Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV 4k 55" w cenie 2500-3000zł

rav52v 14 Sie 2017 21:27 1752 34
  • #1 14 Sie 2017 21:27
    rav52v
    Poziom 3  

Witam, mam prośbę o pomoc w wyborze nowego telewizora, moje wymagania:
    - 55"
    - 2500-3000zł
    - WiFi
    - płaski ekran
    - mile widziana funkcja wyświetlania obrazu udostępnionego z telefonu

Oczywiście zależy mi również na dobrej jakości wyświetlania obrazu, mile widziana matowa matryca.
    Telewizor do salonu, ma służyć głównie do oglądania TV, YT, filmów oraz w przyszłości być może do PS.

Nie ogarniam zupełnie tematu TV, mam kilka pytań:
    1. Czy im więcej Hz, tym lepiej? Ile jest optymalnie?
    2. Jakie marki brać pod uwagę? (osobiście mam sympatię do LG biorąc pod uwagę inne urządzenia i serwis)
    3. Znalazłem coś takiego, jak TV bez dekodera (LG 55UH6030), jakie korzyści oraz wady (poza dwoma pilotami) może przynieść za sobą takie rozwiązanie?
    4. Jaka jest różnica pomiędzy telewizorem z takimi parametrami w cenie 2500zł i 4000zł, mam na myśli to, czy warto dopłacić i za co.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 26m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - brak
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - 32" HD
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - SmartTV, WiFI, min 2x HDMI, 4K
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - dekoder TV analogowe + naziemne
    10 .Jakie urządzenia? - Dekoder, komputer
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - ok. 4h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? - Nie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - Kanały sportowe, wiadomości, seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - Raczej nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie wiem
    16. Preferencje co do marki? - LG
    17. Preferencje co do wielkości? - 55"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - błyszczący, zakrzywiony ekran
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - wieczór
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 3000
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? -
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? - Nie

• #2 15 Sie 2017 08:04
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

rav52v napisał:

mile widziana matowa matryca.
    Telewizor do salonu, ma służyć głównie do oglądania TV, YT, filmów oraz w przyszłości być może do PS.

Nie ogarniam zupełnie tematu TV, mam kilka pytań:
    1. Czy im więcej Hz, tym lepiej? Ile jest optymalnie?
    2. Jakie marki brać pod uwagę? (osobiście mam sympatię do LG biorąc pod uwagę inne urządzenia i serwis)
    3. Znalazłem coś takiego, jak TV bez dekodera (LG 55UH6030), jakie korzyści oraz wady (poza dwoma pilotami) może przynieść za sobą takie rozwiązanie?
    4. Jaka jest różnica pomiędzy telewizorem z takimi parametrami w cenie 2500zł i 4000zł, mam na myśli to, czy warto dopłacić i za co.

Matowych matryc praktycznie juz nie ma. W drozszych modelach tj +5k pln mozna dostac tzw półmaty.

1. Tak. Są 2 typy matryc 50/60Hz i 100/120Hz.
    Więcej Hz to płynniejszy ruch, szczególnie widoczne w transmisjach telewizyjnych (sport). W filmach czy grach z konsoli nie ma to znaczenia.
    2. Nie ma to znaczenia. Choc generalnie czołówka to Sony, LG, Samsung, Panasonic, Philips.
    3. Nie rozumiem o co Ci chodzi.
    4. W tym przedziale cenowym i 55 cali różnic za duzych nie ma. Najczesciej ciut lepszy HDR (ale i tak słaby), matryca 60Hz, często IPS.

LG w tanich modelach ma matryce RGBW - niepełne (tzw oszukane 4K). LG raczej nic ciekawego nie ma w tym przedziale cenowym.
    Zainteresuj się Samsungami MU5500 (FHD, VA, dobra cena) lub Panasonic EX700 (4K, HDR, VA)
    Generalnie szukaj modeli na matrycy VA (dobra czerń wieczorami).

Na matryce 120Hz Cie nie stać - tutaj potrzebowałbyś jakieś +5,5k pln.

• #3 15 Sie 2017 16:27
    rav52v
    Poziom 3  

Ludwik XVI napisał:

Matowych matryc praktycznie juz nie ma. W drozszych modelach tj +5k pln mozna dostac tzw półmaty.

1. Tak. Są 2 typy matryc 50/60Hz i 100/120Hz.
    Więcej Hz to płynniejszy ruch, szczególnie widoczne w transmisjach telewizyjnych (sport). W filmach czy grach z konsoli nie ma to znaczenia.
    2. Nie ma to znaczenia. Choc generalnie czołówka to Sony, LG, Samsung, Panasonic, Philips.
    3. Nie rozumiem o co Ci chodzi.
    4. W tym przedziale cenowym i 55 cali różnic za duzych nie ma. Najczesciej ciut lepszy HDR (ale i tak słaby), matryca 60Hz, często IPS.

LG w tanich modelach ma matryce RGBW - niepełne (tzw oszukane 4K). LG raczej nic ciekawego nie ma w tym przedziale cenowym.
    Zainteresuj się Samsungami MU5500 (FHD, VA, dobra cena) lub Panasonic EX700 (4K, HDR, VA)
    Generalnie szukaj modeli na matrycy VA (dobra czerń wieczorami).

Na matryce 120Hz Cie nie stać - tutaj potrzebowałbyś jakieś +5,5k pln.

Dzięki za odpowiedź :)

Ad .3: Chodzi mi o to, że ten telewizor nie ma wbudowanego tunera DVBT, czyli - o ile dobrze rozumiem - wymagany jest zewnętrzny dekoder do podłączenia telewizji analogowej i pytam się o wady i zalety takiego rozwiązania.

1. Napisałeś, że na matryce 120Hz mi nie wystarczy, a przeglądając różne oferty do 3tys. to w co drugim chwalą się właśnie tym parametrem, to jak to z tym jest?

2. Jak rozpoznać w specyfikacji, że telewizor ma matryce RGBW, wszędzie piszą o UHD i 4k, zaś szczegółów trudno się doszukać.

3. Co sądzisz o telewizorze Lg-55UH6030, to jest przykład jednego z tych telewizorów o których napisałem wyżej (4k, 60Hz), do tego ma jakieś "HDR Pro" cokolwiek to oznacza..

4. Wspomniałeś o Samsungu, miałeś na myśli np coś takiego UE55JU6000 (Da się znaleźć do 3000), Panasonica nie znalazłem do 3000zł EX.

Na czerni mi zależy, domyślam się, że na Oled to mnie nie stać, ale efekt zbliżony do takiego, by mi bardzo podpasował :)

• #4 15 Sie 2017 17:08
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

1. Podaj przykłady. Ja znam tylko Philipsa 6561 ktory jest fatalny. Mialem i go nie polecam.
    Do 3 tys jest jeszcze 120Hz Samsung 60j6240 ale juz prawie niedostepny jako nowy...duzo powystawowych.

2. Tanie LG maja praktycznie tylko RGBW.
    Matryce sprawdzaj tutaj http://www.displayspecifications.com

3. Na zywo go nie widzialem ale specyfikacja biedna straszliwie RGBW, IPS, 60Hz. Marketówka.

4. Samsunga miałem na myśli 55M55xx czyli np 5502 https://www.ceneo.pl/52133917#mh=j2h4ixEe4500...Yo-4cI5MoOjVH6G6SkL6xSKu2RpkJXhwMsrgax97F91w2

Do 3 k pln jest tez 60J6240.
    Najtanszy OLED to LG 55EG910v za ok 4,8k pln.

• #5 15 Sie 2017 17:22
    DiZMar
    Spec od TV

rav52v napisał:
    ...
    Ad .3: Chodzi mi o to, że ten telewizor nie ma wbudowanego tunera DVBT, czyli - o ile dobrze rozumiem - wymagany jest zewnętrzny dekoder do podłączenia telewizji analogowej i pytam się o wady i zalety takiego rozwiązania.
    ...

Żartujesz czy "o drogę pytasz"? Przecież zgodnie z prawem takie nie mogą być sprzedawane i nie spotkałem aby ten przepis został złamany.

• #6 15 Sie 2017 18:43
    rav52v
    Poziom 3  

Ludwik XVI napisał:
    1. Podaj przykłady. Ja znam tylko Philipsa 6561 ktory jest fatalny. Mialem i go nie polecam.
    Do 3 tys jest jeszcze 120Hz Samsung 60j6240 ale juz prawie niedostepny jako nowy...duzo powystawowych.

2. Tanie LG maja praktycznie tylko RGBW.
    Matryce sprawdzaj tutaj http://www.displayspecifications.com

3. Na zywo go nie widzialem ale specyfikacja biedna straszliwie RGBW, IPS, 60Hz. Marketówka.

4. Samsunga miałem na myśli 55M55xx czyli np 5502 https://www.ceneo.pl/52133917#mh=j2h4ixEe4500...Yo-4cI5MoOjVH6G6SkL6xSKu2RpkJXhwMsrgax97F91w2

Do 3 k pln jest tez 60J6240.
    Najtanszy OLED to LG 55EG910v za ok 4,8k pln.

4. Wszystko ok, tylko że on nie ma ani 4k, ani HDR, coś innego zaproponujesz?

DiZMar napisał:

Żartujesz czy "o drogę pytasz"? Przecież zgodnie z prawem takie nie mogą być sprzedawane i nie spotkałem aby ten przepis został złamany.

Napisałem o tym w formie pytania, jak wcześniej wspomniałem nie znam się na tym, a znalazłem na jednej aukcji taki telewizor z wyraźną notką Brak tunera DVBT !!

• #7 15 Sie 2017 18:57
    wada

VIP Zasłużony dla elektroda

DiZMar napisał:
    rav52v napisał:
    ...
    ...

A monitory wielkoekranowe, projektory, rzutniki ...
    Więcej ludzi ma tunery SAT, lub TV kablową cyfrową - to po co im płacić za tuner który nigdy nie będzie używany ?

• #8 15 Sie 2017 19:29
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

rav52v napisał:

A zwiększasz budżet ? Do ilu ?

• #9 15 Sie 2017 19:32
    rav52v
    Poziom 3  

Ludwik XVI napisał:
    rav52v napisał:

A zwiększasz budżet ? Do ilu ?

Budżet ten sam, wymagania 55" UHD i możliwa dobra jakość obrazu, do tego mile widziana możliwość udostępniania ekranu z telefonu. Zdaje sobie sprawę z tego, że telewizory 4k są znacznie droższe, ale jak mam do wyboru kupić UHD i FHD, to zdecydowanie wolę UHD, bo przy takiej wielkości matrycy różnicę widać gołym okiem.

• #10 15 Sie 2017 20:40
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

rav52v napisał:

Budżet ten sam, wymagania 55" UHD i możliwa dobra jakość obrazu

Nie znam takiego modelu. Raczej jeszcze nikt czegoś takiego nie sprzedaje. To znaczy TV są ale nie maja dobrej jakości obrazu.
    Moze jakiegos PLSa/IPSa dostaniesz albo chinczyka na VA czyli TCL np. P60 (brak upłynniaczy obrazu) - w sumie ja bym zaryzykował TCLa. Ma sporo błędów w oprogramowaniu ale jest tani :P

• #11 15 Sie 2017 20:51
    rav52v
    Poziom 3  

Ludwik XVI napisał:
    rav52v napisał:

Budżet ten sam, wymagania 55" UHD i możliwa dobra jakość obrazu

Nie znam takiego modelu. Raczej jeszcze nikt czegoś takiego nie sprzedaje. To znaczy TV są ale nie maja dobrej jakości obrazu.
    Moze jakiegos PLSa/IPSa dostaniesz albo chinczyka na VA czyli TCL np. P60 (brak upłynniaczy obrazu) - w sumie ja bym zaryzykował TCLa. Ma sporo błędów w oprogramowaniu ale jest tani :P

Nie chce żadnego TCLa, ani Krugera :)

Jaka jest różnica pomiędzy matrycą 4k, a matrycą RGBW?
    Telewizor, z którego korzystam, to Samsung ue26d4003bw, także dla mnie skok będzie - jak sądzę - ogromny. Nie jestem aż tak wymagający, naprawdę :) Po prostu chcę kupić najlepszy możliwy.

• #13 15 Sie 2017 21:28
    rav52v
    Poziom 3  

Ludwik XVI napisał:
    rav52v napisał:

Jaka jest różnica pomiędzy matrycą 4k, a matrycą RGBW

Poczytaj
    http://kjhank.pl/inwazja-falszywych-ultra-hd-czyli-3k-w-natarciu/

Trochę cwaniaczki, mniejsza ilość realnych pikseli mnie nie martwi, ale niepoprawne wyświetlanie kolorów - już tak.
    Dzięki, znajdę coś w REAL 4k w tej cenie (nie biorąc pod uwagę niszowych marek)?

• #17 16 Sie 2017 07:33
    rav52v
    Poziom 3  

Ludwik XVI napisał:
    RGBW jest w LG, bo to ich wynalazek.

Podpowiesz coś z tych czterech?

• #18 16 Sie 2017 09:12
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

rav52v napisał:
    Podpowiesz coś z tych czterech?

To wszystko PLS/IPS - kup najtanszy ;)

Roznice masz poniżej - to modele za ok 6 tys pln.

VA vs IPS

• #19 16 Sie 2017 16:57
    rav52v
    Poziom 3  

Ludwik XVI napisał:

To wszystko PLS/IPS - kup najtanszy ;)

Roznice masz poniżej - to modele za ok 6 tys pln.

VA vs IPS

Pierwszy z tych, które podałem to ADS, ale zdaje się odstawać od trzech pozostałych parametrami.
    Rozumiem, że o VA do 3tys mogę zapomnieć w 4k?

• #20 16 Sie 2017 17:24
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

rav52v napisał:

Chińskiego TCLa chyba byś strzelił w okolicach 3k pln...najtańszy P60

• #21 16 Sie 2017 19:05
    rav52v
    Poziom 3  

Ludwik XVI napisał:
    rav52v napisał:

Chińskiego TCLa chyba byś strzelił w okolicach 3k pln...najtańszy P60

Porównanie
    Który będzie lepszy (dodam, że TCL droższy 300-400zł)?
    Youtube, tutaj mówią, że VA się grzeje i nie ma tak żywych kolorów itp, ale zdaje się, że to sponsorowane przez LG :)

• #23 16 Sie 2017 21:04
    rav52v
    Poziom 3  

Ludwik XVI napisał:
    Ja bym wybrał TCL, nawet mając na uwadze jego niedopracowany software.

Śpisz na TV ze ci jego temperatura przeszkadza ? ;)

Nie no, oni to przedstawili tak, jakby zaraz od tej temperatury miała się dziura w ekranie zrobić, a przegrzanie gwarantowane :)

Rozumiem, że TCL to taki Xiaomi wśród telefonów? Zawsze sceptycznie patrzyłem na tą markę, nie ma się czego bać (serwis, żywotność)?
    Klik

• #24 17 Sie 2017 08:32
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

rav52v napisał:
    Rozumiem, że TCL to taki Xiaomi wśród telefonów? Zawsze sceptycznie patrzyłem na tą markę, nie ma się czego bać (serwis, żywotność)?

No mniej wiecej. TCL to raczej takie Doogie albo Elephone jak chcesz do tefonów porównywać.
    Opinie o seriwisie różne, żywotność nieznana, software niedopracowany - cena dobra to i trzeba przymknąć oko na ewentualne problemy - jak to u Chińczyka :)

• #25 17 Sie 2017 16:23
    rav52v
    Poziom 3  

Ludwik XVI napisał:

No mniej wiecej. TCL to raczej takie Doogie albo Elephone jak chcesz do tefonów porównywać.
    Opinie o seriwisie różne, żywotność nieznana, software niedopracowany - cena dobra to i trzeba przymknąć oko na ewentualne problemy - jak to u Chińczyka :)

Ciężko doszukać się wartościowych opinii na temat tego telewizora. Ludzie najczęściej wskazują słabą ostrość, niską jasność HDR oraz błędy/braki w tłumaczeniu. Myślę, że jestem w stanie to zaakceptować za takie pieniądze.

Często spotykam się z komentarzami, że bez kalibracji TV ma słabe kolory (np. w trybie film jest za dużo czerwonego). Na czym polega taka kalibracja, jestem w stanie zrobić to samemu, czy potrzeba do tego jakichś urządzeń itp?

• #27 06 Wrz 2017 20:10
    rav52v
    Poziom 3  

Super, telewizor doszedł, jestem zadowolony, kolory udało się ustawić.

Jednak jest pewien problem, wiem, że to nie jest miejsce na zadawanie tego typu pytań, ale nie chce tworzyć nowego tematu, dla tak błahego problemu.

Mianowicie korzystam z głośników komputerowych (microlab solo 7c), głośniki te są o tyle elastyczne, że pozwalają podłączyć dwa urządzenia (komputer, telewizor). Głośniki są połączone kablem jack(tv) - 2xRCA (głośnik) - w tv pod wejście oznaczonym jako słuchawki.
    Są też wejścia (mi nieznane) SPDIF, Pb, Pr oraz 3 wejścia oznaczone "AV input": L - Audio - R Y/Video.

Problem polega na tym, że dźwięk na podłączonych głośnikach działa, do czasu, kiedy TV się wyłączy (np samoczynnie po upływie X czasu), po włączeniu dźwięk nie działa. Podobnie potrafi przestać działać po wyłączeniu z mojej inicjatywy (nie zawsze).

Zanim zgłoszę reklamacje, chciałbym się upewnić, że problem nie leży po mojej stronie. Może nie powinienem ich podłączać pod wejście słuchawkowe?

Pomoże ktoś? ;)

edit:

zapomniałem dodać, że problem rozwiązuje odłączenie tv z prądu :)

• #28 06 Wrz 2017 20:26
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Jesli kupiles TCL, to problem jest znany i na razie producent nie potrafi go rozwiazać.
    Kolejne aktualizacje tego nie naprawiają.

Zewnetrzne glosniki aktywne najlepiej podłaczac do TV po tzw. optyku. Wyjście optyczne (Toslink)
    Tak sie podlacza soundbary etc. Podłącz w ten sposób i problemow nie powinno być.

• #29 06 Wrz 2017 20:32
    rav52v
    Poziom 3  

Ludwik XVI napisał:
    Jesli kupiles TCL, to problem jest znany i na razie producent nie potrafi go rozwiazać.
    Kolejne aktualizacje tego nie naprawiają.

Zewenetrzne glosniki aktywne najlepiej podłaczac do TV po tzw. optyku.
    Tak sie podlacza soundbary etc.

Zdaje się, że telewizor nie ma wyjścia optycznego, nie mam zamiaru korzystać z wbudowanych głośników, jest to ewidentna wada fabryczna, bo nie będę codziennie resetował telewizora.

Czy jest w takim razie sens oddać ten telewizor na gwarancje, w celu naprawy gwarancyjnej?

• #30 06 Wrz 2017 20:37
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Nie bardzo wiem jak by mieli to naprawić ?
    No ale spróbowac mozesz. W końcu nie działa to tak jak powinno czyli produkt niesprawny.

Tak jak pisalem na początku, niska cena nie bierze się znikąd i kupując "chińczyka" trzeba być świadomym pewnych moźliwych niedociagłości.

Jaki dokladnie model kupiles TCL P60 czy C70 ?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson