Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Późnowieczorne i nocne zacinanie się obrazu i dźwięku tylko na kanałach Polsatu

15 Sie 2017 11:37 1728 20
  • Poziom 6  
    Mam problem, dość dziwny zresztą.
    Jestem abonentem Cyfrowego Polsatu.
    Wieczorami i nocą pojawiają się sekundowe zatrzymania obrazu i zniekształcenia dźwięku wyłącznie na kanałach Polsat-u.
    Warszawa, obrzeża, otwarty teren przed talerzem 80 cm, wyłącznie rzadka zabudowa jednorodzinna, konwerter do multiswitcha, dekoder główny Sagemcom, dodatkowe 2 multiroomy HD 5000. Jednakowy problem na wszystkich dekoderach.
    Antena sprawdzana, dobry sygnał na multiswitchu, na dekoderach siła i jakość powyżej 80%.

Wygląda tak jakby ciemności nie służyły programom Polsatu, inne odbierane bez zarzutu (pakiet Familly plus Sport HD i Film HD).
    Ktoś spotkał się z podobnym problemem?
  • Poziom 43  
    Polsat to prawie wszystkie (tylko jeden H) polaryzacja V. Może to świadczyć o złym skosie konwertera.
  • Poziom 6  
    Obserwowałem na ekranie tv zachowanie wskaźnika siły i jakości sygnału. W momentach przycinania obrazu i dźwięku oba parametry spadały do poziomu 0-10% na 1-3 sekundy.
    Czyli to możę być wina ustawienia, czy samego konwertera?
  • Poziom 43  
    Mark'o napisał:
    Ustawienia anteny.

Przy sile i jakości 80%? Chyba, że czasza się sama przestawia i ustawia.
    Poza tym co wymieniono mogą być jeszcze zakłócenia. (autor nie podaje transponderów)
  • Poziom 6  
    Podkreślam, że dotyczy to wyłącznie programów Polsat, w tym i TV4, co kilka minut sekundowe przycięcia.
    Prześlę też ustawienia transponderów.
  • Poziom 19  
    LeDy napisał:
    Może to świadczyć o złym skosie konwertera. mogą być jeszcze zakłócenia.

Przy sile i jakości 80%? Przecież według % to powinno być cacy więc w końcu jak ?
    Te 80% ile to jest MER w dB ?

Mogą to i być zakłócenia...........
  • Poziom 6  
    Informacja o sygnale Polsat News HD
    Siła 75%
    Jakość 83%
    MER 14db
    Wejście LNB
    Satelita Hot Bird 6/8/9
    Częstotliwość 11158 MHz
    Standard DVB DVB-S2
    Polaryzacja Poonowa
    Symbol rate 27500
    FEC Auto
    ONID.TSID.SID 113.13200.13241
    PID VIDEO 641 AUDIO 642 PCR 641

Mam kilka kanałów, gdzie MER jest 15, tam jakość 100%, teraz nawet Polsat Sport HD.

Ale cały czas, nie tylko nocą MER spada 13 i 0, jakość na 66 i do 0%. Oglądanie tv lub z przerwami na zakłócenia krótkie lub zdarza sie kilkuminutowe zakłócenie.
  • Poziom 43  
    Więc nie jest to wina instalacji. Zrób ustawienia fabryczne, jeszcze raz przeszukaj. Może ta magia pomoże.
  • Poziom 6  
    Generalnie jest tak, że źle odbierają tylko kanały na częstotliwości 11158 polaryzacja H.
    Polsat, Polsat News, Polsar 2,-Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Film, Tv4 - wszystkie HD oraz Polsat News2.
    Antena? Konwerter?

Dodano po 6 [minuty]:

LeDy napisał:
    Więc nie jest to wina instalacji. Zrób ustawienia fabryczne, jeszcze raz przeszukaj. Może ta magia pomoże.

To już robiłem, multiroom 3 dekodery i to samo zjawisko...
  • Poziom 35  
    Żeby uniknąć zbędnych kosztów kup/pożycz zwykłego singla i połącz z pominięciem multiswitcha. Będzie wiadomo, czy winna instalacja, czy zakłócenia zewnętrzne.
  • Poziom 43  
    wiganda napisał:
    Generalnie jest tak, że źle odbierają tylko kanały na częstotliwości 11158 polaryzacja H...

Już chciałem pisać o skosie ale ten transponder to polaryzacja V . Jedyny z H to 12284H.
    Te transpondery co mogą być zakłócane przez LTE to 11393-11508.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15272396#15272396
    Sprawdź jak jest u sąsiadów.
  • Poziom 6  
    LeDy napisał:
    wiganda napisał:
    Generalnie jest tak, że źle odbierają tylko kanały na częstotliwości 11158 polaryzacja H...

Już chciałem pisać o skosie ale ten transponder to polaryzacja V . Jedyny z H to 12284H.

Ale u mnie wyświetlony jest 11158 na wszystkich wyżej podanych "wadliwych" kanałach" jako H, czyli pionowy, a nie poziomy V. ....
    Sprawdzę u sąsiada, spróbuje tez u niego swój dekoder podpiąć pod tv, dzięki za podpowiedź ;-)
  • Poziom 21  
    wiganda napisał:
    LeDy napisał:
    wiganda napisał:

Ale u mnie wyświetlony jest 11158 na wszystkich wyżej podanych "wadliwych" kanałach" jako H, czyli pionowy, a nie poziomy V. ....
    Sprawdzę u sąsiada, spróbuje tez u niego swój dekoder podpiąć pod tv, dzięki za podpowiedź ;-)

Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić, ale czy "H", nie oznacza Horizontal? a "V" to Vertical?
  • Poziom 43  
    wiganda napisał:

Ale u mnie wyświetlony jest 11158 na wszystkich wyżej podanych "wadliwych" kanałach" jako H, czyli pionowy, a nie poziomy V. ....)

H- horizontal-poziomy
    V- vertical - pionowy
    Jaki masz konwerter i może zdjęcie czaszy jak to wygląda?
  • Poziom 35  
    Tam wisi jakaś antena internetu .
  • Poziom 6  
    Tak, wisi tam od 5 lat antena od internetu radiowego.
    Problem z zakłóceniami pojawił się kilka miesięcy temu.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Może w tym czasie coś się zmieniło/rozbudowało/popsuło. Jakiś odbiornik albo router nie wisi w pobliżu multiswitcha? Jeśli masz możliwość powyłączaj wszystkie urządzenia internetowe.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Masz tam 2 gridy na 5G i się dziwisz że są problemy ? Co tam za radio ? Mikrotik ?
    Temat raczej wyjaśniony.
  • Poziom 6  
    Sprawa rzeczywiście leży w sieci internetowej. Zakłócenia pojawiają się przy korzystaniu z domowej sieci WiFi, im więcej urządzeń korzysta z niej, tym większe zakłócenia wyłącznie na częstotliwości Polsat HD.
    Internet radiowy e-plan z Ursynowa posiadam od kilku już lat, tak samo router TP-Link WR-841N. Dotychczas nie było zauważalne pojawianie się zakłóceń.
    Spróbuję najpierw przenieść router w inne miejsce bo jest stosunkowo niedaleko anteny satelitarnej, żeby wykluczyć jego wpływ.
    Dziękuję serdecznie za okazaną mi pomoc.