Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus c 330 - głośne działanie pompy hydraulicznej , słabe działanie hydrauliki

16 Sie 2017 21:24 1896 1
  • Poziom 9  
    Witam

Koledzy i koleżanki mam problem z hydrauliką w ursusie c 330 po wymianie pompy . Stara pompa przestała praktycznie dawać ciśnienie , po wyjęciu okazało się ,że pompa miała uszkodzone uszczelniacze na głównym wałku . Kupiłem drugą pompę o wydajności 25 L firmy Waryński . Po założeniu pompy okazało się ,ze gdy pompa jest włączona coś dziwnie wyje (trudno stwierdzić skąd wydaje się ten dźwięk czy z pompy czy z rozdzielacza ) dodatkowo ciągnik pracuje z ładowaczem i ładowacz na niskich obrotach podnosi bardzo dobrze a im wyższe obroty silnika tym gorzej podnosi a wycie jest głośniejsze . Z tego co czytałem może to być wina zaworu przeciązeniowego w rozdzielaczu . Wykręciłem go ale sprężyna jest cała I dobrze napięta (ledwo wkręciłem ten zaworek) Czy istnieje jakaś regulacja tego zaworu ? Do czego słuzy to pokrętło w rozdzielaczu ? Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić . gdzie znajduje się filtr hydrauliczny w c 330 ? Z góry dziękuje za odpowiedź
  • Poziom 25  
    Filtr oleju masz koło prawej nogi nad podłogą w tylnym moście zaraz za łączeniem ze skrzynia biegów taka okrągła puszka.
    Pompa wyje najczęściej pod ciśnieniem. Możliwe że coś masz nie tak i mimo że powinna tylko swobodnie przelewać olej właśnie przez ten filtr to pracuje pod ciśnieniem. Może to być i wina zawalonego filtra. Musisz szukać.