Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z siecią w domu TCP/IP

simon_82k 03 Sie 2005 14:13 1167 7
  • #1 03 Sie 2005 14:13
    simon_82k
    Poziom 11  

Mam małą sieć domową tzn dwa komputery połączone sieciówkami. Pierwszy jest podłączony do internetu radiowego i udostępnia internet dla komputera drugiegi. Wszystko działało dobrze. Numery Ip były poustawiane i wszystko było dobrze skonfigurowane. internet działał na dwóch komputerach przez dłuższy czas aż do dziś. Nic nie przestawiałem poprostu samoistnie na drugim kompie internet przestał działać.
    Internet na pierwszym kompie (to ten podłączony do radiówki) działa bez zarzutu.
    Połączenie lokalne działa po włączeniu komputerów. jednak na obu
    ilość pakietów wysłanych = jakiejś liczbie
    ilość pakietów odebranych = 0 (!!!!!!!!)

Zielone diody na kartach sieciowych świecą się w obu komputerach.
    Po próbie wejścia na jakąś stronę z drugiego komputera pojawia się komunikat o przekroczeni limitu czasu połączenia się z serwerem.
    I tylko tyle z moich obserwacji i nie wiem co mam o tym myśleć
    Proszę o rade

0 7
  • #2 03 Sie 2005 14:52
    elektryk
    Poziom 42  

simon_82k napisał:
    I tylko tyle z moich obserwacji i nie wiem co mam o tym myśleć
    Zadzwoń do dostawcy sieci i się zapytaj.

0
  • Pomocny post
    #3 03 Sie 2005 15:09
    leszekraczka
    Poziom 23  

Sprawdź otoczenie sieciowe, spinguj ew sprawdź kable. U mnie były kable.

0
  • #4 03 Sie 2005 15:14
    simon_82k
    Poziom 11  

Sieć w domu sam zmontowałem i działała dobrze kilka tygodni. Do firmy obsługującej bezprzewodowy dostęp do internetu nie wiem po co mam dzwonić bo przecież na pierwszym koputerze internet chodzi mi znakomicie i nie ma to chyba (przynajmnieje tak mi się z daje) związku z dostawcą internetu.
    Wydaje mi się że problem leży w komunikacji między komputerem udostępniającym internet a komputerem połączonym z nim kartą sieciową...
    Czy może być to wina kabla który łączy te dwa komputery czy raczej sieciówki??

0
  • #5 03 Sie 2005 15:39
    trocse
    VIP Zasłużony dla elektroda

A moze poprostu operator zablokowal dzielenie neta dalej i stad takie objawy, czasem postawienie serwera proxy na kompie z netem pomaga ale nei zawsze , no i oczywiscie linux rozwiazuje takie blokady.

0
  • #6 03 Sie 2005 15:46
    simon_82k
    Poziom 11  

Sieć mam skonfigurowaną pod Win XP ale także pod Auroxem. I na dwóch systemach na drugim kompie nie może połączyć się z netem. Więc jeżeli linux rozwiązuje takie problemy to może to nie ten problem?? Czy taki scenariusz jest nadal możliwy ??

0
  • Pomocny post
    #7 03 Sie 2005 19:11
    galaxy_938
    Poziom 24  

Jak masz 0 pakietów odebranych to raczej wina kabla ;) Albo firewall'a.

0
  • #8 04 Sie 2005 15:34
    simon_82k
    Poziom 11  

Dziekuje wszystkim!!!
    już działa
    ktoś mi przytrzasnął w jednym miejscu kabel czymś ciężkim i go zmiażdżył (ale nawet lekko) troszke nim lekko poruszałem i zaczęło wszystko działać!!
    Dziękuje :D

0