Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

50 Cali monitro Rozdzielczość - Brak bezproblemowej zmiany rozdzielczości

16 Sie 2017 01:19 438 4
  • Poziom 7  
    Witam. Mam problem ze zmianą rozdzielczości.
    Problem polega na tym że gdy już zmienię to kolory nie wyglądają ładnie(patrz na foto)
    Problem nie występował na moim starym monitorze iiyama 27-calowy Black Hawk G-MASTER G2730HSU.
    Teraz posiadam SAMSUNG 50KU6072 SMART 4K i na nim występuje problem(Odpalam w rozdzielczości 4k), po destalinizacji sterownika rozdzielczość zmienia się na 1074x768.
    Ogólnie chciałem zmienić rozdzielczość, gdyż procesor rozgrzewa się do "max 70 stopni,, przy graniu w gta 5, nawet po zmianie chłodzenia i obudowy.
    Karta Nvidia GeForce GTX 1060 6GB
    Procesor Intel Core i7-4790 3.60GHz
    Obudowa Obudowa Genesis Titan 550 Plus Window (założone 10 wentylatorów wliczam te w karcie i procku)
    Chłodzenie procka SILENTIUMPC SPARTAN 3 PRO HE1024

50 Cali monitro Rozdzielczość - Brak bezproblemowej zmiany rozdzielczości
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 43  
    Glosa napisał:
    Ogólnie chciałem zmienić rozdzielczość, gdyż procesor rozgrzewa się do "max 70 stopni,, przy graniu w gta 5, nawet po zmianie chłodzenia i obudowy.

Tego nie rozumiem. Z jakiej na jaką chcesz zmienić? Jakim kablem to łączysz?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 7  
    Łączę kablem HMDI A chce zmienić z 4096x2160 na np 2560x1440
  • Poziom 43  
    Nigdy nie ma gwarancji że TV będzie dobrym monitorem bo nim po prostu nie jest.
    Dziwną masz te rozdzielczość bo wedle producenta ekran ma rozdzielczość 3 840 × 2 160 jak chcesz już zmieniać to sugeruje trzymać się proporcji. Może HD? Będzie logicznie 1920x1080
    Pobawić się możesz też ustawieniami sygnału HDMI w menu TV. Są tam jakieś tryby skalowania kolorów i inne bajery.
  • Poziom 7  
    Dobra dzięki za pomoc ogarnąłem temat.
    zeszlifowałem powierzchnie procka jak i radiatora może nie na lustro ale i tak bardzo ładnie mi to wyszło.
    Temperatura maksymalna podczas gry w GTA5 59 stopni, Sprawdzane przez HWmonitor.
    Temperatura karty graficznej w trakcie gry GTA5 to 60 stopni
    Przy czym musiałem pogrzebać w programie i ustawić swoje wartości wentylatorów.
    Temperatura w pokoju 28 stopni. Z góry dzięki za pomoc jednak rozdzielczości nie będę musiał zmieniać.
    Ale i tak udało mi się ogarnąć problem poprzez zmianę rozdzielczości przez sterownik karty graficznej.