Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Logitech Z506 wyłączają się

16 Sie 2017 17:59 1752 4
 • Poziom 5  
  Witam, mam problem z nowo zakupionymi głośnikami od Logitecha. Po kilkunastu - kilkudziesięciu sekundach odtwarzania głośniki po prostu się wyłączają (zazwyczaj w momencie gdy uderza bas, lub gdy muzyka gra głośniej), a dioda przy przycisku do włączania świeci się i stopniowo gaśnie. Słychać też ciche szumy, buczenie, trzeszczenie, ale nie brzmią one jakoś niepokojąco. Pomaga tylko wyłączenie głośników, odczekanie dłuższej chwili i włączenie z powrotem, ale po kolejnych kilkunastu sekundach odtwarzania dzieje się to samo.
  Wszystkie sterowniki zaktualizowałem, odnoszę wrażenie że może jest to wina za słabej karty dźwiękowej? Wygląda to tak jakby coś nie wytrzymywało mocy tych głośników i automatycznie wyłączało je, kiedy muzyka gra głośniej. Pomaga całkowite wyciszenie subwoofera - ale jaki jest tego sens?
  Doradźcie mi co mogę zrobić, nie znam się za bardzo na tych sprawach i nie wiem w czym może leżeć problem, czy to w karcie dźwiękowej, czy może w zasilaczu - nie mam pojęcia. Z góry dzięki za pomoc.
 • Poziom 39  
  To nie wina "słabej karty dźwiękowej" :D a wzmacniacza w subwooferze.
  Wygląda jak zadziałanie zabezpieczenia(jeśli takowe jest w tym modelu). Jeśli zestaw jest nowy to reklamuj go.
 • Poziom 5  
  No właśnie, wygląda to na takie zabezpieczenie. Napisałem już do logitecha i podobno mają się odezwać za maksymalnie dwa dni. Wtedy się w takim razie odezwę raz jeszcze. Dzięki za odpowiedź :D
  Edit: Mam jeszcze pytanie co do tej karty dźwiękowej. Jest w ogóle taka opcja, że to może być jej wina? Może nie jest kompatybilna czy coś.
  Edit 2: Teraz głośniki wyłączają się same automatycznie po kilkunastu sekundach. Dioda zapala się i gaśnie w kółko, towarzyszy temu dźwięk podobny do tykania wskazówki w zegarku. Gdy wyłączę głośniki, dźwięk utrzymuje się jeszcze przez krótką chwilę, po czym znika. Wtedy po włączeniu głośniki działają, a później znowu zdychają i tak w kółko.
 • Poziom 39  
  Odnośnie pkt.1 - na takie zachowanie zestawu Logitech w żaden sposób nie wpływa karta dźwiękowa w komputerze.
  To ewidentna wina elektroniki znajdującej się w subwooferze. Koniecznie reklamuj, nie czekaj na nic.
 • Poziom 18  
  Witam
  Podejrzewam, że to wada konstrukcyjna zestawu. Możliwe że coś się przegrzewa i działa zabezpieczenie termiczne, ale skoro nowe głośniki oddaj na gwarancję bądź serwis :)
  Pozdrawiam