Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault megane scenic I 96 rok - Wyciek oleju z przegubu wewnętrznego.

szajba2020 16 Aug 2017 08:18 3105 3
 • #1
  szajba2020
  Level 6  
  Witam.

  Posiadam samochód marki Renault Megane Scenic I rok: 96 poj.: 1.6 8 V, moc: 66KW. Wjechałem ostatnio na kanał i zauważyłem, że z lewego przegubu od strony kierowcy cieknie olej. To znaczy osłona jest mokra i olej kapiąc spływa po innych elementach samochodu. Jak wygląda naprawa tej usterki?. Czy to jest kosztowne i czy jestem wstanie zrobić to w warunkach domowych. Może macie jakąś fotorelacje z powyższego. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
 • Helpful post
  #2
  carrot
  Moderator of Cars
  Trzeba wymienić gumową osłonę wraz z łożyskiem (czasem są sprzedawane osobno, nie jako kpl). musisz do tego spuścić olej za skrzyni (potrzebny klucz z kwadratem na końcu) i wyjąć półoś
 • Helpful post
  #3
  grala1
  VAG group specialist
  Trzeba uważać bo czasem potrafią wsypać igiełki z tych łożysk na półosi co w skrzynie wchodzi.
  Ogólnie proste.
  Wybić sworzeń, wyjąć przegub zewnętrzny ze zwrotnicy. Odkręcić 3 śruby na osłonie przegubu wewnętrznego. Wcześniej najlepiej spuścić olej. Wyjąć powoli cała półoś. Zdjąć zabezpieczenie na końcu półosi która była w skrzyni. Zabezpieczyć taśmą izolacyjną po obwodzie łożyska na "krzyżaku" na półosi który był w skrzyni i zbić go teraz z półosi. Założyć nową osłonę i postępować w odwrotnej kolejności.
 • #4
  szajba2020
  Level 6  
  Dziękuje bardzo za pomoc wyciek naprawiony.