Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z puszką od włącznika światła pod płytkami.

15 Sie 2017 17:32 993 10
  • Poziom 3  
    Hej mam znajomego który miał remont domu, nie wiem czemu wykazał się niefrasobliwością i nie zrobił "osobistego" odbioru instalacji elektrycznej ( robił ją jego szwagier) . Nie wiadomo czy popełnił błąd szwagier czy glazurnik ale w łazience nie ma włącznika światła hehehe
    Znajomy ma płytki warte 800 zł za metr( plus fikuśne lustro za tysiąc złoty), tłumacze mu że bez skucia się nie obejdzie, myślę że to przemyśli. Pytanie jest o wykrywacz kabli.
    Mam takie badziewie skil detector, jest ok jak chcę zrobić dziurę w ścianie lub wykryć profil, ale mimo wszystko bardzo niedokładne.
    Jest jakieś lepsze urządzenie które polecacie? myślałem jeszcze o podanie sygnału z gniazdka na wystający przewód ze ściany np sondą i wtedy szukaniu co wy na to?
  • Poziom 43  
    Trzeba dobrego fachowca co określi możliwości. Nie ma możliwości aby na odległość ocenić wiarygodnie co teraz można zrobić.
  • Moderator
    joka25 napisał:
    Nie wiadomo czy popełnił błąd szwagier czy glazurnik ale w łazience nie ma włącznika światła hehehe
    Znajomy ma płytki warte 800 zł za metr( plus fikuśne lustro za tysiąc złoty),

Tia... było na płytki 800 zł za metr, było na lustro tysiąc, brakło 50 złotych na elektryka. Gratuluję!
  • Poziom 27  
    A nie można dowiercić się z zewnątrz (czyli z drugiej strony ściany)?
  • Poziom 43  
    arturdip napisał:
    A nie można dowiercić się z zewnątrz (czyli z drugiej strony ściany)?

Trzeba jeszcze określić w którym miejscu i na jaką głębokość. A to nie takie proste bez specjalistycznego badania
  • Poziom 26  
    Lokalizator kabli telefonicznych, wyłączyć napięcie, podłączyć zasilacz lokalizatora i na 90% z dokładnością do kilku cm zlokalizuje się końcówki kabli.
  • Poziom 43  
    nuszek napisał:
    Lokalizator kabli telefonicznych, wyłączyć napięcie, podłączyć zasilacz lokalizatora i na 90% z dokładnością do kilku cm zlokalizuje się końcówki kabli.

pozostaje te 10% niepewności co do wiercenia otworu w danym miejscu.
  • Poziom 23  
    joka25 napisał:
    Hej mam znajomego który miał remont domu, nie wiem czemu wykazał się niefrasobliwością i nie zrobił "osobistego" odbioru instalacji elektrycznej ( robił ją jego szwagier) . Nie wiadomo czy popełnił błąd szwagier czy glazurnik ale w łazience nie ma włącznika światła hehehe
    Znajomy ma płytki warte 800 zł za metr( plus fikuśne lustro za tysiąc złoty), tłumacze mu że bez skucia się nie obejdzie, myślę że to przemyśli. Pytanie jest o wykrywacz kabli.
    Mam takie badziewie skil detector, jest ok jak chcę zrobić dziurę w ścianie lub wykryć profil, ale mimo wszystko bardzo niedokładne.
    Jest jakieś lepsze urządzenie które polecacie? myślałem jeszcze o podanie sygnału z gniazdka na wystający przewód ze ściany np sondą i wtedy szukaniu co wy na to?

Jedno jest pewne. Ani Ty, ani Twój kokega, nawet jego szwagier, nje namierzycie tych przewodów. Czemu? Zabrakło 200zł dla elektryka, to na lokalizator wart kilka tysięcy zł funduszy też się nie znajdzie aby zrobić to samemu.

Dodano po 3 [minuty]:

Jeśli pytasz o detektor:
    Ten powinien być do tego odpowiedni:
    http://www.amprobe.com/amprobe/usen/hvac-tools/ultrasonic-leak/amp-tmuld-300.htm?pid=73418
    Używam go na codzień gdy jest taka potrzeba. Przewód namierzyć można z dokładnością poniżej 1cm.
  • Poziom 27  
    Panowie po pierwsze zawołać elektryka co robił instalację bo napewno bedzie wiedział z dokładnością 1cm gdzie jest puszka. Ja mam zawsze swoje standardowe odległości więc nie miałbym z tym żadnego problemu.
    Po drugie powinny być zdjecia instalacji przekazane przez elektryka.
  • Moderator
    djlukas napisał:
    Po drugie powinny być zdjecia instalacji przekazane przez elektryka.

Nie łudź się, że tę instalację wykonywał elektryk. Najwyżej linoskoczek akrobata.
  • Poziom 37  
    Włącznik powinien być "przed" łazienką - a nie "w" łazience, ale co i gdzie tam masz to powinien wiedzieć ten elektryk co robił.
    Końcówka jest do znalezienia - znajdowałem już takie zagipsowane - ale zestawem do namierzania (nadajnik + odbiornik).