Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blackberry Passport zasieg gsm - Blackberry Passport

berry25 15 Aug 2017 13:42 1842 0
    berry25
    Level 8  
    Witam, kupiłem BB Passport który ma zdjetego simlocka. Wszystko działa idealnie oprócz zasięgu GSM. Kartę SIM telefon wykrywa bez problemu więc raczej nie to jest przyczyną słabego zasięgu. Właśnie, chodzi o zasięg. Telefon w pomieszczeniu całkowicie go nie łapie. Dopiero po wyjściu na dwór telefon zaloguje się do sieci. Podejrzewam uszkodzenie anteny lub jej jakiegoś elementu np. Cewki. Miałem kiedyś BB 9300 z identycznym objawem, nie miał zasięgu i wymieniłem cewke z innego telefonu o tych samych parametrach. Miałem schemat :) zasięg wrócił pięknie i telefon działał idealnie. Ale do BB passport niema żadnego schematu. Rozebralem go i są koło anten dosyć spore cewki. Pytanie: czy jest ktoś z Wrocławia co by mógł się podjąć diagnozy i naprawy? Dodam, że poprzedni właściciel powiedzial,ze telefon mu upadł z 20cm na drewniana podłogę i po tym incydencie stracił na zasięgu. Pewnie jakiś element mógł się odlutowac i dlatego nie ma takiej mocy antena. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi lub podpowiedzi. Mam stacje hot air więc mogę zaryzykować wymianę jakiegoś elementu. Sam się zastanawiam nad wylutowaniem tych cewek ale bez schematu jest lipa.

Jedynie co znalazłem to to co w zalaczniku.

Ok,chyba znalazłem przyczynę. Przejrzałem płytkę pod lupą i zobaczyłem że brakuje kondensator i diody. Wylutuje coś z innej płyty i zobaczę jaki efekt bedzie.

Postanowiłem na czuja wlutowac kondensator i diodę. Niestety brak efektu. Jedynie co mi się wydaje to to,ze telefon szybciej znajduje sieci.

Kilka dodatkowych screenów w załączniku. Stojąc przy oknie telefon złapał zasieg.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się