Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault megane scenic I 96 rok - Wyciek oleju z przegubu wewnętrznego.

16 Aug 2017 08:18 2091 3
 • Level 5  
  Witam.

  Posiadam samochód marki Renault Megane Scenic I rok: 96 poj.: 1.6 8 V, moc: 66KW. Wjechałem ostatnio na kanał i zauważyłem, że z lewego przegubu od strony kierowcy cieknie olej. To znaczy osłona jest mokra i olej kapiąc spływa po innych elementach samochodu. Jak wygląda naprawa tej usterki?. Czy to jest kosztowne i czy jestem wstanie zrobić to w warunkach domowych. Może macie jakąś fotorelacje z powyższego. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
 • Helpful post
  Moderator of Cars
  Trzeba wymienić gumową osłonę wraz z łożyskiem (czasem są sprzedawane osobno, nie jako kpl). musisz do tego spuścić olej za skrzyni (potrzebny klucz z kwadratem na końcu) i wyjąć półoś
 • Helpful post
  VAG group specialist
  Trzeba uważać bo czasem potrafią wsypać igiełki z tych łożysk na półosi co w skrzynie wchodzi.
  Ogólnie proste.
  Wybić sworzeń, wyjąć przegub zewnętrzny ze zwrotnicy. Odkręcić 3 śruby na osłonie przegubu wewnętrznego. Wcześniej najlepiej spuścić olej. Wyjąć powoli cała półoś. Zdjąć zabezpieczenie na końcu półosi która była w skrzyni. Zabezpieczyć taśmą izolacyjną po obwodzie łożyska na "krzyżaku" na półosi który był w skrzyni i zbić go teraz z półosi. Założyć nową osłonę i postępować w odwrotnej kolejności.
 • Level 5  
  Dziękuje bardzo za pomoc wyciek naprawiony.