Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dobór transformatora zalewanego do małego zasilacza i roztaw pinów.

14 Sie 2017 21:43 2223 16
  • Poziom 12  
    Witam forumowiczów.
    Chcę zrobić mały zasilacz na LM317 do zegara DCF, który ma przygotowane wejście do podłączenia takiego małego wtyku DC. Zegar ten ma wbudowane diody podświetlające cyferblat, kiedy jest ciemno w pokoju. Tam w tym zegarze jest komora na trzy baterie R6, służąca do zasilania tego oświetlenia LED. I teraz mam pytanie. W TME jest bardzo dużo takich transformatorów zalewanych, do druku na PCB, ale nie wiem czym mam się kierować. Wybrałem taki o wartości: 3VA; 230VAC; 6V; 500mA; Montaż: PCB; Chcę to wszystko razem z tym transformatorem, umieścić na jednej płytce PCB i ten transformator ma wyprowadzenia pin co 5mm. Przeszukałem w Eagle, wszystkie transformatory i nie umiem nic znaleźć pod ten transformator. Jak zrobić otwory mocujące (wirepad) dokładnie co 5mm, tak jak to jest pokazane na tym rysunku. W obrazkach są zrzuty z tego transformatora.
    Pozdrawiam
    Janusz
    Dobór transformatora zalewanego do małego zasilacza i roztaw pinów. Dobór transformatora zalewanego do małego zasilacza i roztaw pinów.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Witam.
    Takie coś, jeszcze nie robiłem. Te wirepad w pionie to mam ustawione na 5,08mm, ale nie wiem jak ustawić szerokość tego rzędu na te 20mm. Wychodzi mi 20,32mm.Dobór transformatora zalewanego do małego zasilacza i roztaw pinów. Dołączam obrazek.

Dodano po 9 [minuty]:

Już wiem, doszedłem do tego. Czy można w trakcie projektowania PCB, zmienić tylko na mm w trakcie wstawiania wirepad tak jak mają być i znowu wrócić do milsów dla całej płytki PCB.
  • Poziom 12  
    Dobór transformatora zalewanego do małego zasilacza i roztaw pinów.

Dodano po 5 [minuty]:

W takim razie, trzeba będzie skorzystać z programu, który przelicza nam mm na milsy i z tego skorzystać. Jutro spróbuje tak zrobić i jestem ciekawy co z tego wyjdzie.
    Dziękuje za odpowiedź.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam jeszcze jedno pytanie. Mam radiatory pod TO220 z montażem do płytki - lutowanie. One mają po dwa wyprowadzenia o średnicy 2.3mm. Jak zrobić na płytce taki otwór do lutowania tego radiatora. Wirepad największy jest 3,81/1,4. Jak ja go rozwierce na 2.3mm to praktycznie tam będzie bardzo mało miedzi.
  • Poziom 12  
    Jak się nazywa przelotka w Eagle, bo tłumacz podaje mi jakąś dziwną nazwę, a tego jeszcze nigdy nie robiłem. Te wszystkie nowe nazwy zapisuję sobie, żeby zapamiętać je.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Och, jeszcze jedno. Czy jest w programie symbol prądu zmiennego? Przeszukałem suply i tam nie ma nic.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Nie dam rady zrobić wyprowadzeń pod ten transformator w mm, gdy cały układ jest w calach. Wprowadziłem na siatce 39,370038 mils co jest odpowiednikiem 1 mm, ustawiłem wirepad pod wymiar transformatora i zrobił się problem z połączeniami Net w schemacie. Nie chce mi po prostu łączyć z wyprowadzeniami elementów. Z drugiej strony, nie dam rady zrobić takiego nowego transformatora w bibliotece, pod taki wymiar 5 pinów w jednym rzędzie co 5mm i drugi taki sam , rozsunięty o 20mm. Czy mógł by mi ktoś zrobić taki transformator z takimi wyprowadzeniami (nie za darmo), lub przerobić ten co mi zaproponował kolega Christophorus - transformator E30/7SPW pod taki rozstaw pinów, jaki ma ten transformator, co jest na dołączonym obrazku na początku postu. W układzie calowym, to ten rozstaw się sumuje i wychodzi 20,32mm.
    Janusz
  • Poziom 12  
    Witam.
    Rozdzieliłem ten schemat na dwie niezależne płytki PCB. Na pierwszej jest tylko ten transformator w jednostkach - mm z ARK, a na drugiej już pełny schemat tego zasilacza w jednostkach calowych.

Dodano po 2 [godziny] 30 [minuty]:

Zrobiłem na płytce ten transformator i nie wiem, czy dobrze poprowadziłem ścieżki od 230V do tych pinów z transformatora. Tam też jest podany wymiar zewnętrzny obudowy. Taką płytkę zrobiłem dopiero po raz pierwszy i nie chciał bym, żeby coś walnęło. Nie wiem czy ścieżki są dobrze poprowadzone i czy możecie się wypowiedzieć na temat.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Robiłem ten schemat w mm, nóżki transformatora pasowały idealnie w rozstawie 5mm, ale był problem z połączeniem na schemacie z Net. Po wielu próbach, udało mi się w dużym powiększeniu to połączyć. W prowadzeniu ścieżek na BRD, gdzie nie było poprowadzonego Ratsnets, to używałem prawego klawisza Alt i sam prowadziłem ścieżkę od, do. Zdało egzamin. Ta płytka, to zasilacz do oświetlenia tarczy zegara ściennego, zamiast baterii AA. Działa.
    Dziękuje za porady, bo i tak one dużo mi dały jak na początek w projektowaniu w domu
    Janusz