Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Logitech Z506 wyłączają się

xSpanky16 16 Sie 2017 17:59 675 4
  • #1 16 Sie 2017 17:59
    xSpanky16
    Poziom 3  

Witam, mam problem z nowo zakupionymi głośnikami od Logitecha. Po kilkunastu - kilkudziesięciu sekundach odtwarzania głośniki po prostu się wyłączają (zazwyczaj w momencie gdy uderza bas, lub gdy muzyka gra głośniej), a dioda przy przycisku do włączania świeci się i stopniowo gaśnie. Słychać też ciche szumy, buczenie, trzeszczenie, ale nie brzmią one jakoś niepokojąco. Pomaga tylko wyłączenie głośników, odczekanie dłuższej chwili i włączenie z powrotem, ale po kolejnych kilkunastu sekundach odtwarzania dzieje się to samo.
    Wszystkie sterowniki zaktualizowałem, odnoszę wrażenie że może jest to wina za słabej karty dźwiękowej? Wygląda to tak jakby coś nie wytrzymywało mocy tych głośników i automatycznie wyłączało je, kiedy muzyka gra głośniej. Pomaga całkowite wyciszenie subwoofera - ale jaki jest tego sens?
    Doradźcie mi co mogę zrobić, nie znam się za bardzo na tych sprawach i nie wiem w czym może leżeć problem, czy to w karcie dźwiękowej, czy może w zasilaczu - nie mam pojęcia. Z góry dzięki za pomoc.

• #2 16 Sie 2017 18:06
    krakarak
    Poziom 38  

To nie wina "słabej karty dźwiękowej" :D a wzmacniacza w subwooferze.
    Wygląda jak zadziałanie zabezpieczenia(jeśli takowe jest w tym modelu). Jeśli zestaw jest nowy to reklamuj go.

• #3 16 Sie 2017 18:23
    xSpanky16
    Poziom 3  

No właśnie, wygląda to na takie zabezpieczenie. Napisałem już do logitecha i podobno mają się odezwać za maksymalnie dwa dni. Wtedy się w takim razie odezwę raz jeszcze. Dzięki za odpowiedź :D
    Edit: Mam jeszcze pytanie co do tej karty dźwiękowej. Jest w ogóle taka opcja, że to może być jej wina? Może nie jest kompatybilna czy coś.
    Edit 2: Teraz głośniki wyłączają się same automatycznie po kilkunastu sekundach. Dioda zapala się i gaśnie w kółko, towarzyszy temu dźwięk podobny do tykania wskazówki w zegarku. Gdy wyłączę głośniki, dźwięk utrzymuje się jeszcze przez krótką chwilę, po czym znika. Wtedy po włączeniu głośniki działają, a później znowu zdychają i tak w kółko.

• #4 16 Sie 2017 21:24
    krakarak
    Poziom 38  

Odnośnie pkt.1 - na takie zachowanie zestawu Logitech w żaden sposób nie wpływa karta dźwiękowa w komputerze.
    To ewidentna wina elektroniki znajdującej się w subwooferze. Koniecznie reklamuj, nie czekaj na nic.

• #5 17 Sie 2017 20:54
    bimberboy32
    Poziom 17  

Witam
    Podejrzewam, że to wada konstrukcyjna zestawu. Możliwe że coś się przegrzewa i działa zabezpieczenie termiczne, ale skoro nowe głośniki oddaj na gwarancję bądź serwis :)
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME