Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podgląd wywolania z wideodomofonu na telewizorze.

michualex 17 Sie 2017 10:48 1074 11
  • #1 17 Sie 2017 10:48
    michualex
    Poziom 19  

Witam. Trafił się wymagający klient o chce by na telewizorze pojawił się podgląd po wciśnięciu przycisku na wideodomofonie.

Koszty nie grają roli. Sprzętu żadnego też nie ma także wszystko na świezo.

Czytałem podobny temat lecz zabawa w Raspberry nie wchodzi w grę. Potrzebne jest jakieś gotowe rozwiązanie. Klient twierdzi że jego kolega tak ma zrobione. Więcej szczegółów nie znam. Pisałem do kliku sklepów lecz nic nie zaproponowali gdyż twierdzą że się nie da tak ?

• #2 17 Sie 2017 11:21
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

michualex napisał:
    klient o chce by na telewizorze pojawił się podglad po wciśnięciu przycisku na wideodomofonie

Ciekawe jak będą w meczu strzelać karnego i w momencie strzału na ekranie telewizora pojawi się akwizytor, to czy klient będzie zadowolony? :D
    Według mnie, to lepiej byłoby wymusić podgląd po przejściu na tryb AV. Kwestia jest tylko dopasowania systemu przekazywania obrazu.
    Tu były podobne tematy:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic954206.html#4863040
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3080677.html

• #3 17 Sie 2017 11:27
    R-MIK
    Poziom 37  

zybex napisał:

Według mnie, to lepiej byłoby wymusić podgląd po przejściu na tryb AV

W archiwalnych numerach PE (nie EP) jest opis takiego urządzenia. TV przełącza się na AV po podaniu napięcia na pin złącza EURO.

• #4 17 Sie 2017 12:18
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

michualex napisał:
    Witan.ktotko i trescisiwie.

Jeżeli już to krótko i z błędami ;) Nie podał kolega najważniejszej rzeczy, a mianowicie czy w zarówno przypadku znajomego jak i kolegi, chodzi tu o analog czy IP.
    pozdrawiam

• #5 17 Sie 2017 13:23
    michualex
    Poziom 19  

suworow napisał:
    michualex napisał:
    Witan.ktotko i trescisiwie.

Jeżeli już to krótko i z błędami ;) Nie podał kolega najważniejszej rzeczy, a mianowicie czy w zarówno przypadku znajomego jak i kolegi, chodzi tu o analog czy IP.
    pozdrawiam

U kolegi nie wiem a u klienta praktycznie nie ma to znaczenia ale będzie tam zamontowany monitoring IP więc można podpiąć kamerę IP pod rejestrator ale jest to tylko opcja. Wszystko oparte o IP było by lepszym rozwiązaniem o ile jest taka możliwość

• #6 17 Sie 2017 13:34
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

michualex napisał:
    więc można podpiąć kamerę IP pod rejestrator ale jest to tylko opcja. Wszystko oparte o IP było by lepszym rozwiązaniem o ile jest taka możliwość

To ja chyba poczekam aż po lekturze podsuniętych tematów, zdecydujesz się chociażby w tym czy to ma być wideodomofon czy kamera ;)
    pozdrawiam

• #7 17 Sie 2017 15:06
    michualex
    Poziom 19  

suworow napisał:
    michualex napisał:
    więc można podpiąć kamerę IP pod rejestrator ale jest to tylko opcja. Wszystko oparte o IP było by lepszym rozwiązaniem o ile jest taka możliwość

To ja chyba poczekam aż po lekturze podsuniętych tematów, zdecydujesz się chociażby w tym czy to ma być wideodomofon czy kamera ;)
    pozdrawiam

Dobrze. Może szerzej rozwinę mysl.

Myślałem by wykonać to na sprzęcie dahua a wideodomofo posiada w sobie wbudowana kamere którą możemy dodać do kanalu rejestratora gdyż monitoring też będzie z dahuy

• #8 17 Sie 2017 17:24
    Szymon Tarnowski
    Poziom 27  

Problemem nie będzie tutaj rejestrator czy system kamer a zmuszenie telewizora do wyświetlania obrazu. Telewizor musi mieć możliwość przełączenia po wykryciu sygnału na wejściu. Nie każdy to potrafi i nie każdy wróci na poprzedni obraz. Może to być kwestia włączenia trybu hotelowego albo konfiguracji w menu serwisowym.

Sygnał z kamery IP można zmienić na VGA, kompozyt czy HDMI tanim rejestratorem, tak samo z kamery analogowej można kupić konwerter na dowolny inny standard.

Jeśli dzisiaj klientowi uruchomisz taki system, a za pół roku gość zmieni telewizor na inny to będziesz miał zabawę w rzeźbienie od nowa.

• #9 17 Sie 2017 19:09
    xury
    Poziom 38  

michualex napisał:
    Koszty nie grają roli.

Daleko od Radomia? Mógłbym zrobić jak w miarę blisko :)
    michualex napisał:
    zabawa w rasbery nie wchodzi w gre.

No a ja właśnie na malince mógłbym. TV musi mieć HDMI i musi obsługiwać CEC. Najlepiej Panasoni, bo na takim robiłem. Kamera najlepiej, żeby była IP i najlepiej Hik lub Dahua, bo tam łatwo wyciągnąć RTSP
    Analogową też by dało radę pod warunkiem, że dopięta do DVR w.w firm.
    Przy TV oczywiście musi być LAN lub WLAN.
    A i jeszcze sygnał wywołania trzeba zapodać na Rpi. Najlepiej kablem na GPIO lub od biedy przez jakieś ESP8266.

• #10 17 Sie 2017 21:05
    michualex
    Poziom 19  

xury napisał:
    Daleko od Radomia? Mógłbym zrobić jak w miarę blisko

a no daleko :) wielkopolska.

generalnie malina to nie mój temat więc na pewno sam bym nie chciał się za to chwytać.

Jeżeli nie ma jakiegoś gotowego rozwiązania to trochę słabo. Spróbuje się dowiedzieć jak u tego znajomego jest to wykonane i opiszę to na forum.

A jeszcze jedno mnie nurtuje.
    Czy jeżeli na TV była by zainstalowna apka gdmss i do niej dodane urządzenie jako furtka i włączone powiadamianie w aplikacji? Czy to miało by prawo działać by chociaż pojawiło się popwiadomienie na TV z możliwoścą odebrania tej rozmowy?

Nie mam ani TV z androidem ani wideodomofonu. Może ktoś ma? I zechciał by przetestować?
    U dystrybutorów podrzuciłem ten pomysł ale nikt tego nie robił więc mi nie pomogli ani trochę.

• #11 28 Sie 2017 15:48
    piotrek_falownik
    Poziom 15  

Ja coś takiego zrobiłem na ale do zestawu dokupiłem coś takiego:
    bo tv nie miał androida.
    Nie poradziłem sobie z dźwiękiem z domu do domofonu, ponoć na oryginalnym TV z androidem jest to do zrobienia, ale zadzwonię na serwis i się dowiem.. Aplikacja jest dostosowana do androida tv i pojawia się jako powiadomienie lub jak chcemy to cały obraz na tv, tylko faktycznie podczas meczu może być problem :)..

Podpytam w serwisie czy mają to już przetestowane i dam znać jak z dźwiękiem na oryginalnym tv. czy mozna pogadać w obu kierunkach.

pozdrawiam

• #12 29 Wrz 2017 14:58
    darobart
    Poziom 2  

Witam. Osobiście temat przerobiłem. Videodomofon ip Safe automation świetny sprzęt, telewizor Sony android tv. Oczywiście nie było tak prosto wgrać apkę, ale od czego wujek google. Po wywołaniu z bramofonu tv przełącza się na domofon z dźwiękiem i pozwala na otwarcie furtki, bramy. Podobnie z czuwania odpala się od razu na apkę. W opcjach aplikacji ustawiamy, jak ma wyglądać powiadomienie: przełączenie na cały ekran, czy komunikat o wywołaniu na górze ekranu (nie ucieknie nam akcja w meczu). Pozatym bez problemu działa po onvifie z rejestratorem hik (obraz i dźwięk). Polecam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME