Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat altea xl - Jak otworzyć bagażnik przy zepsutym siłowniku?

16 Sie 2017 16:00 3891 5
  • Poziom 2  
    Wiem z wcześniejszych wpisów,że problem z otwarciem bagażnika a właściwie niemożność jego otwarcia to zepsuty siłownik w zamku czyli zamek do wymiany. Nie widziałem jednak rad jak się do tego zamka dostać aby go wymienić? Można jakoś ręcznie odblokować ten zamek aby otworzyć klapę? Podrzuci ktoś sposób?
  • Poziom 2  
    No tak, ale jak zdjąć wewnętrzną tapicerkę jeśli nie da się otworzyć klapy?
  • Poziom 32  
    Jak wejdziesz z latarką to znajdziesz ze 2 wkręty a reszta na na zatrzaski, jak ściągniesz plastik to bez problemu otworzysz klapę i zobaczysz co jest nie tak.
  • Poziom 2  
    Cześć, niestety to nieprawda, w Seat Altea XL nie da się ściągnąć tapicerki bez otwierania klapy, za to "dzyndzla" da się dosięgnąć przez specjalnie do tego zrobioną szparę, zaraz nad zamkiem (załączone foto).
    Wbijamy głęboko śrubokręt (albo coś podobnego) z prawej strony i przesuwamy w lewo. Potem już z górki: odkręcamy dwa widoczne wkręty i dwa ukryte pod klapkami do świateł. Zdejmujemy tapicerkę z zatrzasków i zaczynamy zabawę z analizą problemu.
    U mnie najwyraźniej była to słabo zapięta wiązka, więc obyło się bez dodatkowych kosztów (głupi ma szczęście).

seat altea xl - Jak otworzyć bagażnik przy zepsutym siłowniku?

I jak zwykle dziękuję forum elektroda.pl i jej członkom za pomoc!