Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie silnikiem krokowym poprzez sterownik drv8824

Avros 15 Sie 2017 16:32 690 4
  • #1 15 Sie 2017 16:32
    Avros
    Poziom 6  

Witam, mam problem ze sterownikiem opartym na układzie drv8824 a chodzi konkretnie o taki sterownik Sterownik. Wszystko zaczęło się od tego że pomyliłem przewody i niechcący zmieniłem polaryzację zasilania no i spaliła się płytka stykowa i najprawdopodobniej też drivery które miałem, no to wymieniłem jedno i drugie, naprawiłem przewód zasilający ale problem też jest ten sam co w przypadku tych spalonych ( nie jestem pewien czy są spalone) sterowników do silnika krokowego. Silnik mam taki silnik .

Wszystko zostało podłączone zgodnie z tym schematem : Sterowanie silnikiem krokowym poprzez sterownik drv8824.

Do sterownika doprowadzono napięcie 35V VMOT z przetwornicy, zmierzyłem oscyloskopem żeby mieć pewność że tyle jest. Na pinie !FLT, który nie jest do niczego podłączony, daje się odczytać stan wysoki czyli wszystko ok, piny GND podłączone do masy, !EN wisi w powietrzu, !RST, !SLP podciągnięte do VCC od arduino +5V. Piny M0,M1,M2, STEP, DIR podłączone jako wyścia do arduino. Na pin STEP podaje stan wysoki i niski co 80ms, (silnik reaguje na zbocze narastające i powinien przesunąć się o jeden krok w kierunku wybranym na pinie DIR), co zgadza się z odczytem z oscyloskopu. Na sterowniku jest napięcie, wszystkie wejścia działają jak powinny tylko, że na wyjściu do sterowania cewkami silnika B2,B1,A1, A2 nie pojawia się kompletnie nic, oscyloskop nie widzi niczego. Sprawdzałem połączenia z kolegą po kilkadziesiąt razy i wszystko jest dobrze. Taka sama sytuacja powtarzała się w tym spalonych driverach, ale je wymieniłem na kompletnie nowe bo myślałem że są spalone i jest identycznie. Jak podłączałem zasilanie to nie było żadnego smrodu, dymu iskier nic.

Nie wiem kompletnie jaka może być przyczyna :/

0 4
  • #2 18 Sie 2017 17:12
    Radzio M.
    Poziom 33  

Co z wejściem ENABLE?

0
  • #3 18 Sie 2017 23:17
    Avros
    Poziom 6  

No wisi w powietrzu, jak pokazuje schemat. W ogóle wszystko wskazuje na to, że te nowe drivery tez się spaliły skoro układ nie daje żadnego sygnału na wyjściu. Może jest jakiś sposób żeby to sprawdzić ?

0
  • #4 21 Sie 2017 06:31
    mareksordyl
    Poziom 11  

A w dokumentacji pisze żeby !en podciągnąć do Vdd

0
  • #5 21 Sie 2017 14:09
    Avros
    Poziom 6  

Problem rozwiązany :) Przyczyną było nie podciągnięcie pinu !FLT do Vcc +5V
    Temat do zamknięcia

0