Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Działanie zamka golf iv bora passat b5 leon

DudasGnD 17 Sie 2017 10:57 420 3
  • #1 17 Sie 2017 10:57
    DudasGnD
    Poziom 7  

Witam. Ostatnio miałem problem z zamkiem więc kupiłem drugi używany który miał być 100% sprawny, ale nie jestem tego pewny. Zamknałem zamek (przesunąłem palcem zapadke która "łapię się za uchwyt w bocznej czści karoserii" ) i teraz nie mogą go "otworzyć" ani próbując otworzyć go pociągając za linke od środka samochodu oraz za tę od zewnątrz. Dodam ze jak wkreciłem zamek do drzwi to się łądnie otwierał i zamykał ale jak zamknąłem go na "sucho" to nie mogę go teraz otworzyć. Miał kotś z tym styczność ? Ktoś wie w czym jest problem ?Działanie zamka golf iv bora passat b5 leon

0 3
  • #2 17 Sie 2017 12:40
    Barton-wlkp
    Poziom 21  

Zdemontuj, wyczyść, przesmaruj. U mnie pomogło. Też Mk4.

0
  • #3 17 Sie 2017 12:40
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

DudasGnD napisał:
    przesunąłem palcem zapadke

Podczas otwierania "pociągnij" śrubokrętem w/w zapadkę.
    Może sprężyna jest pęknięta lub mechanizm zabrudzony smarem i kurzem.
    Gdy zamek jest zamontowany w drzwiach, to "ciągnąc" za klamkę - zapadka nawet bez sprężyny się otwiera.

0
  • #4 13 Paź 2017 18:30
    DudasGnD
    Poziom 7  

Witam. Teraz jest tak ze jeżeli użyje pilota do zamknięcia dzwi to mogę je otworzyć jedynie klamką od środka, jeżeli już to zrobię to mogę otwierać też zewnętrzną. Jeżeli jednak znowu zamknę drzwi z pilota to znowu mogę otworzyć od środka i wtedy już mogę rownież zewnętrzną o tak do kolejnego zablokowanie z pilota. Może ktoś miał podobnie ?

0