Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

orange tv - Orange/neostrada jak wzmocnić sygnał tv, wymiana konwertera ?

piotrek121ol 15 Aug 2017 21:21 2385 9
    piotrek121ol
    Level 11  
    Witam
    Posiadam telewizję satelitarną z Orange. W zestawie talerz 80 + konwerter + dekoder Orange whd 80
    Satelita: 1lnb_1fe_hotbird
    Częstotliwość: 11277.747 MHz
    Aktualnie:
    Moc: 50% -50dBm
    Jakość: 100% 10-9 BER

Problem polega na tym, że zawsze gdy zbliża się burza lub pojawia się lekki wiatr, lekka mżawka, satelita traci sygnał. Nie da się oglądać telewizji.
    Pytanie jak zwiększyć moc satelity, aby nie traciła sygnału przy pogorszeniu warunków? Czy można zmienić konwerter, czy to pomoże ? Jeżeli zmienić, to na jaki? Na jakie parametry zwrócić uwagę ?

Proszę o pomoc...
    DiZMar
    Level 43  
    Przede wszystkim zwiększyć czaszę do 130cm. Na 80cm będą problemy, że o 60cm (często w komplecie stosowanej) nie wspomnę.
    pikarel
    Level 35  
    Proponuję zacząć od - jeśli to możliwe - wymiany wszystkich (dwóch) złącz F w instalacji (elektrycy mówią na to zarobienie złącz).
    Jeśli to nie przyniesie pozytywnych skutków - w następnej kolejności wymień konwerter.

Obawiam się, że jeśli masz takie parametry sygnału to efekt, który opisujesz może też powodować odkształcona przez wiatry czasza a także źle ustawiony skos konwertera.

Jeśli to w całości jest nowy sprzęt - ustaw właściwie antenę (zobacz, czy na drodze do satelity nie ma przeszkód, np. gałęzie drzew, okap, ściana).

Dodam jeszcze, że jedna z moich czasz ma 60 cm, a dopiero w czasie burzy nie mam sygnału, jednak to mi w niczym nie przeszkadza, bo sprzęt (całą listwę) wtedy wyłączam.
    User removed account
    User removed account  
    jojoro
    Level 11  
    Najpierw pokaż tu pomiary na kilku transponderach np:
    10.719V (na TVP HD)
    10.834V (Np BBC HD)
    11.411 H (Ale Kino+ HD)
    12.475H (BBC Brit)

Jeśli tutaj masz jakość (na wszystkich transponderach) >60% (siła nie tak ważna) to uznajemy że antena ustawiona w miarę OK.
    Wtedy faktycznie zmiana czaszy na większą może trochę pomóc przy złych warunkach atmosferycznych. Ale nie ma bata, jak będą duże chmury burzowe i ulewa to i na 3 m antenie nic nie zobaczysz.

Widziałem też w sklepach internetowych takie plastikowe osłony na konwerter przeciw deszczowi i śniegowi, ale nie wiem ile to jest warte w praktyce.

Moderated By Mirek Z.:

Zaniżanie poziomu forum. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.17.

User removed account
    User removed account  
    maksar
    Level 31  
    DiZMar wrote:
    Przede wszystkim zwiększyć czaszę do 130cm.

Są takie?"
    DiZMar
    Level 43  
    maksar wrote:
    DiZMar wrote:
    Przede wszystkim zwiększyć czaszę do 130cm.

Są takie?"

Ja taką mam. Musi być bardzo silna ulewa by były problemy z odbiorem.