Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWS 11277 SW - Bierze nieco wody i wyświetla: pozostało 1min

Stefankiewicz 15 Sie 2017 23:15 630 2
  • #1 15 Sie 2017 23:15
    Stefankiewicz
    Poziom 7  

Problem jak w tytule. Na każdym programie prania: po starcie blokuje drzwi, bierze nieco wody i wyświetlacz natychmiast przeskakuje na 1 min. do końca prania. Potem drzwi są zablokowane i nic się nie dzieje. Pokrętło programatora jest "zamrożone" w miejscu.

Kiedy zablokuje drzwi to trzeba na 10 min. wyjąć wtyczkę z gniazda aby gałka programatora znów działała podczas kręcenia, kiedy w którejś pozycji elektomagnes kliknie i odblokuje drzwi na moment (trzeba działać szybko bo natychmiast blokuje je z powrotem).

Czasem zaczyna nabierać wodę przez ok. 10 sek. nawet po wyłączeniu świateł, kiedy pralka jest teoretycznie "wyłączona" i nie powinno nic działać.

Wyjąłem moduł zasilacza i programatora. Przemyłem płytki spirytusem technicznym aby nie było żadnych ewentualnych śladów mydlin. Wymieniłem wszystkie kondensatory elektrolityczne na płytce zasilacza (7 szt.)

Pralka ma 3 lata, ale używana była (intensywnie przy chorej osobie) przez ostatnie półtora roku.

Nie mogłem wygooglować kodów serwisowych ani resetu fabrycznego do tego modelu.

Z góry dziękuję za sugestie.

0 2
  • #2 16 Sie 2017 08:15
    TONI_2003
    Moderator

Stefankiewicz napisał:
    Wymieniłem wszystkie kondensatory elektrolityczne na płytce zasilacza (7 szt.)
    Elektrolity przed wymianą należy zmierzyć, a dopiero wymieniać (w tym przypadku nie było takiej potrzeby innymi słowy zero wymiany) :D .
    Stefankiewicz napisał:
    Nie mogłem wygooglować kodów serwisowych ani resetu fabrycznego do tego modelu.
    Tak sam ma się sprawa co do takowych funkcji (nie ma do tego przesłanek) :idea: . Masz uruchomić przetwornicę standby i tyle w temacie :D

0
  • #3 16 Sie 2017 19:46
    Stefankiewicz
    Poziom 7  

TONI_2003: dzięki za odpowiedź. Wymiana elektrolitów na nowe nic nie zmieniła ale wyeliminowała jedną z potencjalnych przyczyn dziwacznego zachowania pralki.

Dziś rano zrobiłem eksperyment: wypiąłem kable zasilania grzałki i cienki dwu-żyłowy kabelek kontrolny z termistora w grzałce. Następnie w programie prania ustawiłem wodę na zimno - bez podgrzewania. Pralka prawidłowo przeszła pełny cykl 2 godz. prania i płukanie z wirowaniem.

Wymontowałem grzałkę (z tyłu na dole) luzując jedną nakrętkę 10mm i wpychając śrubę na głębokość ok. 5-8mm do wnętrza pralki. Grzałka była niesamowicie zasyfiona kamieniem z wody i nitkami z ręczników. Omomierz pokazał 4M między zaciskiem a obudową - a więc przebicie do masy.

Pojechałem z grzałką w garści do sklepu z częściami AGD gdzie za 40zł dobrałem grzałkę o 1cm krótszą i o 50W słabszą która pasuje idealnie. Po wymianie grzałki pralka pierze i działa jak nowa.

Jeśli ktoś ma taką pralkę i taki kłopot to polecam inspekcję grzałki. Model grzałki który kupiłem i pasuje idealnie do Electrolux EWS 11277 SW to C00094715 - grzałka ta jest oryginalnie preznaczona do pralek Ariston oraz Indesit. Trzeba tylko przełożyć termistor kontrolny ze starej grzałki wsunięty w gumę izolacyjną.

0