieciową.
    W tej cenie kupisz już coś markowego a aku słabnie z czasem.
  • Poziom 5  
    Dobrze przeglądnę oferty Parkside, a marki np Bawaria, Skil, Ryobi, Enhell, Black Decker,Cramp, Graphite i tak dalej może coś z allegro ? I z trochę lepszych używanych Makita, Bosh, Hitachi, Aeg ? Jakie jest wasze zdanie ? Możecie tez podawać inne marki i modele. Bo teraz jest ciężko zdecydować która kopic.
  • Poziom 39  
    Z wymienionych marek to może Skil jeszcze. Siłą wkrętarki jest akumulator a nie silnik. Trawałość wkrętarki zależy od użytych ogniw li-ion oraz od zastosowanej ładowarki, która nie uszkodzi tych ogniw pomimo szybkiego ładowania. Najlepiej, żeby miała 2 akumulatory w zestawie.
    Do lepszych marek to z takim budżetem nie należy podchodzić tam sprzęt trwały zaczyna się od 1000zł w górę.
  • Poziom 34  
    tomcio94 napisał:
    kupić wkrętarkę która była by używana niekiedy do prac przydomowych coś przykręcić, wywiercić jak i do trudniejszych zadań.

Do takich zadań to proponowałbym wkrętarkę sieciową, nie akumulatorową.

https://allegro.pl/listing?string=wiertarko%2...match=base-relevance-floki-5-nga-hou-1-5-0803

https://www.google.pl/search?q=wkr%C4%99tarka...l9fVAhXCKJoKHSOlBi4Q_AUICigB&biw=1366&bih=669

https://www.google.pl/search?q=wkr%C4%99tarka...VBYpoKHbxUDRwQ_AUICSgA&biw=1366&bih=669&dpr=1
  • Poziom 5  
    wojtek1234321 napisał:
    Do takich zadań to proponował bym wkrętarkę sieciową, nie akumulatorową.

Jeżeli mam do przykręcenia coś w sporej odległości od gniazda elektrycznego to zanim rozwinę kable to wkrętarką zdążył bym skończyć przykręcanie.
  • Poziom 39  
    Koledzy proponują sieciową bo rzadko używane akumulatory wkrętarki potrafią się szybciej uszkodzić. Baterię w zimie należy trzymać w ogrzewanym pomieszczeniu.
  • Poziom 5  
    Co możecie powiedzieć o wkrętarce Bawaria i Graphite używał ktoś ? Jakie opinie warto ? Mam ogrzewane pomieszczenia gdzie mam narzędzia wiec o akumulatory w zimie bym się nie martwił.
  • Poziom 34  
    Ja mam Graphite 58G792, sieciową.

Wkrętarka - co kupić dla domu.

Jak na razie nie narzekam, dwa biegi, moc wystarczająca, długi kabel (6 metrów), opakowanie walizka, więc jest gdzie włożyć dodatkowe akcesoria i łatwo przechowywać, no może sprzęgło jest troszeczkę nie tak wyskalowane, ale idzie się przyzwyczaić.
    Zresztą mam więcej narzędzi z tej "rodziny" Graphite (mini wkrętarka akumulatorowa, wiertarka, opalarka, piła tarczowa, szlifierka taśmowa), no nie jest to cud - miód - malina, wiadomo, "chińczyk", ale dla amatorskiego wykorzystania są w sam raz.
  • Poziom 5  
    A Bawaria, Einhell ? Posiada ktoś jakieś opinie ? Bo szczerze powiem wpadła mi w oko wkrętarka Bawaria.
  • Poziom 39  
    E8600 napisał:
    ...Najlepiej, żeby miała 2 akumulatory w zestawie.
    ...

Możesz uzasadnić ?
  • Poziom 39  
    Proste jest proste. Przy 2 akumulatorach jednym pracujesz a drugi ładujesz. Jak masz 1 i padnie to masz przerwę w pracy. Piszę z własnego doświadczenia niestety.
  • Poziom 39  
    E8600 napisał:
    Proste jest proste....

Do prac przydomowych mnie wystarcza jeden akumulator (autor także zakłada wykorzystanie do takich prac choć to pojęcie bardzo względne) . Dwa razy żałowałem, że nie mam drugiego. Jednak posiadanie drugiego tylko dla tych dwóch przypadków to absurd.
    Poza tym częstotliwość z jaką używana jest wkrętarka do prac przydomowych coraz częściej skłania mnie do zakupu wkrętarki sieciowej. Odpada problem doładowywania nieużywanych akumulatorów oraz odpada problem wymiany akumulatorów po paru latach a właśnie akumulatory są "najsłabszym ogniwem" wkrętarki.
  • Poziom 39  
    Dużo zależy od pojemności akumulatora czy będą potrzebne 2 ja mam 1,3 Ah na 12V i mi nie wystarcza 1. Natomiast tak wiem, że najlepszym rozwiązaniem jest kabel ale ja nie akceptuje tego w takim sprzęcie. Jak bym miał rozwijać 20m przewodu aby przykręcić 2 deski to wybrał bym zwykły wkrętak. Akumulator to serce wkrętarki dlatego do markowych modeli akumulator potrafi kosztować 600zł. W tanim sprzęcie są tanie ogniwa, które wytrzymują do 2 lat.
  • Poziom 5  
    Więc jaki model wkrętarki polecacie ? Bo na razie nie dostałem za dużo odpowiedzi związanych z modelami i firmami wkrętarki. Jakie firmy możecie polecić ?
  • Poziom 39  
    E8600 napisał:
    ... Jak bym miał rozwijać 20m przewodu aby przykręcić 2 deski to wybrał bym zwykły wkrętak.

Przyjmuję argument choć kłoci się on z potrzebą posiadania dwóch akumulatorów.

tomcio94 napisał:
    Więc jaki model wkrętarki polecacie ? Bo na razie nie dostałem za dużo odpowiedzi związanych z modelami i firmami wkrętarki. Jakie firmy możecie polecić ?

Widzę, że Kolega nie do końca rozumie o czym dyskutujemy. Otóż nie ma "uniwersalnie dobrego rozwiązania". Najpierw musisz jasno określić potrzeby. Jak widzisz ja mam inne a Kolega E8600 inne dlatego "forsujemy" różne rozwiązania. Ty na pewno też masz inne.

Innymi słowy jeśli zamierzasz wykorzystywać tak jak ja - dwa razy w tygodniu to kup "cokolwiek" albo sieciową bo nim akumulatorową porządnie użyjesz to miną dwa lata i będziesz musiał wymień akumulatory.

Słyszałem sporo pozytywnych opinii o sprzęcie z Lidla (ogólnie) - gdzieś wyżej też ktoś tak sugerował.
    Nie licz na to, że każdy z nas kupił 20 najnowszych modeli wkrętarek i je przetestował. Wątpię by ktoś określił "kup ten model i żaden inny" a jeśli nawet, to będzie to opinia w oparciu o własne doświadczenia wynikające z własnych potrzeb, które na pewno będą inne niż Twoje.
  • Poziom 37  
    tomcio94 napisał:
    a Bawaria, Einhell ? posiada ktoś jakieś opinie ? Bo szczerze powiem wpadła mi w oko wkrętarka Bawaria
    Mam Einhell Bawaria od kilkunastu lat, na starcie ,,skręciłem'' nią dwa dachy 120m i 22m (blachodachówka plus wkręty farmer), do dziś działa bezproblemowo ale teraz dość krótko trzymają aku, trzeba naładować i można pracować ok. 2 godziny normalnie. Kupiłem nową z dwoma aku i ładowarką za 100zł, do dorywczych prac polecam. Jeśli ktoś potrzebuje zajmować się czymś niezawodowo, kupowanie markowego sprzętu dla mnie wydaje się wątpliwe ale kto bogatemu zabroni. Pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Znalazłem kilka ciekawych wkrętarek terche droższe
    pierwsza Einhell TE-CD 18/2 za okolu 442zł
    druga RYOBI RCD18021L za 445zł
    trzecia CRAMP NP8618 + 56szt. bity metabo za 399zł lub bez bitów za 285zł, lub coś z firmy Bawaria
    wybiorę Cramp lub Bawaria zastanawiam się nad tymi dwiema firmami.
  • Poziom 14  
    Tak jak moi poprzednicy napisali, każdy dobiera sprzęt do swoich potrzeb.
    Osobiście używam wkrętarki RYOBI. Sprzęt jak za tą cenę jest dobrej jakości. Rok temu miałem do porównania wkrętarkę BOSCHA (niestety nie pamiętam już modelu) o podobnych parametrach i w porównaniu do RYOBI była bardziej "delikatna".
    Plus dla RYOBI to akumulatory z systemem ONE+. Czy kupiłeś swoją wkrętarkę 5 lat temu (tak jak ja), czy ją kupisz dziś lub też jakiś inny sprzęt RYOBI ONE+, akumulator będzie pasował do każdego elektronarzędzia.
  • Poziom 21  
    Dołóż parę złotych i kup coś, co będzie miało realną możliwość naprawy i nie rozleci się po roku sporadycznego użytkowania.

Osobiście do prac domowych wykorzystuję od przeszło 3 lat wkrętarko-wiertarkę Black Decker, 18V, 2 akumulatory li-ion chyba 1,5Ah. Nie oszczędzałem jej: dwa małe zadaszenia, drewniana altana letnia, szlifowanie desek na meble ogrodowe (akumulatory i silnik dostają przy tym niezły wycisk), wędzarnia, mieszanie małych ilości kleju do płytek, wiercenie w cegle i betonie, itd.
    Dalej daje radę a akumulatory trzymają i nie zdradzają widocznych oznak zużycia.
  • Poziom 5  
    Właśnie zastanawiam się nad kupieniem czegoś droższego.
    Tak się zastanawiam miedzy Einhell TE-CD 18/2 i między RYOBI RCD18021L 18V albo inny model bo słyszałem ze nawet dobry sprzęt ewentualnie coś z Black & Decker, ale myślę Einhell lub Ryobi.
  • Poziom 11  
    Do podstawowych zastosowań w domu w pełni wystarczająca będzie Bosch PSR Easy LI-2, jednak przy bardziej wymagających zadaniach lepszym rozwiązaniem będzie Wiertarko-wkrętarka z linii niebieskiej. Najbardziej poręcznym i uniwersalnym rozwiązaniem będzie kompaktowa GSR 12V-15 FC Flex. Dzięki jej wymiennym końcówkom dotrze tam, gdzie inne wiertarko-wkrętarki nie dają rady.
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich forumowiczów. Może ktoś jeszcze monitoruje ten temat.
    Podepnę się , ponieważ również jestem na etapie poszukiwań wkrętarki.
    Jednak mnie by bardziej interesowała sieciowa. Miałem już niestety kilka ''bazarowych''wkrętarek. Wytrzymywały naprawdę niewiele. Po awarii i moim rozkręceniu, wszystkie tryby i zespoły były już w zasadzie nie do użytku. Wszystko wysypywało się z korpusu ,było połamane i nijak nie dało się już tego złożyć.
    Możecie polecić jakąś bardziej firmową wkrętarkę sieciową, gdzie dostane części zamienne?
  • Poziom 11  
    Grzegorz041, prosimy o sprecyzowanie przeznaczenia wiertarki i na jakich funkcjach Ci zależy. Postaramy się zaproponować rozwiązanie.
  • Poziom 38  
    Aktualnie w Kauflandzie masz wkrętarkę za 136 zł i 3 lata gwarancji.

Dodano po 46 [sekundy]:

A druga kup sieciową.
  • Poziom 30  
    Właśnie zakupiłem Parkside z udarem i dwoma akumulatorami i 3letnią gwarancją za 359pln na znanym portalu.Wieść gminna niesie, że Parkside to BOSCH.Zakupu nie żałuję działa baaardzo fajnie.
  • Poziom 13  
    Dzięki za podpowiedzi. Ta Parkside ciekawa. Patrzyłem szczerze mówiąc na firmowe. Niestety firmowe chyba nie mają sprzęgła i regulowanego docisku dokręcania. Są raczej do płyt gipsowych.
    Ja naprawiam kosiarki, kosy itp. Kręcenie kluczem przeważnie długo schodzi. Pomyślałem wkrętarka-fajna sprawa. Płyty gipsowe, czy osb, też czasem pewnie by się trafiły..
    Wolę sieciową, bo w garażu często temperatura otoczenia, a baterie chyba nie lubią zimna...
  • Poziom 30  
    Za zimnem nie przepadają :) Jak typowo do kręcenia śrub to proponuję zakupić klucz udarowy sieciowy wtedy śruby to nie problem nawet w czymś większym niż kosiarka :)
  • Poziom 13  
    No, a tak na poważnie...?