Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie Filtra ALCAD FR-413

16 Sie 2017 18:47 1017 10
 • Poziom 9  
  Czy ktoś z Was ustawiał ten filtr ? Potrzebuje obniżyć moc k.27 względem pozostałych muxów i taki sygnał puścić do wzmacniacza masztowego. Z tego co rozumiem mogę ustawić aż 4 filtry na k.27 i wtedy będzie aż - 46 dB ? Pewnie tyle aż nie będzie potrzeby ale tak możliwość jest.... Trudno się dostraja to urządzenie na konkretny kanał ?
 • Pomocny post
  Poziom 37  
  http://www.alcad.net/uploads/manuales/2630780.01.pdf
  Każdy regulator fabrycznie jest wkręcony. Wykręcając go zmieniasz filtrowanie od k.21 w górę. Jeżeli nie masz miernika musisz ustawić odbiornik na wybrany kanał (np. strojenie ręczne) i obserwować parametry.
 • Poziom 9  
  WK-410 nie ma wzmocnienia dla VHF - może trzeba o tym pomyśleć w nowym modelu :) . Zastanawiam się jeszcze nad tymi gotowymi od Waldiego: https://sklep.delta.poznan.pl/filtr-fsz-2730db_l1_p7150.html lub https://sklep.delta.poznan.pl/filtr-fsz-2715db_l1_p7149.html ale żeby się przekonać trzeba by kupić oba.... dodatkowo skrzyneczkę na maszt.... co razem by wyniosło więcej niż ten produkt Alcada....
 • Poziom 31  
  No cóż, produkujemy dużo sprzętu aby rozwiązać wiele problemów instalacyjnych, jak widać nie wszystkie. Każda instalacja jest inna i potrzebuje indywidualnego podejścia. Kolega potrzebuje wzmacniacza/filtra kanałowego wielozakresowego, których produkujemy dość sporo i to w różnej cenie, ale przyznam że nie są one tanie.
  https://www.telmor.pl/Katalog-produktow/Wzmac...e-przedwzmacniacze/Wzmacniacze-wielozakresowe
 • Poziom 9  
  No troszkę kosztują te "zabawki" :) myślę że to bardziej dla jakiejś lokalnej kablówki sprzęt.... ja zamierzam przeznaczyć na to jakieś 300-400 PLN. Czy rozwiąże tym 100% tematu ? Może nie ale przynajmniej będę miał spokojne sumienie :) dużo poświęcam tv sat i czas zrobić porządek w dvb-t ;)
 • Poziom 31  
  Może nie kablówki ale lokalnej instalacji. Skoro są już anteny to ta kwota nie jest mała. Coś można by dopasować do konkretnych potrzeb. To wszystko zależy od potrzeb,
 • Poziom 9  
  Rozumiem że kręcąc tym pokrętłami jak trafię w kanał 27 to zauważę to słabnącą siłą na tym kanale ? Do jakiego poziomu ta siła powinna spaść żeby nadawało się to potem do przepuszczenia przez wzmacniacz masztowy razem z innymi muxami?
 • Poziom 37  
  irekr napisał:
  W pasywnym układzie antenowym włączyć w kabel regulowany tłumik i ustawić go tak, by wielkość sygnału nie przekraczała 65%
 • Poziom 31  
  Trochę to... nomen omen "pokrętne" przyznam, tłumić by wzmocnić. No ale każdy przypadek jest inny. Proponuję użyć odpowiedniego miernika DVB-T, nie będzie problemu z dopasowaniem poziomów poszczególnych MUX-ów.
 • Poziom 9  
  MUX3 jest za mocny względem innych muxów.... jak od razu włączę wzmacniacz to może go przesterować.... jeżeli obniżę jego moc na wejściu to finalnie poziomy muxów powinny być podobne. Tyle teoria - jak wyjdzie w praktyce to się okaże :)