Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 47-55 cali, 2000-2500 zł

szembor5 15 Sie 2017 11:44 549 5
  • #1 15 Sie 2017 11:44
    szembor5
    Poziom 8  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem, ale głównie na wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój jest dość spory, układ to TV na ścianie, okno, ściana, róg, okno. W skrócie - jedno okno obok TV, drugie świeci od boku
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Budżetowy LG 32 cale sprzed ~8 lat
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? działające SmartTV, 3x HDMI, kusi 4k i 55 cali
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HD
    10 .Jakie urządzenia ? TV podpięty głównie pod PC, z którego leci Netflix / YT / Twitch, czasem XBOX 360. Raz na jakiś czas FIFA z PC
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-2
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie znam się, więc nie powiem
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? TVN Turbo lub Discovery, czasami sport
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Jak najbardziej, ale nie zależy mi na wbudowanej przeglądarce, od tego mam PC
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - na górze wszystko opisałem
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Najczęściej 16-24:00
    17. Preferencje co do wielkości? 50" do 55"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Grube ramki (ale to już chyba dziś nie istnieje?), słabo działające SmartTV
    19. Preferencje co do marki ? Brak
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Kompletnie zbędne
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000-2500 zł, aczkolwiek wolałbym dolny budżet :(

Skopiowałem wzór z mojego postu na innym forum, aczkolwiek pokrótce opiszę swoje wymagania. Rozumiem, że budżet mam naprawdę niski, aczkolwiek ze studenckiej pensji ciężko wykrzesać coś więcej. TV będzie wisiał nad łóźko-rogówką, wysokość ~1,5m. Będę go używał w 90% jako większy ekran do PC, telewizji praktycznie nie oglądam. FIFA, Netflix, YT, twitch.

Między rogiem a oknem mam ~125 cm miejsca, więc 50-55 cali powinno spokojnie wejść? Nie ukrywam, że 4k i rozmiar to mój kaprys, który z reguły wyznacza moje zakupy (mniej czy bardziej udane). Prosiłbym (o ile nie jest to problem) o propozycję TV wg mojego kaprysu w dolnych i górnych partiach zamierzonej kwoty oraz telewizorów "optymalnych" na budżet i możliwości.

Nie pali mi się z zakupem, jeśli będzie trzeba poczekać (promocje, nowe modele etc), to będę mógł się poświęcić.

• Pomocny post
    #2 15 Sie 2017 14:10
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Ja bym mimo wszystko pozostał w tym budzecie przy FHD.
    Samsung serii M55xx lub M56xx sprawdzi sie bardzo dobrze.

• #3 15 Sie 2017 15:31
    szembor5
    Poziom 8  

Rozumiem, ale czy Full HD nie bije po oczach przy 50 calach? Czasem zdarza się wyświetlić coś z napisami, więc pixeloza nie jest wybitnie wskazana. Jeśli mógłbym jeszcze prosić o opinię, to chętnie przeczytałbym co sądzisz o Samsungach z serii xx6000 lub xx6400.

• Pomocny post
    #4 15 Sie 2017 16:59
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

KU64xx calkiem ok. Jest niestety jeden minus. Samsung miesza z matrycamimi i w sprzedazy sa zarowno modele na PLS jak i na VA. Trzeba kazdy sprawdzac z osobna.
    KU60xx nie ma sensu. Słaba jasność , a cena podobna do KU64xx.

Mam FHD 55 cali LG eg910v i z 2,5m ogląda sie bardzo dobrze.
    Zobacz na kalkulator odległości.
    https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

• #5 16 Sie 2017 12:52
    szembor5
    Poziom 8  

Rozumiem, dzięki za pomoc! Jaki jest najlepszy okres w roku na kupno TV? Przed świętami ceny idą w górę?

• Pomocny post
    #6 16 Sie 2017 13:00
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

szembor5 napisał:
    Jaki jest najlepszy okres w roku na kupno TV?

W ostatnich latach Black Friday najlepiej wypadał no i potem styczeń na wyprzedazach.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME