Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Whirlpool 20RU-D3L A+ Side By Side - dziwny zapach z zamrażarki

16 Sie 2017 18:34 1500 1
  • Poziom 9  
    Szanowni, proszę o pomoc w zlokalizowaniu źródła nieprzyjemnego zapachu w zamrażarce. Model Whirlpool 20RU-D3L A+.
    Zapach przypomina trochę plastik,smar,olej + jakieś mrożonki.
    Nie pamiętam dokładnie kiedy pojawił się po raz pierwszy, ale bardzo możliwe że ma z nim związek awaria sterownika - zamrażarka rozmrażała się wtedy co jakiś czas i ponownie zamrażała, w ramach gwarancji serwis wymienił cały panel z przyciskami i sterownikiem.
    Po rozmrożeniu i umyciu jest ok przez 1-2 dni, potem ten smrodek znowu się pojawia. Jest to uciążliwe bo zapach przechodzi na wszystko co jest w zamrażarce (łącznie z lodem w kostkarce :( ) i czasami "zawiewa" go do lodówki.
    Umyłem już tackę do odparowania wody pod lodówką, ale to nie ona była przyczyną, zapach nigdy nie pojawił się na zewnątrz.
    Podejrzewam, że coś mogło utknąć w kanale odprowadzającym wodę z zamrażarki, ale nie umiem do zlokalizować.
    Filtry wody i powietrza wymieniane na czas. Chciałbym jutro rozmrozić lodówkę, umyć i przy okazji pozbyć się problemu, więc będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.

@Edit Wyjąłem pojemnik z lodem, załączam zdjęcia, ponieważ lód wygląda dziwnie, kostki są mniejsze niż kiedyś i niektóre zmrożone ze sobą, tak jakby się trochę rozmroziły i zamroziły, do tego są jakieś żółto-brązowe plamki

@Edit2
    Nie wytrzymałem i zacząłem rozkręcać ;) Po wyjęciu blachy z żarówką i silnikiem od podajnika lodu okazało się że pod spodem jest oblepiony czymś żółtym, załączam zdjęcie. Czy może to być jakiś płyn eksploatacyjny czy po prostu brud?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Zamykam temat, prawdopodobnie przyczyną jest to żółte coś. Po umyciu blachy jak całej zamrażarki w środku oraz sprawdzeniu drożności kanału odpływowego od tygodnia brak niepokojących zapachów/ Pozostaje tylko zagadka co to za zółte coś. Jakby ktoś przypadkiem czytający ten temat wiedział to proszę o PW z informacją. Podejrzewam, że to smar z silnika napędzającego ślimak podajnika w zbiorniku na lód. Przypuszczam, że wydostał się z niego przy okazji zalania wodą gdzieś z góry w czasie kiedy sterownik wariował i sam wyłączał zamrażarkę.