Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta ind. Bosch PIE611T14E - zalany moduł

16 Aug 2017 14:31 885 4
 • Level 11  
  Od kilku lat używam płyty indukcyjnej Boscha PIE611T14E wraz z piekarnikiem w zabudowie zlokalizowanym bezpośrednio pod płytą. Jest gdzieś błąd i przy jednoczesnym pieczeniu i gotowaniu (na płycie) na spodzie płyty zbiera się woda. Zdarza się to raz do roku jak się zapomnimy, ale ślady zalania zapewne zostają.
  Kilka dni temu była burza, po której wywaliło mi główny bezpiecznik w mieszkaniu, a po jego włączeniu kuchenka zwariowała. Wentylator chodzi non stop, a na wyświetlaczu pokazuje błędy. Technik, który przyjechał orzekła po obejrzeniu modułu, że był on zalany i trzeba go wymienić. Usiłowałem spytać, go jak to jest, że dzień wcześniej można było normalnie użytkować płytę, a po burzy wywaliło główny korek, i płyta wyrzuciła błędy. W odpowiedzi usłyszałem, że to przypadek.... Ostatnie skroplenie się pary na płycie było kilka miesięcy temu.
  Czy to rzeczywiście jest wina zalania płyty??
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Home appliances specialist
  Może być to wina burzy jak i zalania, ale raczej jak ewidentnie uszkodziło się w czasie burzy to od burzy, ale problem z naprawą w obu przypadkach taki sam. Trzeba dobrego fachowca aby to naprawił bo większość zawsze stwierdzi płyta to trzeba ją wymienić. Trzeba dobrego fachowca od elektroniki aby naprawił płytę bez dostępu do schematu tej płyty i do tego po burzy gdzie pod uwagę trzeba brać każdy element na płycie...
 • Level 11  
  Wiem, że muszę wymienić cały moduł, ale nie moge zrozumieć dlaczego skutki zalania objawiły się teraz? Serwisant twierdzi, że gdyby to było przepięcie to spaliłyby się jakieś tam zabezpieczenia w module i byłoby to widoczne gołym okiem.
  Zależy mi na wiedzy co było przyczyną uszkodzenia
 • Home appliances specialist
  Przyczynę można by ustalić diagnozując ten uszkodzony moduł a jeżeli zbiera się tam wilgoć to trzeba zdiagnozować dlaczego i usunąć tą przyczynę bo to zawsze zagrożenie dla nowego modułu .
 • Level 11  
  Oba moduły do wymiany :( Taniej idzie kupić nowa płytę :(